Kolejne punkty otwarte w ETC Swarzędz
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W ETC Swarzędz czynne są już niemal wszystkie sklepy i punkty usługowe. W miniony piątek działalność wznowiła marka Sinsay a już 1 czerwca, klientów zaprosi ponownie Restauracja Olimp. Odwiedzając centrum handlowe należy wciąż pamiętać o obowiązujących zasadach związanych z bezpieczeństwem oraz higieną.
4 maja galerie handlowe zostały ponownie otwarte. Od tego czasu wprowadzono również nowelizację ustawy, która umożliwiła otwarcie punktów usługowych oraz wysp handlowych. Klienci mogą już robić zakupy w swoich ulubionych sklepach m.in. w Tatuum, Big Star, Top Secret, Diverse, Reserved, Sinsay, CCC, Home&You, YES, Medicine oraz Deichmann, a także zjeść np. w Pizza Hut Express i Sushi&More czy korzystać z usług kantoru, salonu optycznego oraz fryzjerskiego. Muszą jednak pamiętać o wprowadzonych obostrzeniach, rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.
W strefie gastronomicznej dozwolone jest już spożywanie posiłków na miejscu, lecz konieczne jest zachowanie odpowiedniego dystansu od drugiej osoby. Ograniczona została więc liczba stolików. W związku ze stanem epidemicznym, obowiązującym w naszym kraju, również wizyta u fryzjera wygląda inaczej niż przed pandemią. Należy umawiać się telefonicznie lub zarezerwować wizytę przez Internet. Poczekalnia wyłączona jest z użytku a w salonie może przebywać jeden klient na jednego fryzjera.
W trosce o bezpieczeństwo klientów, w całej galerii obowiązują również inne zasady. W dalszym ciągu wyłączone z użytku są zabawki, urządzenia automatyczne dla dzieci i plac zabaw. Nieczynne pozostają też biuro podróży oraz klub fitness wraz z salą zabaw dla najmłodszych. Na terenie pasażu handlowego należy utrzymywać odległość 2 metrów od drugiej osoby – również w kolejce do kasy, zasłaniać nos i usta oraz używać jednorazowych rękawiczek. Klienci powinni pamiętać o regularnym myciu rąk oraz o korzystaniu z płynu odkażającego - jest on dostępny dla wszystkich odwiedzających, przy każdym wejściu, w sklepach oraz toaletach. Rekomendowane są również płatności bezgotówkowe (kartą płatniczą, telefonem, smartwatchem, BLIKiem) oraz parkowanie samochodu na co drugim miejscu.
Większość lokali otwarta jest w standardowych godzinach. Szczegółowa lista dostępna jest na stronie internetowej www.etcswarzedz.pl. Informacje aktualizowane są również w mediach społecznościowych - na fanpage’u ETC Swarzędz na Facebooku oraz profilu na Instagramie.
Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości często czuje się bezbronny
Badania IBRIS dotyczące percepcji i spożycia produktów alkoholowych. Piwo z najgorszymi notowaniami i skutkami
Wyniki Black Friday - przeceny kosmetyków do 39%, ale najchętniej kupowaliśmy...
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.