Żabka z 500 autami hybrydowymi Toyoty
Żabka kontynuuje działania mające na celu ochronę środowiska i zmniejszenie swojego śladu węglowego. W trosce o komfort użytkowników, mieszkańców miast oraz planety, we współpracy z liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce – Toyotą – zasila swoją flotę pracowniczą 500 autami hybrydowymi Toyota Yaris Cross. Pierwsze egzemplarze są już użytkowane przez Żabkę, a kolejne dołączą do jej floty do końca 2022 roku. Pojazdy dostarcza Toyota Bońkowscy, wiodący dealer Toyoty w Wielkopolsce i doświadczony partner w budowie niskoemisyjnych flot samochodowych. Za zarządzanie flotą odpowiedzialny jest NFM Nivette Fleet Management, jeden z liderów branży wynajmu aut w Polsce.
– Konsekwentnie realizujemy plan dekarbonizacji naszej floty zarówno wśród aut dostawczych jak i aut osobowych. 500 nowych samochodów hybrydowych to nasz kolejny krok mający na celu ochronę środowiska i zmniejszenie śladu węglowego w miastach oraz w regionach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia powietrza. Współpraca z Toyotą Bońkowski jest kolejnym efektywnym partnerstwem pokazującym jak regionalnie możemy uzyskać efekt synergii, by wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatu – mówi Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Żabka, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.
Toyoty Yaris Cross, które wzmocnią flotę Żabki, trafią głównie do kadry terenowej, to jest partnerek i partnerów sprzedaży, rozwoju sieci, ekspansji, adaptacji oraz audytu.
Najbardziej oszczędny SUV w portfolio producenta
Toyota Yaris Cross to miejski crossover zbudowany na wydłużonej platformie TNGA-B. To najmniejszy SUV Toyoty, który może być wyposażony w przełomowy napęd na cztery koła AWD-i. Pod maską Yarisa Cross pracują benzynowe i hybrydowe napędy, które powstają w polskich zakładach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Yaris Cross jest najoszczędniejszym SUV-em w portfolio producenta. Samochód w hybrydowej wersji z napędem na przód zużywa średnio od 4,4 l/100 km, a w wariancie AWD-i od 4,7 l/100 km, co bezpośrednio ma przełożyć się na niższe emisje gazów cieplarnianych we flocie własnej.
Pojawienie się we flocie Żabki tych właśnie samochodów zwiększy także komfort i bezpieczeństwo pracy pracowników i współpracowników sieci.
– Yaris Cross to nowoczesny, praktyczny samochód, który obok niezawodności i niskich kosztów eksploatacji zapewni pracownikom i współpracownikom Żabki bezpieczeństwo i komfort codziennej eksploatacji za sprawą zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, multimediów i łączności. Toyoty z niskoemisyjnym napędem hybrydowym cieszą się ogromną popularnością wśród firm, które kierują się zarówno rachunkiem ekonomicznym, jak i zaangażowaniem w redukcję emisji spalin – powiedziała Dominika Bońkowska, właścicielka firmy Toyota Bońkowscy.
Wybrane przez Żabka Polska auto wyznacza standardy w kwestii bezpieczeństwa dzięki bardzo sztywnej konstrukcji i systemom bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense generacji 2.5. Miejski crossover został uznany za najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie wg Euro NCAP. Yaris Cross jest także pierwszym modelem z systemem multimedialnym nowej generacji Toyota Smart Connect z 9-calowym, dotykowym ekranem HD, nawigacją Connected z 4-letnią darmową transmisją danych i bezprzewodową łącznością ze smartfonami przy pomocy Apple CarPlay™ i Android Auto®.
Toyota Bońkowscy to wiodący dealer marki w Wielkopolsce i jeden z dziesięciu największych w kraju, z rozbudowanym działem obsługi klientów flotowych. Salon w Komornikach pod Poznaniem prowadzi sprzedaż samochodów nowych i używanych, obsługę serwisową i posprzedażną oraz Stację Kontroli Pojazdów. Firmę wyróżnia zaangażowanie w kulturę, naukę, sztukę i sport oraz w działania proekologiczne.
Flotą nowych aut zarządza firma NFM Nivette Fleet Management.
- Ponad 4-letnia współpraca z firmą Żabka Polska, dla której priorytetem jest wysoka jakość obsługi oraz bezpieczeństwo pracowników, mobilizuje nas w dążeniu do ciągłego udoskonalenia i poszerzania naszych usług w zakresie mobilności. Cieszymy się, że jako partner zarządzający flotą Żabka Polska, możemy wspierać jej działania w zakresie ochrony środowiska, a przy tym realizować także nasze cele strategiczne związane z działaniami na rzecz planety – mówi Marcin Nivette, Prezes Zarządu Nivette Fleet Management (NFM).
Inwestycje Żabki w transport o alternatywnych napędach
Współpraca Żabki z Toyotą to kolejna inwestycja w bardziej przyjazny środowisku transport. Sieć korzysta już z zeroemisyjnych pojazdów dostarczonych przez Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volvo Polska (Volvo FL Electric z zabudową typu chłodnia, dostosowany do specyficznych potrzeb sieci). Obecnie flota Żabki liczy w sumie około 1600 aut, są wśród nich zarówno auta dostawcze jak i osobowe.
Od 2019 r. Żabka prowadzi także testy zeroemisyjnych pojazdów dostawczych, np. w lipcu br. testowała elektryczny pojazd ciężarowy Scania 25P. Sieć zainwestowała także we własne stacje ładowania aut elektrycznych w centrach logistycznych, zlokalizowanych w Nadarzynie i Plewiskach oraz w centrali w Poznaniu.
Działania na rzecz ograniczenia emisji w łańcuchu wartości są jednym z celów wyznaczonych w Strategii Odpowiedzialności firmy. Żabka planuje osiągnąć do 2025 roku neutralność klimatyczną w zakresie bezpośrednich emisji wynikających ze spalania paliwa w centrach logistycznych, związanych z flotą i czynnikami chłodniczymi oraz w zakresie pośrednich emisji wynikających z konsumpcji energii elektrycznej przez centra logistyczne i centralę firmy (zakres 1 i 2 emisji gazów cieplarnianych zgodnie z GHG Protocol). Cele dekarbonizacyjne Żabki zostały naukowo zweryfikowane i potwierdzone przez Science Based Targets – inicjatywę, która promuje odpowiedzialne oraz przejrzyste wyznaczenie celów redukcji śladu węglowego w oparciu o wiedzę naukową.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.