Rusza kolejny etap przebudowy Atrium Promenada
ITBC Communication
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
info|itbc.pl| |info|itbc.pl
(+48) 22 250 49 10
https://www.itbcgroup.pl/
Atrium ogłasza gruntowną przebudowę swojego flagowego centrum handlowego - Atrium Promenada, zlokalizowanego w Warszawie. Inwestycja ma na celu renowację drugiej części obiektu. Będzie to kontynuacja transformacji Promenady, której pierwsza część została ukończona jesienią 2018 roku.
Zmiany obejmą kompleksową przebudowę wnętrza galerii od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz remodeling wejścia do centrum handlowego od tej ulicy. W efekcie inwestycji zmodernizowanych zostanie 56 600 m2 całkowitej powierzchni Atrium Promenada.
- Jako właściciel i zarządca znaczących centrów handlowych w Polsce i Środkowej Europie, patrzymy na nasze obiekty i skupione wokół nich społeczności w perspektywie długoterminowej. Zwłaszcza w tak dużych i znaczących lokalizacjach, jak Warszawa, która jest nowoczesną europejską stolicą, i która dynamicznie się rozwija. Chcemy, aby nasze centra były ośrodkami nie tylko zakupów, ale również spędzania wolnego czasu, pełniły funkcje społeczne, zdrowotne czy rekreacyjne – tak, by nasi sąsiedzi mieli wygodne miejsce do życia, rozrywki, zakupów czy pracy – mówi Scott Dwyer, Group Managing Director – Retail, Atrium European Real Estate i dodaje – Atrium Promenada jest flagowym obiektem w naszym portfolio, z bogatą ofertą marek premium. Zmieniamy ją od 2016 roku w ramach kolejnych etapów prac. Obecna modernizacja pozwoli nam zaoferować klientom jeszcze bogatszą propozycję w tym zakresie – zarówno pod względem konceptów handlowych, jak i starannie wyselekcjonowanych brandów dostępnych w galerii.
Przebudowa flagowego obiektu w Polsce dodatkowo wzmocni pozycję Atrium w stolicy, w której spółka posiada 5 centrów handlowych. W efekcie zmian Atrium Promenada stanie się najciekawszym i najnowocześniejszym centrum handlowym po prawej stronie Wisły. Zaoferuje swoim klientom jeszcze bogatsze portfolio marek w najnowszych konceptach oraz dodatkowo wzmocni swój potencjał biznesowy. Pod względem architektonicznym galeria po przebudowie zyska jednolity spójny charakter, swoim designem nawiązując do najbardziej znanych ulic modowych i kultowych domów towarowych światowych stolic mody.
- Już dziś Promenada ma silną, ugruntowaną pozycję na rynku, lojalnego klienta oraz stale wzrastający catchment z racji nowo powstających inwestycji mieszkaniowych w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Ponadto obok Promenady planujemy budowę apartamentów na wynajem – co dodatkowo zwiększy atrakcyjność tej części dzielnicy i wpłynie na dalszy wzrost poziomu zainteresowania tym rejonem ze strony kolejnych potencjalnych mieszkańców, jak i przedstawicieli handlu – mówi Scott Dwyer.
W trakcie trwających prac modernizacyjnych Atrium Promenada będzie funkcjonowała normalnie. Do dyspozycji klientów będzie główna część centrum handlowego (odnowiona w 2018 roku) z ofertą ponad 100 marek. Kino Cinema City, Carrefour, strefa restauracyjna Republika Smaku oraz Piąty Wymiar będą działać nieprzerwanie.
Zakończenie remontu planowane jest na I kwartał 2023.
Więcej informacji: www.warszawa.promenada.com

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.