Komunikaty PR

Rusza świąteczna akcja charytatywna Wroclavii

2020-12-09  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Pucybuty ( 1.03 MB )

Z okazji zbliżających się świąt Wroclavia nawiązała współpracę z warsztatem renowacji obuwia Pucybuty, by wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Wszyscy odwiedzający Wroclavię mogą włączyć się do akcji, nadać swoim butom drugie życie i pomóc potrzebującym w tym szczególnym czasie.

Magiczna atmosfera, przedświąteczne zakupy, przygotowania do kolacji wigilijnej – kilka grudniowych tygodni to zwykle wyjątkowy i radosny czas. Chociaż tegoroczne święta z pewnością będę inne niż poprzednie, nie powinniśmy zapominać o tych, którzy borykają się z trudnościami każdego dnia. Dlatego właśnie Wroclavia zorganizowała akcję charytatywną, do której mogą się przyłączyć wrocławianie i goście centrum handlowego.

Oddaj buty potrzebującym

10 grudnia wewnątrz Wroclavii pojawi się specjalny pojemnik, w którym wszyscy chętni będą mogli zostawiać buty dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jak włączyć się do akcji? Wystarczy przynieść do Wroclavii używane, ale niezniszczone buty i samodzielnie umieścić je w pojemniku, znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny. 

Odbiorą je stamtąd pracownicy Pucybutów, by wyczyścić i przygotować obuwie do przekazania potrzebującym: - Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji. Z uwagą traktujemy potrzeby społeczne pojawiające się w naszym otoczeniu, dlatego po raz kolejny chcemy wesprzeć  podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Co więcej, to ważna inicjatywa w kontekście ekologii i recyklingu w modzie – dzięki akcji możemy nadać nieużywanym już butom nowe życie. Warto pamiętać o tym, że zamiast wyrzucać rzeczy, które dla nas nie mają już wartości, możemy wprowadzić je znów w obieg i pomagać innym. Zbiórkę obuwia planujemy prowadzić od 10 do 20 grudnia, ale jeśli spotka się ona z bardzo dużym zainteresowaniem, bierzemy pod uwagę możliwość przedłużenia akcji – mówi Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.

Czyszczenie i drobne naprawy zebranego obuwia

Buty zebrane we Wroclavii trafią do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia, która jest partnerem świątecznej akcji charytatywnej Wroclavii. Centrum handlowe sfinansuje  specjalistyczne czyszczenie oraz drobne naprawy butów ze zbiórki, które to naprawy wykonają doświadczeni pracownicy Pucybutów. W ramach akcji planowane jest zebranie 200 par obuwia, które następnie trafi do potrzebujących: - Działalność charytatywna jest dla nas bardzo ważna i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielkie gesty mają duże znaczenie. W naszej firmie wierzymy w prostą zasadę – dobro zawsze wraca. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich wrocławian do włączenia się w świąteczną akcję we Wroclavii – mówi Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.

Zbiórka obuwia – jak to działa?

Wystarczy znaleźć w szafie buty, których po prostu nie używamy. Najlepiej, by było to obuwie zimowe – damskie lub męskie. Buty powinny być niezniszczone – bez tłustych plam, bez rozdarć, pęknięć i dziur, bez wyraźnych śladów zasolenia oraz bez widocznych zdeformowań, np. wykrzywionych pięt. Kiedy już wybierzemy obuwie do przekazania, należy przynieść je do Wroclavii i samodzielnie umieścić w pojemniku – znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny. 

Ważne, by buty były związane ze sobą sznurówkami lub spięte rzepami, bez pudełka, reklamówki i innych opakowań. Około 20 grudnia Pucybuty zabiorą obuwie do swojego warsztatu, a kiedy tylko wszystkie będą wyczyszczone, zostaną przekazane przez Wroclavię podopiecznym wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin centrum i udziału w świątecznej akcji charytatywnej!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Sezonowe stoiska i wyspy handlowe? To się opłaca, ale są warunki Biuro prasowe
2024-05-15 | 08:49

Sezonowe stoiska i wyspy handlowe? To się opłaca, ale są warunki

Gdzie handel opłaca się najbardziej? Wszędzie tam, gdzie są klienci! Niby to znana od lat prawda, jednak tam, gdzie potencjalnych klientów jest najwięcej, najczęściej stawki za
Handel Żabka Jush zaskakuje największą kampanią w swojej historii
2024-05-14 | 14:50

Żabka Jush zaskakuje największą kampanią w swojej historii

Na początku maja ruszyła wielokanałowa kampania „Wszystkie zakupy robi się na Żabka Jush”. Promuje ona uruchomioną 22 kwietnia platformę, w ramach której klienci
Handel Ruszają zgłoszenia do nowej edycji „Lidl Fair Pay”
2024-05-14 | 13:50

Ruszają zgłoszenia do nowej edycji „Lidl Fair Pay”

W skali światowej mężczyźni zarabiają średnio o 20 proc. więcej niż kobiety. W Polsce ta różnica wynosi jeszcze więcej, bo aż 26 proc1. Idea sprawiedliwego wynagrodzenia to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.