5-krotne przyspieszenie pakowania - to możliwe!
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Ma to związek z pandemią i obostrzeniami w handlu, co przed sprzedawcami i firmami logistycznymi postawiło nowe wyzwania. Rozwiązania, które pomagają zwiększyć wydajność w e-commerce dostarcza firma Silny&Salamon. Oferowana przez nią maszyna, Autobag 850S, aż 5-krotnie zwiększyła efektywność pakowania u światowego lidera sprzedaży licencjonowanych produktów dla fanów klubów sportowych, Fanatics International Ltd. usprawniając procesy logistyczne i obsługę klientów. Już wkrótce, dostarczone przez gdyńską firmę urządzenia, przyspieszą pakowanie w jednej z największych sieci detalicznych RTV i AGD w Polsce.
Efektywność i automatyzacja pakowania przekłada się na zwiększenie wydajności procesów logistycznych. Jest to możliwe dzięki maszynom Autobag, światowego lidera - Automated Packaging Systems, którego wyłącznym dystrybutorem jest firma Silny&Salamon. Co ważne, przed decyzją o zakupie maszyny, klient może ją nieodpłatnie przetestować w rzeczywistym środowisku pracy.
Najlepsza jakość
O zaletach urządzeń przekonała się brytyjska firma Fanatics International, która, usprawniła proces pakowania zamówień, rozwiązała problem z dostępną przestrzenią do pakowania i uniknęła pracy w trybie całodobowym 24/7.
– Firma zautomatyzowała i usprawniła procesy sprzedaży wysyłkowej, osiągając wynik z 45-50 zamówień pakowanych ręcznie, do 200-250 opakowań na godzinę. Fanatics w czasie sezonu świątecznego musi spakować około 28 tys. przesyłek dziennie, tak więc optymalizacja tego procesu stanowiła jedyną drogę do usprawnienia procesu wysyłek – mówi Karol Szostak z firmy Silny&Salamon.
Zdecydowano się więc na maszyny Autobag 850S, wyposażone w nową technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając pracownikom szybsze pakowanie zamówień. Torby mogą mieć szerokość do 550 mm, a wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, daje możliwość nanoszenia zmiennego nadruku na każdym worku, bezpośrednio przed jego napełnieniem, co wyeliminowało dodatkowy proces drukowania etykiet adresowych, a więc i ryzyko błędów.
Fanatics, wybierając maszynę, kierował się także koniecznością oszczędności miejsca. Urządzenia są niewielkie, na kółkach, dzięki czemu można wygodne dopasować przestrzeń roboczą do bieżących potrzeb. Podsumowując, 8 stanowisk pakowania ręcznego zamieniono na 4 maszyny, które ponad 5-krotnie zwiększyły wydajność i zapobiegły całodobowej pracy zespołu.
Specjaliści w optymalizacji pakowania
Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Autobag 850S to jedno z urządzeń w ofercie firmy, które obok takich cech, jak niewielki rozmiar czy możliwość łatwej zmiany worka na inny typ, na tym samym urządzeniu, sprawiają, że maszyny są łatwo adaptowalne do potrzeb użytkownika. Urządzenia do pakowania w gotowe worki na rolce sprawdzą się m.in. w branży e-commerce, meblarskiej, przemyśle elektrotechnicznym czy farmaceutycznym. Ofertę dopełniają urządzenia do liczenia i ważenia drobnych elementów z dużą dokładnością i oryginalne, personalizowane, worki na rolce. W wirtualnym showroomie na stronie www.pakowanie.biz można zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn.
* * *
O firmie
Silny&Salamon Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: Deftrans, Molex, Turck Automation, Fischer Automotive, Phoenix Contact, TE Connectivity czy Neuca.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.pakowanie.biz oraz na profilu LinkedIn: Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.