Komunikaty PR

Grupa Liebrecht & wooD wdraża Politykę ESG

2023-06-05  |  11:35

Tworzenie budynków i miejsc odpornych na zmiany klimatu oraz wyzwania przyszłości, inspirowanie do realizacji inwestycji wspierających zdrowie i dobrostan użytkowników, a także wdrażanie struktur oraz procedur ESG do ładu korporacyjnego. To trzy filary Polityki ESG opublikowanej właśnie przez Liebrecht & wooD. Dokument konsoliduje dotychczasowe praktyki firmy dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz wyznacza kierunki na przyszłość.

Grupa Liebrecht & wooD już od ponad 30 lat działa na rynku nieruchomości. W tym czasie zrealizowała kilkadziesiąt zrównoważonych projektów w Europie Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce i Rumunii – mixed-use, biurowych, mieszkaniowych, handlowych i magazynowych. Zaangażowanie firmy w rozwój, z poszanowaniem historii tworzonych miejsc i środowiska naturalnego oraz w trosce o dobrostan użytkowników, potwierdzane jest w zaawansowanych procesach certyfikacyjnych, począwszy od oddanego do użytku w 2013 wielofunkcyjnego Placu Unii. Aż ponad 70% projektów Grupy Liebrecht & wooD posiada certyfikat ekologiczny BREEAM. Warto przy tym zaznaczyć, że najnowsza realizacja – Drucianka Campus – została wyróżniona na najwyższym możliwym poziomie BREEAM „Outstanding”.

Tworzenie zrównoważonych, prospołecznych i innowacyjnych projektów jest priorytetem Liebrecht & wooD. W połączeniu z działaniami placemakingowym na najwyższym poziomie, a także przestrzeganiem wewnętrznych, transparentnych zasad funkcjonowania i dbałością o wysokie standardy ekologiczne naszych budynków, wyznaczamy trendy na rynku. Doskonałym przykładem takiego projektu jest Centrum Praskie Koneser. Rewitalizując opustoszałe i niszczejące zabudowania pofabryczne nie tylko przywróciliśmy życie pięknej architekturze i w kluczowy sposób przyczyniliśmy do ożywienia dzielnicy w duchu zrównoważonego, policentrycznego rozwoju miast, ale również – organizując samodzielnie i we współpracy z innymi setki wydarzeń dla społeczności Warszawy oraz dla turystów – spotęgowaliśmy miastotwórcze i prospołeczne korzyści działalności deweloperskiej. To nasza wielka duma i wielka odpowiedzialność – mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce.

Polityka ESG. Trzy filary działania

Wszystkie dotychczasowe modele funkcjonowania Liebrecht & wooD, wpisujące się w działania w zakresie dbałości o środowisko, społeczną odpowiedzialność i ład korporacyjny, zostały zebrane w dokumencie ESG Policy (Polityka ESG). Wyznacza on kierunki postępowania Grupy w kolejnych latach i będzie stanowił podwaliny do jej dalszego zaangażowania na rynku nieruchomości w nurcie zrównoważonego rozwoju. W opracowaniu zostały wyróżnione trzy główne obszary:

  • tworzenie budynków i miejsc odpornych na zmiany klimatu i wyzwania przyszłości,
  • inspirowanie do realizacji inwestycji wspierających zdrowie i dobrostan użytkowników,
  • wdrażanie struktur i procedur ESG do ładu korporacyjnego.

Pierwszy z filarów odnosi się do dążeń Liebrecht & wooD do dbałości o środowisko naturalne. To ścieżka wytyczająca drogę firmy do redukcji negatywnego wpływu na otoczenie, zwiększenia wydajności operacyjnej oraz wsparcia dla zrównoważonego rozwoju miast poprzez zrównoważone budownictwo (wyraża się to m.in. w dokładaniu starań do uzyskiwania certyfikatów BREEAM na poziomie Excellent lub równoważnych). Drugi z nich jest zobowiązaniem Grupy względem społecznej odpowiedzialności. W tym zakresie będzie ona zmierzać w swojej działalności do pozytywnego wpływu na zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan swoich pracowników, najemców oraz tworzonej przez siebie społeczności. W kontekście wzmocnienia ładu korporacyjnego Liebrecht & wooD zamierza wdrażać struktury i procedury, zapewniające zgodność z zasadami ESG (np. działania antykorupcyjne – polityka zero tolerancji dla łapownictwa).

