Wystawa VR w Centrum Korona
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Połączenie pokazu w technologii VR oraz tradycyjnej fotografii wielkoformatowej - taką propozycję na czas ferii zimowych przygotowało Centrum Korona. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z podróżnikiem Victorem Borsukiem, konkurs z nagrodami oraz fotograficzne wyzwanie podróżnicze.
Już w sobotę 29 stycznia w Centrum Korona zostanie otwarta niezwykła wystawa podróżnicza, której część powstała w technologii Virtual Reality, czyli wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy wystawy spróbują udowodnić, że wirtualna podróż po niedostępnych na co dzień dla turystów rejonach Polski może pozostawić realne i niezapomniane wrażenia.
Drugą część wystawy stanowić będą wielkoformatowe zdjęcia, które odkryją przed zwiedzającymi niezwykłe miejsca we Wrocławiu i okolicach. Z lokalizacjami przedstawionymi na fotografiach związane będzie wyzwanie podróżnicze: wystarczy je odwiedzić, zrobić sobie zdjęcia na ich tle i wysłać je do Centrum Korona, aby zyskać możliwość wygrania karty podarunkowej o wartości aż 2 000 zł. Szczegóły wyzwania oraz regulamin akcji będzie można znaleźć na Facebooku oraz stronie internetowej Centrum Korona.
W dniu otwarcia wystawy o godz. 13:00 i 16:00 na klientów będzie również czekać pełen pasji, podróżnik i fotograf – Victor Borsuk, który opowie o swoich niezwykłych wyprawach. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o poszczególnych zakątkach świata, a także zaczerpnąć inspiracji i zaplanować swoją wymarzoną podróż. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W każdą sobotę i niedzielę na ekspozycji pojawią się specjalne tablety, na których dzieci będą mogły zagrać w specjalnie przygotowane dla nich gry interaktywne. Ich celem jest wzbudzenie w najmłodszych zainteresowania turystyką i pasji podróżniczej. Wystawa potrwa do 12 lutego. Zwiedzanie ekspozycji oraz udział w atrakcjach będą bezpłatne.
Ale to jeszcze nie wszystko. Odwiedzający wystawę będą mieli również szansę na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć w instaspocie, w którym pojawi się kultowy Volkswagen „ogórek” oraz mnóstwo akcesoriów prawdziwego odkrywcy. Zdjęciami warto pochwalić się na Facebooku Centrum Korona i wziąć tym samym udział w konkursie z nagrodami. Na autorów najciekawszych zdjęć czekać będą wydane przez centrum przewodniki po Dolnym Śląsku oraz karty podarunkowe o wartości 30 zł.
Wydarzenie zostanie dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Wszyscy uczestnicy powinni pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób oraz zasłonięciu ust i nosa. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo organizatorzy zalecają również dezynfekcję rąk – w tym celu na terenie centrum umieszczono dozowniki ze specjalnym płynem.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.