Grupa Murapol rozpoczyna przedsprzedaż nowych mieszkań w Bydgoszczy
Bydgoska oferta dewelopera zwiększy się o kolejne 85 lokali w kameralnym, 4-piętrowym budynku w ramach projektu powstającego przy ul. Akademickiej na Nowym Fordonie. Fordon znany jest ze swoich walorów przyrodniczych – w obrębie dzielnicy zbiegają się dwie rzeki, Wisła oraz Brda, tworząc naturalną przestrzeń do rekreacji oraz obszar chroniony Natura 2000. Murapol Osiedle Akademickie zlokalizowane jest zaledwie 5 minut od Parku Milenijnego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, na których zaplanowano stworzenie nowego miejskiego zieleńca – Parku Akademickiego z licznymi miejscami do wypoczynku na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego zgiełku. Mieszkańcy odnajdą w pobliżu liczne sklepy, punkty usługowe, przedszkola, żłobki czy restauracje. Dogodna lokalizacja w rejonie ul. Akademickiej i Fordońskiej sprawia, że łatwo stąd dojechać do centrum Bydgoszczy, a drogami krajowymi nr 10 lub 80 sprawnie dotrzeć do węzła autostrady A1.
Nowa oferta mieszkań w przedsprzedaży obejmuje szeroką gamę zróżnicowanych metraży i układów, od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadać będą obszerne balkony, a zaprojektowane na parterze – tarasy wybrukowane kostką oraz zielone ogródki. Co ważne, na terenie inwestycji powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki rowerowe. Osiedle zostanie zagospodarowane zielenią i elementami małej architektury, by jeszcze bardziej wpasować się w okolicę.
- Murapol Osiedle Akademickie to nasza pierwsza bydgoska inwestycja. Nie bez powodu wybraliśmy akurat ten rejon miasta. Największa dzielnica Bydgoszczy, oprócz wspomnianych walorów przyrodniczych, posiada również obiekty, które zachęcają klientów do zakupu nowego mieszkania właśnie w tej okolicy. Dynamiczny rozwój tego miejsca związany jest z m.in. z sąsiedztwem Politechniki Bydgoskiej. Bliskość ośrodków akademickich jest ogromnym atutem każdej nieruchomości deweloperskiej – mieszkanie w takim miejscu zawsze będzie pożądane przez inwestorów, jak i studentów, więc znalezienie najemców na lokal nie powinno stanowić żadnego problemu. Nowy Fordon jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, a przy tym posiada rozległe tereny zielone, doskonałe dla fanów sportów czy spacerów. Tuż obok inwestycji znajdują się przystanki autobusowe, co ułatwi przyszłym mieszkańcom dojazd do pracy czy szkoły i daje możliwość korzystania z kulturalno-rozrywkowych atrakcji Starego Miasta bez konieczności korzystania z własnego samochodu. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano łącznie 8 budynków, w których planowo powstanie około 680 nowoczesnych lokali, w których zamieszka ponad 2 tys. osób. W styczniu br. pozwolenie na użytkowanie uzyskały pierwsze dwa obiekty bydgoskiej inwestycji. Dzięki temu, deweloper mógł rozpocząć wydawanie kluczy do 170 funkcjonalnych i ustawnych mieszkań. W ofercie znajdują się jeszcze gotowe do odbioru lokale w budynku 2. i 3, a także szeroka oferta mieszkań w kolejnych 5 budynkach będących w fazie budowy lub przygotowania.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.