Wojskowa Akademia Techniczna dołącza do Red Hat Academy
Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej dołączył do grona członków Akademii Red Hat. Dzięki współpracy z Red Hat studenci będą mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu najlepszych rozwiązań Open Source – w tym rozwiązań kontenerowych Kubernetes, rozwiązań aplikacji chmurowych serverless czy rozwiązań AI/ML oraz BigData wspieranych mocą obliczeniową kart GPU. Red Hat to największy na świecie dostawca rozwiązań open source klasy enterprise.
Uczelnia nie poniesie z tego tyłu żadnych kosztów, a jej studenci zyskają dostęp do pełnego zestawu szkoleń. Lista dostępnych szkoleń jest długa i obejmuje między innymi szkolenia dla administratorów systemu Linux (Red Hat System Administration), szkolenia z automatyzacji zadań i procesów IT, szkolenia z rozwiązań prywatnej chmury IaaS (OpenStack Administration), a także szkolenia z zakresu popularnych narzędzi programistycznych, takich jak Kubernetes czy Java.
Udział w Akademii Red Hat nie tylko daje możliwość poznania najnowszych rozwiązań IT z jakich korzystają organizacje i firmy na całym świecie, ale również daje unikatową możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, niezbędnych do realizacji ciekawych wyzwań i projektów w pracy zawodowej po zakończeniu studiów. Warto podkreślić, że studenci mają dostęp do najwyższej jakości szkoleń z zakresu wiodących rozwiązań IT całkowicie bezpłatnie.
“Bardzo się cieszymy, że tak uznana uczelnia jak WAT dołączyła do Akademii Red Hat. To potężna baza profesjonalnej wiedzy, szkoleń i certyfikatów, które pomagają zmniejszyć lukę pomiędzy oczekiwaniami pracodawców, a przygotowaniem akademickim. Red Hat Academy współpracuje z instytucjami akademickimi na całym świecie, oferując bezpłatny dostęp do szeregu szkoleń i egzaminów certyfikacyjnych firmy Red Hat związanych z najnowszymi technologiami IT.” - powiedział Adam Wojtkowski, General Manager, CEE w Red Hat.
”Dołączenie do Red Hat Academy daje studentom Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej dostęp do ogromnego zasobu wiedzy i umiejętności, które są bardzo poszukiwane na rynku pracy. Zaawansowane umiejętności administrowania systemami Linux czy wiedza z zakresu automatyzacji, Kubernetes oraz OpenShift znacząco podnosi kwalifikacje naszych studentów otwierając przed nimi więcej możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej.” - powiedział dr inż. Dariusz Pierzchała, Prodziekan ds. kształcenia i rozwoju Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Posnet Evo – Jak przyspieszyć sprzedaż i oszczędzać pieniądze w Twojej firmie

Gadżety erotyczne z dostawą do domu – zamówienia rosną szybciej niż inflacja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Komisja Europejska chce wprowadzić ujednolicone przepisy dotyczące wyrobów tytoniowych. Europosłowie mówią o kolejnej nadregulacji
Ministerstwo Zdrowia opracowało nowy projekt przepisów wprowadzających kolejne zakazy dotyczące wyrobów tytoniowych – całkowitą eliminację e-papierosów oraz zakaz aromatów w woreczkach nikotynowych. Najprawdopodobniej w ciągu kolejnych dwóch–trzech lat Polska będzie musiała implementować nową dyrektywę dotyczącą wszystkich produktów tytoniowych, nad którym niebawem ma rozpocząć prace Komisja Europejska. Europosłowie mówią o ryzyku chaosu legislacyjnego, nadregulacji i wskazują na zagrożenia związane z proponowaną podwyżką akcyzy.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Konsument
Branża opakowań nie traktuje unijnych regulacji jako zagrożenia. Widzi w nich impuls do rozwoju

W UE co roku wytwarza się ponad 2,2 mld t odpadów. Aby ograniczyć ich ilość, promowane jest przechodzenie na bardziej zrównoważony model, czyli gospodarkę o obiegu zamkniętym. W ramach pakietu zmian prawnych ograniczających negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko nacisk położony jest w dużej mierze na producentów opakowań. Przedstawiciele branży podkreślają, że nowe regulacje to dla nich nie tylko nowe obowiązki, ale też okazja na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.