Muszkieterowie uruchamiają 69. stację paliw
Grupa Muszkieterów konsekwentnie rozwija sieć stacji paliw Intermarché. 9 listopada uruchomiony został 69. obiekt zlokalizowany w Skierniewicach. Jest to pierwsza stacja działająca pod tym szyldem w mieście. Oferta obiektu jest rozszerzona o możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, a także o część gastronomiczną Café Marché.
W województwie łódzkim w Skierniewicach została uruchomiona stacja paliw. Obiekt jest zlokalizowany obok supermarketu Intermarché przy ulicy Mszczonowskiej 58a. Klienci mogą tam zatankować wysokiej jakości paliwa w atrakcyjnych cenach. Są one dostarczane przez Orlen Paliwa Sp. z o.o, a także poddawane bieżącej kontroli przez akredytowane laboratorium Instytutu Nafty i Gazu. Na stacji są zainstalowane 4 stanowiska do tankowania oraz nowoczesny, dwuwężowy dystrybutor z gazem LPG. Dla kompleksowej obsługi klientów obiekt jest wyposażony w odkurzacz, kompresor, a także dystrybutor AdBlue. Ponadto zmotoryzowani mają możliwość naładowania swojego pojazdu w stacji ładowania samochodów elektrycznych. Takie udogodnienie znajduje się łącznie już przy 7 stacjach paliw pod szyldem Intermarché.
– Grupa Muszkieterów kontynuuje realizację swoich celów biznesowych. Cieszymy się, że nie tylko zachowaliśmy, ale także wzmocniliśmy pozycję lidera na rynku przymarketowych stacji paliw. Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć, jeszcze w tym roku otworzymy kilka takich obiektów w różnych częściach Polski. Celem Muszkieterów jest zwiększanie liczby stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, tam gdzie jest to możliwe – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodaje – Uruchomienie stacji paliw jest jedną z wielu możliwości rozwoju własnego przedsiębiorstwa prowadzonego w ramach Grupy Muszkieterów. Właściciele supermarketów wprowadzają dodatkowe usługi zgodnie z potrzebami lokalnych klientów. Oprócz stacji paliw mogą otworzyć m.in. myjnię samochodową, wędzarnię, czy wdrożyć usługi z zakresu e-commerce.
Przy stacji paliw w Skierniewicach znajduje się sklepik, który oferuje klientom ponad 1 000 produktów. W asortymencie jest szeroki wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, papierosy, alkohol, akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro Café Marché, który oferuje świeżo parzoną kawą oraz bogatą ofertę fast-food. Powierzchnia sklepiku to 53 m2. Klienci mogą korzystać z usług stacji w godzinach 5.30-23.30 przez 7 dni w tygodniu.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.