Herbapol Warszawa Sp. z o.o. z nowym Prezesem Zarządu
Herbapol Warszawa Sp. z o.o. jest podmiotem w 100% zależnym od Herbapol-Lublin S.A.
Obejmując stanowisko Prezesa Zarządu spółki Herbapol Warszawa Sp. z o.o., Artur Bielak zastąpił Romana Górnego, piastującego tę funkcję od 2012 roku. Nowy Prezes posiada wieloletnie doświadczenie w branży, zdobyte różnych na stanowiskach zarządczych. Przez ponad sześć lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Big-Active Sp. z o. o., gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie spółką, restrukturyzację wszystkich jej działów, a także zmianę profilu działalności wraz ze wzrostem rentowności.
Artur Bielak od ponad 12 lat jest Dyrektorem Finansowym, a także Członkiem Zarządu grupy Herbapol-Lublin S.A. Kieruje tu istotnymi działami spółki: finansowym, kontrolingu, zakupów, BOK, audytem i prawnym. Pełni nadzór nad spółkami w Grupie, jak również nad zakładem produkcyjnym w Lublinie. Jest współodpowiedzialny za budowanie strategii Grupy. Bierze ponadto czynny udział w zakresie badań due dilligence. Od ponad 16 lat jest również biegłym rewidentem.
Artur Bielak jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kierunek Zarządzanie i Marketing). Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Lubelskiej (Rachunkowość Zarządcza i Kontroling).

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.