Rogal wielkopolski – duma regionu do kupienia w Żabce
Wielkopolska to region dla Żabki szczególny – firma wywodzi się bowiem z Poznania i jest jednym z największych w województwie pracodawców. Bliskie są więc Żabce lokalne zwyczaje i tradycje, dlatego – z okazji zbliżającego się 11 listopada, czyli święta ku czci św. Marcina – do wszystkich sklepów z województwa oraz wybranych sklepów sieci zlokalizowanych na terenie całej Polski trafi najsłodszy symbol Poznania, czyli certyfikowany rogal wielkopolski. Przysmak wykonany jest z ciasta półfrancuskiego, ma nadzienie z białego maku, jest polany lukrem i posypany kruszonymi orzechami. Tradycyjny smak wypieku docenili w ubiegłym roku klienci Żabki, którzy tylko 11 listopada kupili ponad 14 tys. rogali.
Rogale wielkopolskie będą dostępne w sprzedaży do 11 listopada br.
Dane sprzedażowe Żabki potwierdzają, że rogale z białym makiem, lukrem i kruszonymi orzechami najchętniej kupują mieszkańcy Poznania, ale także chętnie sięgają po nie także mieszkańcy innych miast – np. Warszawy czy Krakowa. W sumie 11 listopada ub.r. Żabka sprzedała w całej Polsce ponad 14 000 sztuk rogali, z czego aż 47 proc. na terenie samej Wielkopolski.
- Rogale z białym makiem, kiedyś przysmak regionalny, dziś mają swoich amatorów na terenie całego kraju. Ich popularność rośnie, między innymi za sprawą Żabki, która z dumą oferuje swoim klientom lokalne, wielkopolskie wypieki, sygnowane certyfikatem Dziedzictwo Kulturalne Wielkopolski. Mamy nadzieję, że i tym razem nie zawiedziemy podniebień naszych klientów. Żabka jest gwarantem jakości! Nasze rogale są bowiem wytwarzane według tradycyjnych receptur przez lokalną piekarnię. Te najsłodsze symbole Poznania można już kupić we wszystkich sklepach Żabka – mówi Jerzy Roguski, Dyrektor Handlowy w firmie Żabka Polska.
Dostępny w sklepach sieci Żabka rogal wielkopolski wykonany jest z ciasta półfrancuskiego, nadziewany białym makiem wymieszanym z rodzynkami, orzechami i kandyzowaną skórką pomarańczową. Całość polana jest lukrem i posypana kruszonymi orzechami. Rogale są wykonane według tradycyjnej receptury przez lokalnego producenta – Piekarnię Natura. Mają certyfikat Dziedzictwo Kulturalne Wielkopolski.
Rogale wielkopolskie są dostępne w asortymencie Żabka Café. Można je kupić w sklepach sieci w cenie 7,99 zł/ szt. Rogale są pakowane pojedynczo w hermetyczne opakowania.
Oferta przekąsek w Żabka Café jest nieustannie rozwijana przez Żabkę. Oprócz kultowych już hot dogów w różnych wariantach, dostępne są też cieszące się coraz większą popularnością cheeseburgery, a także panini czy tosty. W jej asortymencie znajdują się także świeżo mielone na miejscu kawy z brazylijskich ziaren 100% arabica, m.in. czarna, biała, espresso, cappuccino czy latte podawane w ekologicznych kubkach. Poza stałym, nieustannie rozwijanym asortymentem, klienci znajdą tu także produkty okolicznościowe, np. halloweenowe donuty czy pączki na tłusty czwartek.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.