Komunikaty PR

Bezpieczny staż w Żabce

2020-11-30  |  14:00
Biuro prasowe

Żabka od lat wspiera młodzież, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. To właśnie do młodych ludzi powyżej 16. roku życia skierowany jest program „Bezpieczny staż z Żabką”, w ramach którego mogą oni odbyć staż w wybranym sklepie i dzięki temu postawić pierwsze kroki ku samodzielności. Program realizowany jest wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. W sumie odbyło się już 7 edycji programu, w których wzięło udział 89 Robinsonów i Robinsonek; dziesięciu z nich, po zakończeniu stażu, nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami. Łącznie stażyści przepracowali w sklepach sieci Żabka ponad 9000 godzin.

W ramach programu „Bezpieczny staż z Żabką” podopieczni Fundacji Samodzielni Robinsonowie, pod okiem wieloletnich franczyzobiorców Żabki, odbywają płatne praktyki w sklepach sieci. Staże finansowane są przez firmę Żabka Polska.

- Żabka stawia na edukację i rozwój osobisty, jednocześnie chce pomagać tam, gdzie lokalne społeczności tej pomocy potrzebują. W projekt zaangażowani są nasi franczyzobiorcy, którzy jako mentorzy i opiekunowie stażystów z jednej strony przekazują swoje doświadczenie młodzieży, a z drugiej sami zyskują wsparcie i dodatkową motywację. Często zawiązują się bliskie relacje pomiędzy młodzieżą a pracownikami sklepów. Cieszy nas również fakt, że wielu spośród naszych stażystów znajduje po zakończeniu projektu zatrudnienie w Żabkach, a jedna z podopiecznych Fundacji została naszą franczyzobiorczynią. To doskonały przykład obustronnych korzyści! Planujemy rozszerzenie programu na centra logistyczne Żabki, chcemy także, by staże odbywały się nie tylko w czasie wakacji i ferii. Myślimy również o tym, by do staży w sklepie dołożyć autorskie szkolenia w ramach naszej Akademii Żabki – mówi Adam Manikowski Wiceprezes ds. Operacyjnych Żabka Polska. 

W program zaangażowało się do tej pory 51 franczyzobiorców prowadzących sklepy sieci Żabka w 17 lokalizacjach w: Warszawie,  Łodzi, Sieradzu, Szczecinie, Rybniku, Jastrzębiu Zdrój, Zduńskiej Woli, Zawierciu, Krakowie, Krzeszowicach, Poznaniu, Pilicy, Żorach, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Czerwionce, Gdańsku; oraz Centrum Logistyczne w Nadarzynie. Młodzież odbywająca staż mogła również liczyć na wsparcie 26 opiekunów ze strony Fundacji.

W czasie 7 edycji programu zorganizowano w sumie 103 staże dla 89 Robinsonów i Robinsonek – wszystkie w czasie ferii lub wakacji. Stażyści pracowali w sumie ponad 9000 godzin. 10 osób nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami (praca czasowa).

„Bezpieczny staż” nie jest jedynym realizowanym przez Żabkę programem, którego odbiorcami są ludzie młodzi. Sieć tworzy także możliwość lepszego startu w dorosłość najbardziej uzdolnionym dzieciom swoich franczyzobiorców, współpracowników oraz pracowników. W ubiegłym roku Żabka przyznała 40 stypendiów, a w tym roku szkolnym programem stypendialnym objęła rekordową liczbę dzieci i młodzieży, rozdając 60 stypendiów. Dzięki nim z większą swobodą mogą one rozwijać pasje i talenty.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online

Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy w branży e-commerce. Dynamiczny rozwój technologii i rosnące oczekiwania klientów wyznaczają nowe standardy w tym sektorze. Nowoczesne
Handel Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
2024-12-27 | 12:00

Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO

Zakupowy maraton Polaków wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Po Black Week i zakupach przedświątecznych teraz przyszły zimowe wyprzedaże, które tradycyjnie rozpoczynają się
Handel Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
2024-12-20 | 14:00

Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!

Warszawska Reduta jest pierwszym i jedynym obiektem w stolicy, w którym klienci znajdą zarówno supermarket Biedronka, jak i hipermarket Carrefour. Dzięki połączeniu dwóch

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.