Standardy Polityki ESG Liebrecht & wooD

Wypracowane filary Polityki ESG są odpowiedzią Liebrecht & wooD na zrozumienie konieczności wsparcia ze strony sektora prywatnego w kwestii osiągania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W rezultacie, wybranych zostało sześć z nich, które stanowią rdzeń Polityki ESG firmy:

  • dobre zdrowie i jakość życia;
  • równość płci;
  • zrównoważone miasta i społeczności;
  • odpowiedzialna konsumpcja i produkcja;
  • działania w dziedzinie klimatu;
  • partnerstwo na rzecz celów.

Jesteśmy świadomi kryzysów, z jakimi zmaga się nasza planeta. Można do nich zaliczyć zmiany klimatyczne, utratę różnorodności biologicznej i zanieczyszczenie środowiska. Jako firma społecznie odpowiedzialna, czujemy się zobowiązani do ograniczania negatywnego wpływu budownictwa na przyrodę i ludzi. Dlatego jesteśmy gotowi, by dołożyć jeszcze większych starań w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego, co odzwierciedla nasza Polityka ESG – podkreśla Magdalena Bartkiewicz-Podoba.

Proces tworzenia Polityki ESG w Liebrecht & wooD trwał od listopada 2022 roku i był wspomagany przez doświadczoną firmę doradczą Savills. Wybór kluczowych kierunków rozwoju Grupy, zawartych w dokumencie, był zgodny z metodologią GRI.

Zespół ESG & Sustainability w Savills miał ogromną przyjemność towarzyszyć firmie Liebrecht & wooD w tworzeniu polityki oraz strategii ESG & Sustainability. Przygotowana strategia odpowiada na potrzeby interesariuszy oraz wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego. Wspólnie stworzyliśmy 3 kluczowe obszary strategiczne, w których firma ma największy wpływ. W ramach wybranych obszarów koncentrowaliśmy się nie tylko na efektywności energetycznej i emisji śladu węglowego, ale przede wszystkim na tworzeniu budynków i miejsc odpornych na wyzwania przyszłości, jak również na zdrowiu i dobrostanie użytkowników tworzonych przez firmę obiektów – mówi Katarzyna Chwalbińska-Kusek, dyrektorka działu ESG & Sustainability w Savills.

Więcej informacji na temat Polityki ESG Liebrecht & wooD można znaleźć pod linkiem: liebrecht-wood.com/esgpolicy/.

***

Grupa Liebrecht & wooD od blisko 30 lat prowadzi działalność w sektorze nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie zrealizowała inwestycje o łącznej wartości ponad 1 mld EUR. Liebrecht & wooD specjalizuje się w tworzeniu pionierskich projektów wielofunkcyjnych, biurowych, handlowych, mieszkaniowych i magazynowych, które otrzymują wiele prestiżowych nagród i wyróżnień – zarówno na rynkach lokalnych, jak i na arenie międzynarodowej.

Liebrecht & wooD aktywnie wdraża standardy ESG do swojej strategii biznesowej, a jej wszystkie nowe inwestycje posiadają certyfikat BREEAM. Wśród projektów wchodzących w skład polskiego portfolio firmy znajdują się obecnie m.in.: Centrum Praskie Koneser, Drucianka Campus, Moxy Warsaw Praga Hotel, Monopol czy Flanders Business Park. Firma zarządza również prestiżowym biurowcem Centrum Marszałkowska, zlokalizowanym w samym sercu Warszawy. Portfel inwestycji zrealizowanych przez Liebrecht & wooD w Polsce obejmuje również takie inwestycje jak: Plac Unii, Kopernik Office Buildings, Jerozolimskie Business Park czy Batory Office Buildings.

W skład Grupy Liebrecht & wooD w Polsce wchodzą: spółka Liebrecht & wooD realizująca projekty deweloperskie, firma WeCARE specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami oraz spółka Interact zajmująca się obsługą księgową inwestycji. Więcej informacji o Grupie Liebrecht & wooD dostępnych jest na stronie: liebrecht-wood.com.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości #nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:30

#nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi

Link do zdjęć onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM4jc133ZQwXSEKldg?e=OhX42F   Wetransfer: https://we.tl/t-xlJ8N4rpMc    #nowehistorie w relacjach
Nieruchomości Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania
2024-04-26 | 14:00

Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania

Wydłużający się czas wykańczania nieruchomości, przekroczenie założonego budżetu, rosnące ceny materiałów i stres to najczęstsze problemy, z którymi mierzyli się
Nieruchomości Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie
2024-04-26 | 13:30

Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie

Atrakcyjność Polski dla studentów zagranicznych stale rośnie. Wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców, stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz bardzo konkurencyjny koszt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.