Komunikaty PR

hiPower Europe wejdzie na NewConnect

2023-08-04  |  01:00
Biuro prasowe

hiPower Europe, spółka zajmująca się rozwijaniem technologii wodorowych i ogniw paliwowych, podpisała umowę inwestycyjną z Arena.pl S.A. Dzięki niej, poprzez odwrotne przejęcie, stanie się podmiotem notowanym na warszawskiej giełdzie. Firma, jako pierwsza w Europie, rozpoczyna wdrażanie innowacyjnej technologii odzysku wodoru z gazów resztkowych, niedostępnej dotychczas na rynku europejskim. Firma posiada również zasilane metanolem ogniwa paliwowe do produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Technologie rozwijane i wdrażane przez hiPower Europe zostały wynalezione przez zespół naukowców na Tajwanie zespół naukowców kierowany przez dr. Jacka Gliniaka i przez dr. Justina Chou, i od kilku lat są z sukcesem stosowane na Tajwanie. Firma ma trzy główne produkty: HRP (Hydrogen Recycle&Purification), mGen, myGO.

- Technologie wodorowe wkraczają do Europy. Bardzo cieszymy się, że nasze innowacyjne na skalę światową rozwiązania, po pierwszych wdrożeniach w Tajwanie, docierają do kolejnych części świata. Liczymy, że przyczynimy się do zielonej rewolucji na tym kontynencie, a dołączenie do grona spółek giełdowych pozwoli nam na zwiększenie wiarygodności i rozpoznawalności naszej marki – komentuje dr Jacek Gliniak, prezes i współzałożyciel hiPower Europe.

Autorskie rozwiązanie HRP (Hydrogen Recycle&Purification) to technologia recyklingu wodoru z gazów przemysłowych, która pozwala na odzyskanie z gazów odlotowych nawet 70 proc. czystego wodoru. Rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów pozyskania wodoru, wspiera gospodarkę obiegu zamkniętego oraz pozwala zmniejszyć ślad węglowy związany z wodorem. Rozwiązanie to jest obecnie wdrażane w 2 fabrykach na Tajwanie, w branży półprzewodników oraz w branży metalurgicznej.

Wśród projektów rozwijanych przez hiPower jest również mGen – to innowacyjny system ogniw paliwowych zasilanych metanolem, który przekształca metanol w wodór w celu wytworzenia energii elektrycznej i ciepła. mGen jest przykładem przyszłościowych rozwiązań energetycznych, ograniczając emisję CO2 i koszty infrastruktury.

- W naszym rozwiązaniu metanol jest nośnikiem wodoru, który z kolei jest nośnikiem energii. Dzięki temu stworzyliśmy generatory energii elektrycznej i ciepła, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w zasilaniu obiektów poza zasięgiem sieci dystrybucyjnych lub w przypadku jej awarii. Niskie koszty eksplantacji sprawiają, że mGen może być głównym źródłem energii i ciepła dla domu i obiektów przemysłowych, jednak nie jest to nasz podstawowy model biznesowy. – tłumaczy dr Jacek Gliniak.

Ogniwa mGen są wykorzystywane w jeszcze jednym projekcie spółki – myGo, czyli w mobilnych i niezależnych od sieci stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Umożliwiają one dostęp do zielonej energii w dowolnym miejscu i czasie. Mogą być wykorzystane m.in. jako tymczasowe stacje ładowania przy organizacji wydarzeń masowych lub stacje w miejscu, gdzie infrastruktura sieciowa nie pozwala na szybkie podłączenie urządzeń o tak wysokim poborze energii.

Umowa zawarta pomiędzy hiPower Europe a Arena.pl reguluje nabycie przez Arena.pl 55% udziałów w kapitale hipower Europe (pozostałe 45% pozostanie w posiadaniu tajwańskiej spółki hiPower Hydrogen Tech). Jednocześnie Arena.pl dokona zmian statutu w zakresie przedmiotu działalności oraz nazwy. Prezesem spółki po transakcji ma zostać dr Jacek Gliniak, współtwórca technologii oraz obecny prezes hipower Europe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.