Na rynku wina, szampana i napojów spirytusowych 25% to szara strefa
W 2019 r. rynek nielegalnego alkoholu był warty nawet 19 mld USD[1]. Firma Checkpoint Systems jest kluczowym dostawcą zabezpieczeń drogich i poszukiwanych produktów w sektorze sprzedaży detalicznej dla grup branżowych wina, szampana i napojów spirytusowych.
Dzięki współpracy z najbardziej prestiżowymi markami na rynku i wykorzystaniu swojego rozległego doświadczenia w zakresie technologii RF/RFID firma Checkpoint Systems opracowała kompletne rozwiązanie RFID, zapewniające bardzo dokładną identyfikację na poziomie produktu, od miejsca produkcji do punktu sprzedaży.
Innowacja: Wyposażony w niezwykle czułe anteny nowy tunel RFID firmy Checkpoint Systems gwarantuje precyzyjną, niezawodną i stałą identyfikację na poziomie jednostkowego produktu pomimo wyzwań, jakie wynikają ze specyfiki branży napojów alkoholowych.
Zoptymalizuj autentyczność i identyfikację, aby walczyć z szarą strefą i podróbkami
Jednym z głównych problemów producentów win, szampanów i napojów spirytusowych jest skuteczna walka z oszustwami i obrotem napojów alkoholowych pochodzących z nielegalnych źródeł. Kompletne rozwiązanie RFID firmy Checkpoint Systems ma za zadanie rozwiązać wszystkie te problemy, umożliwiając zintegrowanie technologii RFID z produktami płynnymi, a tym samym niezawodne śledzenie jednostkowego produktu.
W skali globalnej ta innowacja w zakresie RFID umożliwia markom:
- łatwą identyfikację każdego produktu,
- uzyskanie dokładnego raportu o liczbie produktów według miejsca przeznaczenia na każdym etapie łańcucha dostaw,
- ułatwienie weryfikacji i potwierdzenia autentyczności produktów w autoryzowanym punkcie sprzedaży.
Rzetelne śledzenie jednostkowych produktów
Po dostarczeniu butelek do zakładu produkcyjnego na każdej z nich umieszczany jest znacznik RFID, który jest następnie identyfikowany przez czytniki RFID.
Dzięki temu partia produktów jest monitorowana w niezwykle precyzyjny sposób na każdym etapie łańcucha dostaw. W prosty sposób można zidentyfikować produkt i potwierdzić jego autentyczność, gwarantując oryginalne pochodzenie produktu i prawidłowe miejsce przeznaczenia.
„Marki powinny wdrażać rozwiązania zapewniające im większą kontrolę nad łańcuchem dostaw. Kontrola nad całym łańcuchem dostaw oznacza wiedzę, gdzie znajdują się produkty na każdym etapie drogi, od producenta, przez dystrybutora i magazyn, do odbiorców końcowych. Produkt powinien zostać oznakowany bezpośrednio u producenta, aby mógł być śledzony na każdym etapie jego transportu. Oczywiście kontrola musi być szybka i skuteczna, dlatego kluczowe jest zintegrowanie technologii z łańcuchem dostaw. Właściciele marek zdecydowanie potrzebują rozwiązań, które służą ochronie wizerunku marki, aby stawić czoła temu wyzwaniu i uniknąć utraty jej wartości i zmiany postrzegania” – wyjaśnia Flavio Musci, Sales Director Source Tagging Europe w Checkpoint Systems.
Korzyści rozwiązania Checkpoint Systems:
- Zapewnienie lepszej identyfikacji od produkcji po sprzedaż
- Skuteczne zapobieganie oszustwom i wsparcie w rozwiązaniu problemów z szarą strefą
- Łatwa weryfikacja pochodzenia i przeznaczenia produktów dzięki technologii RFID
- Nadzór nad właściwym miejscem docelowym produktów: właściwy produkt we właściwym miejscu
„Zainstalowaliśmy nasze rozwiązanie u producenta szampana. Zyskał on rozwiązanie umożliwiające pełną identyfikację, aby walczyć z szarą strefą (sprzęt, oprogramowanie i znaczniki RFID). Może teraz śledzić wszystkie swoje produkty w sieciach dystrybucji i mieć zoptymalizowaną kontrolę nad przepływem produktów i wizerunkiem marki” – mówi Julien Thibult, Sales Director RFID & Source Tagging w Checkpoint Systems France.
[1] Globalne badanie Euromonitor dotyczące rynku napojów alkoholowych

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.