Huawei prezentuje router Huawei WiFi AX3–naturalne dopełnienie ekosystemu marki
Huawei zaprezentował w pełni zintegrowany z ekosystemem marki Huawei router Huawei WiFi AX3, oparty o system operacyjny Harmony OS. Zaprezentowane urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość połączenia oraz płynne korzystanie z internetu.
Huawei wprowadził na rynek najnowszą serię routerów Huawei WiFi AX3, która została wzmocniona o obsługę standardu Wi-Fi 6. Wykorzystując doświadczenie w dziedzinie rozwoju i obsługi sieci 5G, Huawei opracował pionierską technologię, która ułatwia płynną współpracę między routerem a wieloma innymi urządzeniami. Dzięki temu użytkownicy urządzeń Huawei oraz routera WiFi AX3 mogą korzystać z niespotykanej dotąd jakości połączenia Wi-Fi 6+.
Huawei WiFi AX3, będący kluczowym elementem w ramach ekosystemu Huawei 1+8+N, działa w oparciu o system operacyjny Harmony OS i został wyposażony w zabezpieczenia Huawei HomeSec™, zapewniając użytkownikom intuicyjne, szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie w standardzie Wi-Fi 6.
Urządzenie Huawei WiFi AX3 zostało wyposażone w procesor Huawei Gigahome oraz układ Gigahome Wi-Fi 6. Wysoka efektywność routera wynika z obsługi poprawionego pasma częstotliwości – do 160 MHz oraz z implementacji fragmentacji pakietów za pomocą dynamicznej technologii wąskopasmowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stabilnego połączenia przy częstotliwości 2 MHz, także dla sygnału ograniczonego naturalnymi barierami. Użytkownicy mogą korzystać z szybkiego połączenia w pobliżu urządzenia i cieszyć się stabilnymi połączeniami w większych odległościach.
Oprócz dynamicznej wąskopasmowej technologii, czterordzeniowa wersja procesora zawiera cztery niezależne wzmacniacze sygnału (dwa dla wersji dwurdzeniowej), umożliwiając tworzenie sieci Mesh dla wielu routerów Huawei oraz obsługę bezprzewodowych, przewodowych i hybrydowych trybów połączeń sieciowych, które rozszerzają dostęp do sieci o każdy zakątek w domu lub firmie.
Czterordzeniowa wersja routera z serii Huawei WiFi AX3 zapewnia również obsługę aplikacji Huawei Share. Użytkownicy telefonu z Androidem z włączoną funkcją NFC, znajdujący się w polu działania NFC routera, mogą łączyć się bezpośrednio z siecią Wi-Fi bez konieczności podawania hasła. To szczególnie praktyczne m.in. w restauracjach lub hotelach, gdzie goście nie muszą już pytać i wprowadzać samodzielnie skomplikowanego hasła dostępu.
Huawei WiFi AX3 Pro to pierwszy domowy router wyposażony w Harmony OS. Urządzenie optymalizuje system przesyłu danych z warstwy aplikacji, warstwy sterowników i warstwy jądra. Dodatkowo producent zastosował w urządzeniu testowy, dwuletni model starzenia, aby zagwarantować użytkownikom długoterminową stabilność pracy.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.