„Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” - akcja Wawel i Fundacji Wawel z Rodziną
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Producent słodyczy marka Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” po raz kolejny zainspirowali w swoich akcjach świątecznych do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 12 lat akcji “Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 430 domów dziecka w całej Polsce otrzymało jak dotąd 127 ton słodyczy. W tym roku, dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych po raz pierwszy w ramach akcji same wcieliły się w rolę Świętego Mikołaja.
Firma Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji “Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” Fundacja „Wawel z Rodziną” zaprosiła podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych do niezwykłego konkursu. Zadaniem konkursowym było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich innym - seniorom. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafiły świąteczne prezenty. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby, a w ramach podziękowań zwycięzcy Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich zaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty. Marka Wawel oraz Fundacja „Wawel z Rodziną” nagrodziła pięć placówek mieszczących się w Żydowie, Drawsku Pomorskim, Kołdrąbiu, Płońsku oraz Nienadowej. Dzieci i młodzież przekazały swoje dary seniorom z domów opieki ze swoich najbliższych okolic. Do seniorów trafiły m.in. własnoręcznie przygotowane choineczki, świeczniki, stroiki, bombki, aniołki, mikołajki, skrzaty czy świąteczne kartki.
W ramach przedświątecznych działań już po raz drugi odbyła się wspólnie z internetowym sklepem frisco.pl charytatywna akcja. Klienci sklepu frisco.pl podczas zakupów online wybierając produkty marki Wawel sprawili, że drugi taki sam produkt zakupiony w okresie trwania akcji “Zostań Pomocnikiem św. Mikołaja” trafi do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 2 przy ul. Jaktorowskiej w Warszawie. Dodatkowo w ramach prezentu dzieci spotkały się online z twórcami kanału WiP Bros. W trakcie spotkania mogły porozmawiać i zadać pytania swoim idolom.
Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” - Sylwia Warnecka, podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji: - „Jesteśmy dumni, że w tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi. Dzięki tej akcji pokazaliśmy dzieciom i młodzieży, że mogą coś zrobić dla innych osób, często samotnych, zapomnianych. Dzielenie się dobrem jest dla nas bardzo ważne, dlatego zachęcamy też do dzielenia się dobrem z innymi”.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.