Najlepsza jedenastka Mistrzostw Świata Kobiet
Ogilvy PR
Plac Konesera 11
03-736 Warszawa
katarzyna.danil|ogilvy.com| |katarzyna.danil|ogilvy.com
531802707
https://www.ogilvy.pl/pl/ogilvypr/
Za nami niesamowite rozgrywki Mistrzostw Świata Kobiet 2023! Cały turniej był niesamowicie emocjonujący i zakończył się zwycięstwem reprezentacji Hiszpanii. Kto wykazał się wyjątkową skutecznością? Sprawdź najlepszą jedenastkę całego mundialu według danych Flashscore!
Skuteczna obrona
Biorąc pod uwagę cały turniej najlepszą bramkarką okazała się Chiamaka Nnadozie z Nigeri. Choć jej drużyna odpadła w 1/8 finału, to utalentowana bramkarka osiągnęła imponujący wynik 7.53. Zachowała czyste konto w trzech meczach z Kanadą, Irlandią i Anglią, w którym o wyniku zadecydowały rzuty karne po remisie 0:0.
Tegoroczne Mistrzostwa Świata Kobiet pokazały jak ważną rolę pełnią na boisku obrończynie. Kapitanka drużyny Francji, Wendie Renard (7.75) zdobyła decydującą bramkę w meczu z Brazylią. Amanda Ilestedt ze Szwecji (7.67) była kamieniem węgielnym na drodze do brązu. Ponadto zdobyła aż cztery bramki jako stoperka, co jest drugim najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Swoim drużynie pomogła także Alexa Greenwood z Angli (7.84), która straciła tylko cztery bramki w siedmiu meczach, z czego tylko jedną w grupie, a pozostałe trzy od ćwierćfinałów do finału. Z kolei Manuela Vanegas zdobyła ocenę 7.7, dzięki skutecznej grze na skraju kolumbijskiej obrony. Jej najlepszym momentem była zwycięska bramka w siatce Niemiec.
Imponujący atak
Sukces na Mistrzostwach Świata nie byłby możliwy bez skutecznych pomocników. Najlepsza okazała się Teresa Abelleira (8.19), która godnie zastąpiła na boisku supergwiazdę Alexię Putellas. Stała się ostoją w środku pola i razem z Bonmatią stworzyły jakościowy duet zarówno z tyłu, jak i z przodu. Porażkę ponieśli zwycięzcy dwóch ostatnich mundiali - drużyna USA odpadła z turnieju. Pomimo to indywidualny występ Lindsey Horan (8.03) można zaliczyć do udanych. Do najlepszej jedenastki Flashscore zaliczamy także Danielle van de Donk (7.75) i Jill Roord (7.9) z Holandii, które rozegrały świetne mecze na przełomie fazy grupowej i pucharowej.
Do najlepszych napastniczek fazy grupowej należą Selma Bach (7.8) oraz Liekie Martens (7.7). Choć reprezentantka Francji rozpoczęła mistrzostwa świata na ławce rezerwowych, to od drugiego meczu grała regularnie i była w stanie osłabić każdą defensywę ze skrzydła. Zanotowała dwie asysty i stworzyła kilka groźnych okazji. Z kolei Lieke Martens z Holandii w każdym meczu przekraczała próg oceny 7.2 w rankingu Flashscore, a raz nawet osiągnęła 9 punktów. W sumie zdobyła jedną bramkę i dołożyła dwie asysty.
Co ciekawe, według ocen Flashscore w najlepszej jedenastce nie znalazła się Hinata Miyazawa. Jest spowodowane nierównymi wyniki zawodniczki, która w fazie grupowej rozegrała bardzo dobre mecze, a następnie dość słabe - na przykład ćwierćfinał przeciwko Szwecji.
Przypisywanie graczom ocen umożliwia nowa funkcja Flashscore. Na start każdy z piłkarzy uzyskuje ocenę 6. Udane akcje takie jak asysty, skuteczna obrona lub strzelenie bramki, podwyższają ocenę, podczas gdy na przykład faule lub nieudane starcia obniżają bilans.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.