PMR: 58% badanym zdarza się kupić produkt używany dla dzieci


Marketing
PMR
Królewska 57
30-081 Kraków
marketing|pmrcorporate.com| |marketing|pmrcorporate.com
12 340 51 00
www.pmrmarketexperts.com
Rodzice małych dzieci często otrzymują od krewnych czy znajomych artykuły dziecięce, które były używane w ich gospodarstwie domowym. W badaniu PMR z września 2020 r. respondenci – w tym przypadku osoby kupujące produkty dla dzieci – zostali dodatkowo spytani o zakup produktów dziecięcych używanych. 58% respondentów powiedziało, że zdarza im się kupić produkt używany dla dzieci.
Rodzice bądź opiekuni prawni dzieci do lat 12. częściej od pozostałych badanych deklarowali takie zakupy (74% vs. 46%). Dokonywanie takich zakupów częściej też deklarowały kobiety (61%) aniżeli mężczyźni (55%).
Odzież i zabawki to były najczęściej deklarowane przedmioty używane dla dzieci, wskazane odpowiednio przez 57% i 45% badanych. (Na popularność dziecięcej odzieży używanej zwraca uwagę też dostępne od jesieni w Polsce, Zalando pre-owned). Jako trzecie uplasowały się gry planszowe, puzzle, art. edukacyjne, na zakup których (używanych) zdecydowało się 3 z 10 respondentów.
Zdecydowanie najbardziej popularnymi miejscami zakupu produktów używanych były Allegro oraz OLX, oba częściej wskazywane przez mężczyzn. Z kolei zakupy bezpośrednio od znajomych czy w lokalnych second-handach pozostają domeną pań. Kobiety częściej też kupują tam odzież dla dorosłych.
Więcej na temat trendów na polskim rynku produktów dla dzieci w raporcie PMR: Handel detaliczny produktami dla dzieci w Polsce 2020 ► https://bit.ly/2Q7KSEr
Najnowsze materiały prasowe firmy PMR można znaleźć na naszej stronie ► https://www.pmrmarketexperts.com/press-room/
KONTAKT DLA MEDIÓW
marketing@pmrcorporate.com

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.