Konsultacje i lekcje pokazowe j. chińskiego online
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na konsultacje oraz lekcje pokazowe języka chińskiego online dla dorosłych.
Konsultacje językowe online odbędą się w dwóch terminach:
- 5 października (poniedziałek) 17:00-18:00.
- 9 października (piątek) 17:00-18:00.
Konsultacje językowe przeznaczone są dla osób, które chcą kontynuować naukę języka chińskiego, ale mają problem z określeniem swojego poziomu oraz wyborem grupy w Instytucie Konfucjusza. Lektorzy przeprowadzą z uczestnikami krótką rozmowę w języku polskim i chińskim oraz sprawdzą ich umiejętności z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych.
Lekcje pokazowe dla dorosłych:
- 7 października (środa) 18:30-19:15 - chiński biznesowy dla osób na poziomie HSK 3+.
- 8 października (czwartek):
- 18:30-19:15 - poziom początkujący.
- 18:30-19:15 - poziom B2.4 (HSK 4).
Uczestnicy lekcji pokazowych będą mogli sprawdzić, jakich metod nauczania używają lektorzy Instytutu Konfucjusza. Podczas lekcji online i przekonają się, że nauka chińskiego w formie zdalnej może być równie ciekawa i efektywna, jak podczas spotkań na żywo.
Ilość osób w grupie od 6 do 12. Lekcje odbywać się będą na platformie Webex.
Zajęcia pokazowe oraz konsultacje są bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. Po potwierdzeniu zgłoszenia, przesłany zostanie link potrzebny do wzięcia udziału w lekcji.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.