Muszkieterowie uruchamiają 69. stację paliw
Grupa Muszkieterów konsekwentnie rozwija sieć stacji paliw Intermarché. 9 listopada uruchomiony został 69. obiekt zlokalizowany w Skierniewicach. Jest to pierwsza stacja działająca pod tym szyldem w mieście. Oferta obiektu jest rozszerzona o możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, a także o część gastronomiczną Café Marché.
W województwie łódzkim w Skierniewicach została uruchomiona stacja paliw. Obiekt jest zlokalizowany obok supermarketu Intermarché przy ulicy Mszczonowskiej 58a. Klienci mogą tam zatankować wysokiej jakości paliwa w atrakcyjnych cenach. Są one dostarczane przez Orlen Paliwa Sp. z o.o, a także poddawane bieżącej kontroli przez akredytowane laboratorium Instytutu Nafty i Gazu. Na stacji są zainstalowane 4 stanowiska do tankowania oraz nowoczesny, dwuwężowy dystrybutor z gazem LPG. Dla kompleksowej obsługi klientów obiekt jest wyposażony w odkurzacz, kompresor, a także dystrybutor AdBlue. Ponadto zmotoryzowani mają możliwość naładowania swojego pojazdu w stacji ładowania samochodów elektrycznych. Takie udogodnienie znajduje się łącznie już przy 7 stacjach paliw pod szyldem Intermarché.
– Grupa Muszkieterów kontynuuje realizację swoich celów biznesowych. Cieszymy się, że nie tylko zachowaliśmy, ale także wzmocniliśmy pozycję lidera na rynku przymarketowych stacji paliw. Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć, jeszcze w tym roku otworzymy kilka takich obiektów w różnych częściach Polski. Celem Muszkieterów jest zwiększanie liczby stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, tam gdzie jest to możliwe – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodaje – Uruchomienie stacji paliw jest jedną z wielu możliwości rozwoju własnego przedsiębiorstwa prowadzonego w ramach Grupy Muszkieterów. Właściciele supermarketów wprowadzają dodatkowe usługi zgodnie z potrzebami lokalnych klientów. Oprócz stacji paliw mogą otworzyć m.in. myjnię samochodową, wędzarnię, czy wdrożyć usługi z zakresu e-commerce.
Przy stacji paliw w Skierniewicach znajduje się sklepik, który oferuje klientom ponad 1 000 produktów. W asortymencie jest szeroki wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, papierosy, alkohol, akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro Café Marché, który oferuje świeżo parzoną kawą oraz bogatą ofertę fast-food. Powierzchnia sklepiku to 53 m2. Klienci mogą korzystać z usług stacji w godzinach 5.30-23.30 przez 7 dni w tygodniu.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.