Działania Wola Parku docenione certyfikatem BREEAM In-Use
Havas PR Warsaw
ul. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
angelika.szpregiel|havas.com| |angelika.szpregiel|havas.com
+48 502 552 334
havaspr.pl
Wola Park został wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use z wynikiem Very Good w kategoriach Asset Performance oraz Building Management. To potwierdzenie, że centrum zarządzane przez Ingka Centres działa na bardzo wysokim poziomie, zarówno jeżeli chodzi o stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju, jak również metod skutecznego zarządzania obiektem.
Ekologiczne standardy i zrównoważony rozwój są jednymi z najistotniejszych części strategii Ingka Centres – People & Planet Positive. Poprzez swoje miejsca spotkań, takie jak Wola Park, Ingka Centres chce wywierać pozytywny wpływ na ludzi, społeczności i planetę. Pierwszy certyfikat BREEAM dla Wola Parku to potwierdzenie, że strategia oparta na zrównoważonym rozwoju jest skutecznie realizowana i przyświeca wszystkim działaniom centrum handlowego.
Uzyskanie certyfikatu możliwe było m.in. dzięki licznym ekoinicjatywom Wola Parku. Do dyspozycji klientów jest stacja ładowania samochodów, uruchomiona we współpracy z GreenWay, parkingi dla rowerzystów przy każdym z wejść, a także stacja wypożyczalni rowerów Veturilo, poprzez którą Wola Park promuje używanie niskoemisyjnych środków transportu. Ponadto, w obiekcie zastosowano odbiorniki wodne o zmniejszonym zużyciu, zmodernizowano urządzenia HVAC na osprzęt wyższej wydajności oraz zmniejszono zużycie energii przez zastosowanie oświetlenia LED na części parkingowej i częściach technicznych.
Wola Park dba również o przyrodę – na terenie obiektu oraz w okolicznym parku zamontowano budki lęgowe dla ptaków, dzięki którym trzeci sezon z rzędu wylęgły się młode pustułki. Zbudowano również domki dla jeży, a także 4 pasieki uli, dzięki współpracy z Pszczelarium, projektem działającym na rzecz miejskiego pszczelarstwa.
Od 2021 roku w Wola Parku funkcjonuje Współdzielnik, czyli wyjątkowe Miejsce Aktywności Lokalnej zainicjowane wspólnie z Wolskim Centrum Kultury. To przestrzeń spotkań dla okolicznych mieszkańców i nie tylko, gdzie mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności związane z życiem w duchu świadomej konsumpcji i zero waste. We Współdzielniku działają: darmowy sklep, jadłodzielnia, sala warsztatowa, sanatorium dla roślin oraz strefa relaksu; ponadto miejsce oferuje liczne ekowarsztaty i spotkania.
– Ekologia stoi w sercu działalności Ingka Centres oraz Wola Parku. Jesteśmy bardzo dumni z przyznanego wyróżnienia, które potwierdza skuteczność naszych starań w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz efektywność zarządzania obiektem. Wola Park prężenie się rozwija i poprzez inicjatywy takie jak choćby Współdzielnik umożliwia wspólne wywieranie pozytywnego wpływu na planetę – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.
BREEAM In-Use jest najważniejszym w Europie systemem certyfikacji istniejących budynków. W procesie oceny obiektu pod uwagę brane są: zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, ekologia, zanieczyszczenia oraz innowacje. Certyfikacja Wola Parku była przeprowadzona w kategoriach Asset Performance oraz Building Management z wynikiem Very Good w obu obszarach.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.