Nowe rozwiązanie dla branży e-commerce
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Zrównoważony rozwój w świecie zaawansowanych technologii
Orbitvu tworzy innowacyjne rozwiązania fotograficzne dla detalistów internetowych. Projektowane przez firmę urządzenia pomagają tworzyć miliony zdjęć, prezentacji 360° i filmów produktowych dla setek klientów na całym świecie. Opracowując nowe produkty, firma bierze pod uwagę zarówno potrzeby e-commerce, jak i wpływ na środowisko. Z tego powodu Orbitvu poszukuje najlepszych rozwiązań w zakresie opakowań, które zagwarantują bezpieczny transport delikatnych urządzeń oraz spełnią najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.
Głównym wyzwaniem dla DS Smith było bezpieczne zapakowanie delikatnego, wartościowego sprzętu, bez używania plastikowych elementów, dbając o pozytywne doświadczenia dla klienta podczas odpakowywania, tzw. „unboxing experience”. Priorytetem firmy jest zapewnienie klientom możliwości korzystania z opakowań tworzonych z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego. Ta współpraca była świetną okazją, aby zaproponować rozwiązanie, które w stu procentach nadaje się do recyklingu, jest zoptymalizowane pod kątem łańcucha dostaw i wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.
Ekologiczne rozwiązanie, przyjemne doświadczenie przy rozpakowywaniu
Propozycja DS Smith składa się z kilku elementów, które zapewniają bezpieczeństwo i idealne dopasowanie opakowania do poszczególnych części produktu. Jest ono przygotowane zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, a jednocześnie bardzo dobrze chroni cenny produkt Orbitvu. Firmie udało się również zmniejszyć koszty opakowania o 20 proc. Co istotne, że DS Smith wyeliminował zużycie 190 m2 plastiku potrzebnego do produkcji wcześniej używanych opakowań.
– Nasi klienci mogą czerpać wiele korzyści z tego rozwiązania: po pierwsze, bardzo dobre doświadczenie związane z rozpakowywaniem. Zestaw akcesoriów i informacje o produkcie są ułożone w estetyczny sposób. Za to utylizacja opakowań jest znacznie łatwiejsza – wyjaśnia Grzegorz Garczarczyk, specjalista ds. logistyki w ORBITVU – Łatwiej jest nam też zmieścić więcej urządzeń w jednej dostawie, co jednocześnie obniża emisję CO2 – dodaje.
Jak zrównoważone jest Twoje opakowanie?
– Możemy pomóc naszym klientom przygotować się do funkcjonowania w Gospodarce Obiegu Zamkniętego, projektując bardziej ekologiczne rozwiązania opakowaniowe i wspierając osiągnięcie ich celów środowiskowych – powiedział Artur Popczyk, dyrektor Centrów Usług dla Klientów w DS Smith – Używamy Wskaźników Projektowania dla Obiegu Zamkniętego, aby dać naszym klientom dokładne informacje na temat tego, jak przyjazne środowisku są ich opakowania. Wspólnie z Orbitvu udało nam się dostarczyć rozwiązanie, które jest znacznie lepiej zoptymalizowane dla łańcucha dostaw. W 100 procentach nadaje się ono do recyklingu, jest bezpieczne dla planety i jest wykonane z ponownie użytych materiałów.
Prace DS Smith nad zastąpieniem tworzyw sztucznych są wspierane przez wart 100 milionów funtów program badawczo-rozwojowy Circular Economy, który ma na celu wsparcie zobowiązania firmy do zaoferowania wszystkim klientom rozwiązań w 100 proc. nadających się do recyklingu w ciągu najbliższych dwóch lat oraz aby do 2030 roku wszystkie jej opakowania były ponownie wykorzystywane.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.