Primavera Parfum rozwinie sprzedaż marki biżuteryjnej w Internecie
Primavera Parfum poszerzyła portfolio swoich klientów o nowy podmiot. Jeden z wiodących dystrybutorów e-commerce w Polsce podpisał umowę handlową z marką ręcznie robionej biżuterii MUA by Hartman. Zakres współpracy obejmuje wsparcie sprzedaży w segmencie e-commerce oraz w formule stacjonarnej.
Dzięki podpisanej umowie Primavera Parfum zyskała status wyłącznego operatora internetowego marki MUA by Hartman. Celem nawiązanej współpracy jest zwiększenie rozpoznawalności oraz sprzedaży ręcznie robionej, dostępnej od blisko 10 lat na rynku biżuterii, której wyróżnikiem są autorskie hafty pokryte żywicą epoksydową, osadzone w stali szlachetnej, pozłacanej 24-karatowym złotem.
Pierwszym etapem działań była zmiana layoutu oraz usprawnienie dotychczasowej wersji sklepu internetowego. Nowa odsłona witryny funkcjonuje na platformie Shopify, dzięki czemu jest bardziej przyjazna użytkownikom. W kolejnych miesiącach planowane jest wdrażanie nowych funkcjonalności, którym będzie towarzyszyć intensywna kampania promocyjna w Internecie. Primavera Parfum zamierza też rozbudować kanały e-sprzedaży marki MUA by Hartman. Poza oficjalną witryną internetową, produkty sygnowane nazwiskiem Moniki Hartman, właścicielki firmy, pojawią się w ofercie sklepu Tagomago.pl. Po zwiększeniu rozpoznawalności marki jubilerskiej w Polsce, dystrybutor zaplanuje strategię jej wejścia na rynek azjatycki w modelu cross-border (azjatyckie serwisy e-commerce dla zagranicznych producentów).
- Cieszymy się z podpisania umowy z wiodącym dystrybutorem e-commerce w Polsce. Dzięki tej współpracy otwierają się przed nami nowe rynki i zasięg sprzedaży. Gwiezdna kolekcja MUA by Hartman zdecydowanie spełnia nasze marzenia i liczymy, że spełni też marzenia naszych klientów – powiedziała Monika Hartman, właścicielka firmy jubilerskiej.
Wsparcie ze strony dystrybutora obejmie również sprzedaż stacjonarną. Obecnie produkty tej marki można kupić w salonie firmowym w Warszawie przy ulicy Mysiej. Już wkrótce pojawią się również w Tagomago Boutique (ul Mokotowska 69, Warszawa), który jest częścią grupy Primavera Parfum.
Do niedawna operator e-commerce funkcjonował głównie w segmencie kosmetyków i chemii. Jak twierdzi Michał Żółkowski, Head of Project Management w Primavera Parfum, rozbudowa portfolio o kolejne grupy produktowe doskonale wpisuje się nową strategię, polegającą na dywersyfikacji asortymentu oraz ekspansji kolejnych sektorów rynku i branż.
– Okres pandemii nauczył nas, że kluczem do sukcesu jest stałe monitorowanie rynku i reagowanie na nowe trendy oraz zmieniające się potrzeby klientów. Uważamy, że marka MUA by Hartman uzupełni naszą dotychczasową ofertę, a do tego pozwoli nam przyciągnąć kolejnych klientów. W przyszłości nie wykluczamy pozyskania marek z nowych segmentów rynku, w zależności od zgłaszanego na nie zapotrzebowania.
Więcej informacji o firmie Primavera Parfum można znaleźć na stronie https://www.primaveraperfum.pl/.
Oficjalna witryna sklepowa marki MUA by Hartman dostępna jest pod adresem: https://muabyhartman.pl/ .
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.