Swobodniejsze, ale wciąż bezpieczne zakupy w Atrium Kasztanowa
Na tę wiadomość od dawna czekali wszyscy pilanie – od 1 marca wchodzą w życie łagodniejsze obostrzenia epidemiczne. To oznacza, że mieszkańcy mogą swobodniej korzystać z usług rozrywkowych czy gastronomicznych w miejscach publicznych. Pod względem handlowo-usługowym wiele do zaoferowania ma także galeria Atrium Kasztanowa.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od wtorku, 1 marca br. mają zastosowanie łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Choć nadal wymagane jest noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, to przestają obowiązywać m.in. wszystkie limity osób w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, a także podczas spotkań i imprez. Zniesienie większości obostrzeń dotyczy także centrów handlowych. To oznacza, że jeszcze swobodniej można korzystać z oferty pilskiej galerii.
– Choć pomału wracamy do normalności po pandemii, to nadal na terenie galerii Atrium Kasztanowa zachowujemy należyte środki ostrożności. Bezpieczeństwo klientów oraz pracowników są dla nas kluczowe, dlatego dokładamy wszelkich możliwych starań, by pozostać nadal jednym z najbezpieczniejszych miejsc w przestrzeni publicznej. Przestrzegaliśmy i dalej będziemy rygorystycznie respektować zasady higieniczno-sanitarne – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Wiosna to dobra okazja na odświeżenie swojej garderoby – wraz ze zmianą pogody zmieniają się nasze potrzeby odzieżowe i obuwnicze. To dobry moment, aby odwiedzić ulubione punkty w galerii, gdyż w wielu sklepach w Atrium Kasztanowa trwają właśnie atrakcyjne przeceny na wybrany asortyment. Warto zapoznać się z aktualną ofertą sklepów i na miejscu przymierzyć wypatrzony przez siebie produkt; z pełną listą promocji można zapoznać się na stronie galerii.
Poza bogatą ofertą sklepową, klienci mają do dyspozycji również wiele udogodnień oraz rozmaitych usług. W Atrium Kasztanowa działają punkty gastronomiczne, serwujące zróżnicowaną kuchnię. To idealne miejsca na ciepły posiłek w ciągu dnia bądź spotkanie z przyjaciółmi. Kinomanom spragnionym filmowych emocji swoje przestrzenie udostępnia również kino Helios. Rodzice z dziećmi mogą z kolei korzystać z placów zabaw znajdujących się w galerii.
Jednocześnie na terenie całego obiektu Atrium Kasztanowa obowiązuje przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa. Do dyspozycji klientów są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a także tablice informacyjne przypominające o konieczności zachowania higieny. Pracownicy Atrium zobowiązani są w dalszym ciągu do zachowania szczególnych środków ostrożności.
Więcej informacji: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.