Podwójny triumf TIM-u w konkursach Izby Gospodarki Elektronicznej
Michał Kostrowicki
TIM SA
ul. Jaworska 13
53-612 Wrocław
prasa|tim.pl| |prasa|tim.pl
726 004 981
www.timsa.pl
24 września 2020 r. podczas gali w Warszawie ogłoszono wyniki dwóch konkursów organizowanych przez Izbę Gospodarki Elektronicznej: e-Commerce Polska awards i Dyrektor e-Commerce Roku. W pierwszym z nich TIM zdobył nagrodę w kategorii „Best in e-commerce B2B”, zaś w drugim – laur dla „Najlepszego zespołu e-commerce B2B”.
E-commerce Polska awards to najważniejszy konkurs branży e-commerce w Polsce, którego laureatami są największe i najbardziej innowacyjne firmy sprzedające online lub świadczące usługi dla podmiotów prowadzących taką działalność. Zarówno nominowanych, jak i laureatów wybiera grono jurorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy są uznanymi autorytetami oraz szanowanymi profesjonalistami w zakresie e-commerce.
W nowej kategorii „Best in e-commerce B2B”, dotyczącej najlepszego wdrożenia w cyfrowym handlu B2B, konkurentami TIM-u były Conrad.pl i Lynka.
- Uczestniczymy w konkursie niemal nieprzerwanie od 2014 roku, jednak w ostatnich latach nasz udział kończył się na zdobywaniu nominacji. Nasz apetyt na wygraną był zatem teraz szczególnie duży – przyznaje Piotr Nosal, członek Zarządu i dyrektor handlowy TIM SA. – Chociaż nagroda dotyczy przede wszystkim wdrożenia możliwości współpracy z TIM-em w modelu dropshippingu i/lub za sprawą integracji z e-sklepem TIM.pl poprzez API (sprzedaż B2B2C), odbieram ją też jako laur za całokształt naszej ponad 7-letniej obecności w e-commerce B2B. Przez ten czas wyedukowaliśmy cyfrowo tysiące klientów, dostawców, ale i naszą branżową konkurencję, de facto wprowadzając dystrybucję artykułów elektrotechnicznych w świat handlu online. Dziękuję jurorom za docenienie naszej pracy – dodaje Piotr Nosal.
W tym roku Izba Gospodarki Elektronicznej zainicjowała konkurs „Dyrektor e-Commerce Roku”. Powstał on z myślą o ludziach stojących za sukcesem innowacyjnych projektów, działań i wdrożeń w biznesach e-commerce. Oprócz kategorii indywidualnych przewidziano także nagrody dla działów e-commerce. I właśnie w kategorii „Najlepszy zespół e-commerce B2B” zwyciężył, pokonując OLX.pl, Wydziału Rozwoju i Technologii TIM SA pod kierownictwem Krzysztofa Rogalnego.
– Dziękuję w imieniu własnym oraz koleżanek i kolegów. To wspaniałe wyróżnienie i efekt pracy wyjątkowych, zgranych ludzi oraz ich doświadczenia, zaangażowania i pasji do e-commerce oraz nowych technologii. Czuję radość i dumę z prowadzenia takiego zespołu. Team ten nieustannie dba o to, by innowacje i mobilność stanowiły znak rozpoznawczy TIM-u – komentuje Krzysztof Rogalny.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.