Bezpieczny staż w Żabce
Żabka od lat wspiera młodzież, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. To właśnie do młodych ludzi powyżej 16. roku życia skierowany jest program „Bezpieczny staż z Żabką”, w ramach którego mogą oni odbyć staż w wybranym sklepie i dzięki temu postawić pierwsze kroki ku samodzielności. Program realizowany jest wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. W sumie odbyło się już 7 edycji programu, w których wzięło udział 89 Robinsonów i Robinsonek; dziesięciu z nich, po zakończeniu stażu, nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami. Łącznie stażyści przepracowali w sklepach sieci Żabka ponad 9000 godzin.
W ramach programu „Bezpieczny staż z Żabką” podopieczni Fundacji Samodzielni Robinsonowie, pod okiem wieloletnich franczyzobiorców Żabki, odbywają płatne praktyki w sklepach sieci. Staże finansowane są przez firmę Żabka Polska.
- Żabka stawia na edukację i rozwój osobisty, jednocześnie chce pomagać tam, gdzie lokalne społeczności tej pomocy potrzebują. W projekt zaangażowani są nasi franczyzobiorcy, którzy jako mentorzy i opiekunowie stażystów z jednej strony przekazują swoje doświadczenie młodzieży, a z drugiej sami zyskują wsparcie i dodatkową motywację. Często zawiązują się bliskie relacje pomiędzy młodzieżą a pracownikami sklepów. Cieszy nas również fakt, że wielu spośród naszych stażystów znajduje po zakończeniu projektu zatrudnienie w Żabkach, a jedna z podopiecznych Fundacji została naszą franczyzobiorczynią. To doskonały przykład obustronnych korzyści! Planujemy rozszerzenie programu na centra logistyczne Żabki, chcemy także, by staże odbywały się nie tylko w czasie wakacji i ferii. Myślimy również o tym, by do staży w sklepie dołożyć autorskie szkolenia w ramach naszej Akademii Żabki – mówi Adam Manikowski Wiceprezes ds. Operacyjnych Żabka Polska.
W program zaangażowało się do tej pory 51 franczyzobiorców prowadzących sklepy sieci Żabka w 17 lokalizacjach w: Warszawie, Łodzi, Sieradzu, Szczecinie, Rybniku, Jastrzębiu Zdrój, Zduńskiej Woli, Zawierciu, Krakowie, Krzeszowicach, Poznaniu, Pilicy, Żorach, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Czerwionce, Gdańsku; oraz Centrum Logistyczne w Nadarzynie. Młodzież odbywająca staż mogła również liczyć na wsparcie 26 opiekunów ze strony Fundacji.
W czasie 7 edycji programu zorganizowano w sumie 103 staże dla 89 Robinsonów i Robinsonek – wszystkie w czasie ferii lub wakacji. Stażyści pracowali w sumie ponad 9000 godzin. 10 osób nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami (praca czasowa).
„Bezpieczny staż” nie jest jedynym realizowanym przez Żabkę programem, którego odbiorcami są ludzie młodzi. Sieć tworzy także możliwość lepszego startu w dorosłość najbardziej uzdolnionym dzieciom swoich franczyzobiorców, współpracowników oraz pracowników. W ubiegłym roku Żabka przyznała 40 stypendiów, a w tym roku szkolnym programem stypendialnym objęła rekordową liczbę dzieci i młodzieży, rozdając 60 stypendiów. Dzięki nim z większą swobodą mogą one rozwijać pasje i talenty.

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.