Rogal wielkopolski – duma regionu do kupienia w Żabce
Wielkopolska to region dla Żabki szczególny – firma wywodzi się bowiem z Poznania i jest jednym z największych w województwie pracodawców. Bliskie są więc Żabce lokalne zwyczaje i tradycje, dlatego – z okazji zbliżającego się 11 listopada, czyli święta ku czci św. Marcina – do wszystkich sklepów z województwa oraz wybranych sklepów sieci zlokalizowanych na terenie całej Polski trafi najsłodszy symbol Poznania, czyli certyfikowany rogal wielkopolski. Przysmak wykonany jest z ciasta półfrancuskiego, ma nadzienie z białego maku, jest polany lukrem i posypany kruszonymi orzechami. Tradycyjny smak wypieku docenili w ubiegłym roku klienci Żabki, którzy tylko 11 listopada kupili ponad 14 tys. rogali.
Rogale wielkopolskie będą dostępne w sprzedaży do 11 listopada br.
Dane sprzedażowe Żabki potwierdzają, że rogale z białym makiem, lukrem i kruszonymi orzechami najchętniej kupują mieszkańcy Poznania, ale także chętnie sięgają po nie także mieszkańcy innych miast – np. Warszawy czy Krakowa. W sumie 11 listopada ub.r. Żabka sprzedała w całej Polsce ponad 14 000 sztuk rogali, z czego aż 47 proc. na terenie samej Wielkopolski.
- Rogale z białym makiem, kiedyś przysmak regionalny, dziś mają swoich amatorów na terenie całego kraju. Ich popularność rośnie, między innymi za sprawą Żabki, która z dumą oferuje swoim klientom lokalne, wielkopolskie wypieki, sygnowane certyfikatem Dziedzictwo Kulturalne Wielkopolski. Mamy nadzieję, że i tym razem nie zawiedziemy podniebień naszych klientów. Żabka jest gwarantem jakości! Nasze rogale są bowiem wytwarzane według tradycyjnych receptur przez lokalną piekarnię. Te najsłodsze symbole Poznania można już kupić we wszystkich sklepach Żabka – mówi Jerzy Roguski, Dyrektor Handlowy w firmie Żabka Polska.
Dostępny w sklepach sieci Żabka rogal wielkopolski wykonany jest z ciasta półfrancuskiego, nadziewany białym makiem wymieszanym z rodzynkami, orzechami i kandyzowaną skórką pomarańczową. Całość polana jest lukrem i posypana kruszonymi orzechami. Rogale są wykonane według tradycyjnej receptury przez lokalnego producenta – Piekarnię Natura. Mają certyfikat Dziedzictwo Kulturalne Wielkopolski.
Rogale wielkopolskie są dostępne w asortymencie Żabka Café. Można je kupić w sklepach sieci w cenie 7,99 zł/ szt. Rogale są pakowane pojedynczo w hermetyczne opakowania.
Oferta przekąsek w Żabka Café jest nieustannie rozwijana przez Żabkę. Oprócz kultowych już hot dogów w różnych wariantach, dostępne są też cieszące się coraz większą popularnością cheeseburgery, a także panini czy tosty. W jej asortymencie znajdują się także świeżo mielone na miejscu kawy z brazylijskich ziaren 100% arabica, m.in. czarna, biała, espresso, cappuccino czy latte podawane w ekologicznych kubkach. Poza stałym, nieustannie rozwijanym asortymentem, klienci znajdą tu także produkty okolicznościowe, np. halloweenowe donuty czy pączki na tłusty czwartek.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.