PMR: 58% badanym zdarza się kupić produkt używany dla dzieci
Marketing
PMR
Królewska 57
30-081 Kraków
marketing|pmrcorporate.com| |marketing|pmrcorporate.com
12 340 51 00
www.pmrmarketexperts.com
Rodzice małych dzieci często otrzymują od krewnych czy znajomych artykuły dziecięce, które były używane w ich gospodarstwie domowym. W badaniu PMR z września 2020 r. respondenci – w tym przypadku osoby kupujące produkty dla dzieci – zostali dodatkowo spytani o zakup produktów dziecięcych używanych. 58% respondentów powiedziało, że zdarza im się kupić produkt używany dla dzieci.
Rodzice bądź opiekuni prawni dzieci do lat 12. częściej od pozostałych badanych deklarowali takie zakupy (74% vs. 46%). Dokonywanie takich zakupów częściej też deklarowały kobiety (61%) aniżeli mężczyźni (55%).
Odzież i zabawki to były najczęściej deklarowane przedmioty używane dla dzieci, wskazane odpowiednio przez 57% i 45% badanych. (Na popularność dziecięcej odzieży używanej zwraca uwagę też dostępne od jesieni w Polsce, Zalando pre-owned). Jako trzecie uplasowały się gry planszowe, puzzle, art. edukacyjne, na zakup których (używanych) zdecydowało się 3 z 10 respondentów.
Zdecydowanie najbardziej popularnymi miejscami zakupu produktów używanych były Allegro oraz OLX, oba częściej wskazywane przez mężczyzn. Z kolei zakupy bezpośrednio od znajomych czy w lokalnych second-handach pozostają domeną pań. Kobiety częściej też kupują tam odzież dla dorosłych.
Więcej na temat trendów na polskim rynku produktów dla dzieci w raporcie PMR: Handel detaliczny produktami dla dzieci w Polsce 2020 ► https://bit.ly/2Q7KSEr
Najnowsze materiały prasowe firmy PMR można znaleźć na naszej stronie ► https://www.pmrmarketexperts.com/press-room/
KONTAKT DLA MEDIÓW
marketing@pmrcorporate.com
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.