Komunikaty PR

Sklepy DIY wciąż otwarte na najważniejszych rynkach w Europie

2020-12-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Sklepy DIY pozostają otwarte w większości europejskich krajów, mimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Majsterkowicze zrobią zakupy m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. To bardzo ważna wiadomość dla polskich eksporterów z segmentu home improvement, którzy z roku na rok notują wzrosty wysyłanych produktów za granicę. Korzystają oni m.in. ze wsparcia DACHSER DIY-Logistics Polska, który obsługuje polski eksport produktów z segmentu DIY. Operator logistyczny codziennie dostarcza towary do 18 000 marketów dla majsterkowiczów na całym kontynencie.

Polski sektor DIY rośnie z roku na rok, zwiększając eksport produktów do Europy. Najważniejszym odbiorcą polskich producentów i dystrybutorów są sklepy dla majsterkowiczów, które na większości rynków Starego Kontynentu pozostają otwarte podczas drugiej fali pandemii bez ograniczeń asortymentowych lub z wyłączeniem tylko niektórych działów. W pełnym wymiarze ze stacjonarnych sklepów skorzystają majsterkowicze w Niemczech, Holandii, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W Hiszpanii, na terenie większości kraju sklepy działają normalnie, wyjątki pojawiają się w poszczególnych regionach. W Andaluzji (z wyłączeniem Grenady) placówki pozostają otwarte tylko do 18:00, a w hiszpańskiej wspólnocie autonomicznej Kastylia i León zamknięte pozostają wszystkie sklepy powyżej 2 500 m kw. powierzchni. We Włoszech sklepy dla majsterkowiczów działają bez zakłóceń – poza czerwonymi strefami, gdzie asortyment sklepów DIY jest ograniczony do produktów najpilniejszej potrzeby. Podobnie sytuacja wygląda w Belgii oraz Francji. Po ponad miesięcznym zamknięciu do pracy wróciły także sklepy DIY w Austrii, które jednak nie mogą pracować dłużej niż do godz. 19.00.

Jak zauważa Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu DACHSER DIY-Logistics Polska: „Fakt, że większość sklepów DIY w Europie pozostaje otwarta, to doskonała wiadomość dla polskiego eksportu. Szczególnie cieszy sytuacja w Niemczech, w których rynek DIY jest największy w Europie – w 2019 r. jego wartość wyniosła 39,9 mld euro, co stanowiło 23 proc. całkowitej sprzedaży w Europie. Ostatnie badania niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego pokazują również, że udział naszego zachodniego sąsiada w całościowym eksporcie Polski wzrósł od stycznia do sierpnia 2020 r. o 0,7 p.p. względem analogicznego okresu rok wcześniej i wyniósł 28,4 proc.”. I dodaje: „Europejskie sieci DIY pozostają otwarte, z czego korzystają także nasi klienci. Ich aktywność pomogła nam osiągnąć w 2020 roku nawet wyższe wolumeny niż w roku ubiegłym, mimo pandemii i początkowych spadków zamówień z sieci DIY.

DACHSER DIY Polska

Oddział DIY-Logistics DACHSER Polska z roku na rok jest odpowiedzialny za obsługę coraz większej liczby przesyłek z segmentu home improvement – tylko w 2019 roku operator odnotował 21 proc. wzrost względem poprzedniego. Firma korzysta z ponad 20-letniego doświadczenia sieci DACHSER w obsłudze rynku DIY. W jej ramach realizowane są dostawy ok. 5 mln przesyłek rocznie do 18 tysięcy europejskich sklepów typu „dom i ogród”. Obecnie, mimo sytuacji pandemicznej, DACHSER DIY-Logistics nie zwalnia tempa, nie tylko utrzymując wolumeny, ale również rozwijając usługę Targo on-site (dostawa pod krawężnik), skierowaną do klienta indywidualnego. Firma dociera z dostawami B2C już niemal do całej Europy, obsługując m.in. krajowych producentów i dystrybutorów z sektora DIY. W ten sposób DACHSER Polska nie tylko zabezpiecza się przed kolejnymi obostrzeniami, ale odpowiada na ciągły rozwój e-commerce, który wywołuje duży wzrost międzynarodowych przesyłek B2C. W rekordowym kwietniu br. wolumen przesyłek B2C był 4-krotnie wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Sezonowe stoiska i wyspy handlowe? To się opłaca, ale są warunki Biuro prasowe
2024-05-15 | 08:49

Sezonowe stoiska i wyspy handlowe? To się opłaca, ale są warunki

Gdzie handel opłaca się najbardziej? Wszędzie tam, gdzie są klienci! Niby to znana od lat prawda, jednak tam, gdzie potencjalnych klientów jest najwięcej, najczęściej stawki za
Handel Żabka Jush zaskakuje największą kampanią w swojej historii
2024-05-14 | 14:50

Żabka Jush zaskakuje największą kampanią w swojej historii

Na początku maja ruszyła wielokanałowa kampania „Wszystkie zakupy robi się na Żabka Jush”. Promuje ona uruchomioną 22 kwietnia platformę, w ramach której klienci
Handel Ruszają zgłoszenia do nowej edycji „Lidl Fair Pay”
2024-05-14 | 13:50

Ruszają zgłoszenia do nowej edycji „Lidl Fair Pay”

W skali światowej mężczyźni zarabiają średnio o 20 proc. więcej niż kobiety. W Polsce ta różnica wynosi jeszcze więcej, bo aż 26 proc1. Idea sprawiedliwego wynagrodzenia to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.