Komunikaty PR

HP przekazuje na ręce Pierwszej Damy Ukrainy sprzęt komputerowy

2022-08-03  |  13:00
Biuro prasowe

Pierwsza Dama Ukrainy, Ołena Zełenska, spotkała się w tym minionym tygodniu z przedstawicielami HP Inc. i Global Business Coalition for Education w centrum kulturalnym Ukraine House w Waszyngtonie. Pierwsza Dama przyjęła darowiznę w postaci technologii i materiałów dydaktycznych, które zostaną wysłane na Ukrainę, aby wesprzeć tysiące uczniów, nauczycieli i pracowników tamtejszej służby zdrowia.

Inicjatywa HP „Digital Equity for Ukraine" to partnerstwo o wartości 30 milionów dolarów z Global Business Coalition for Education, dzięki któremu komputery i materiały do nauki trafią w ręce osób, które ich najbardziej potrzebują.

Naród ukraiński wykazał się niesamowitą odwagą w obliczu tych niewyobrażalnych okoliczności. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za przywództwo Pierwszej Damy Ołeny Zełenskiej i innych osób dążących do zakończenia wojny – powiedział Enrique Lores, Dyrektor Generalny HP Inc. HP nadal działa na rzecz wsparcia Ukrainy. Dzięki naszemu partnerstwu z Global Business Coalition for Education, przekażemy komputery w ręce uczniów i rodzin, które zostały wysiedlone ze swoich domów i klas. Ten szczególnie trudny moment wymaga od nas wszystkich podjęcia szybkich, realnych działań wspierających.

Komputery zostaną przekazane organizacjom pomagającym Ukraińcom na miejscu dzięki współpracy z Global Business Coalition for Education – inicjatywą globalnej organizacji charytatywnej na rzecz dzieci Theirworld. HP dostarczy komputery organizacjom non-profit. Dodatkowo, Microsoft zapewni wsparcie w zakresie oprogramowania dla organizacji non-profit otrzymujących komputery. W porozumieniu z rządem ukraińskim, około połowa podarowanych komputerów trafi do wielu cywilów przesiedlonych na terenie kraju, a druga połowa do ukraińskich uchodźców przesiedlonych poza granicami kraju.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie HP i Global Business Coalition for Education – skomentowała Ołena Zełenska, Pierwsza Dama Ukrainy. Ich czynny wkład pomoże uczniom na Ukrainie, a także poza nią, kontynuować naukę oraz kształcić się na przyszłości, jak robi to każda inna młodzież na świecie.

Od lutego br. miliony Ukraińców odczuły skutki inwazji Rosji. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych prawie jedna trzecia z nich została zmuszona do opuszczenia swoich domów. Bezbronne dzieci znajdują się w samym środku wojny – uciekają ze swoich bezpiecznych mieszkań i szkół. Rząd ukraiński twierdzi, że ponad 2000 instytucji edukacyjnych zostało uszkodzonych przez bomby lub ostrzał. Dlatego też miliony ukraińskich uczniów uczą się zdalnie, zarówno w kraju, jak i poza nim.

Edukacja jest jedną z pierwszych stref życia utraconych i ostatnich przywracanych w czasie kryzysu – stwierdził Justin van Fleet, Prezes Theirworld i Dyrektor Wykonawczy Global Business Coalition for Education. Dlatego tym bardziej tak bardzo cieszymy się ze współpracy z HP i Microsoftem, która zapewni ukraińskim dzieciom ciągłość nauki.

Firma HP coraz głośniej mówi o tym, że równość cyfrowa jest prawem człowieka, zobowiązując się do przyspieszenia dostępu do technologii cyfrowych dla 150 milionów ludzi na całym świecie do 2030 roku. I choć urządzenia są niezbędne, to tak naprawdę stanowią one tylko „kroplę w morzu potrzeb”. Dlatego też HP inwestuje również w szkolenia dla nauczycieli i materiały edukacyjne, w tym tłumaczy HP Online Teaching Assistant na język ukraiński, wszystko po to aby wspierać nauczycieli, którzy obecnie uczą zdalnie.

Do tej pory Fundacja HP przekazała ponad 3 miliony dolarów w formie dotacji na zapewnienie niezbędnej żywności, odzieży oraz schronienia ukraińskim uchodźcom i nadal uzupełnia darowizny przekazywane przez pracowników HP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Edukacja

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.

Handel

W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.