IBA Poland otwiera nowe biuro w Warszawie
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
W sierpniu 2023 r. firma IBA Poland, należąca do holdingu IBA Group, otworzyła nowe biuro w Warszawie. Warszawska siedziba spółki stanowi rozszerzenie centrum rozwojowego IBA Poland zlokalizowanego we Wrocławiu, jednego z trzech głównych ośrodków IT w Polsce.
W uroczystości otwarcia wzięli udział Paweł Ciesielski, Prezes Zarządu IBA Poland, Oleg Loubnevski, Wiceprezes Zarządu IBA Poland, Tomasz Gołebiewski, Business Development Manager w IBA Poland, Paulina Kocjan, HR Manager w IBA Poland oraz pracownicy IBA Poland.
Program wydarzenia obejmował przemówienie powitalne Prezesa Ciesielskiego, ceremonię przecięcia wstęgi oraz koktajl. "Mamy nadzieję, że nowe biuro będzie doskonałym miejscem do pracy, spotkań i networkingu" - powiedział Ciesielski. "Kompleks biurowy, w którym znajduje się nowe centrum deweloperskie, to wspaniała i nowoczesna przestrzeń spełniająca najwyższe oczekiwania biznesowe" - dodał Ciesielski.
Warszawskie biuro składa się z trzech sal konferencyjnych, dwóch sal open-space do pracy dla 23 osób, pokoju relaksu oraz punktu kawowego. Biuro znajduje się przy Al. Jerozolimskich 136, 02-305 Warszawa, w pobliżu Dworca Zachodniego, z dogodnym połączeniem z centrum Warszawy.
IBA Poland to założona w 2021 roku spółka świadcząca usługi programistyczne, w szczególności takie jak wdrażanie metod integracji danych, opracowanie DWH oraz Data Lake oraz migracje systemów do chmury. IBA Poland stanowi część międzynarodowego holdingu IBA Group, jednego z największych dostawców usług IT w Europie Środkowej i Wschodniej. IBA Poland od momentu założenia dynamicznie rozwija się, obecnie zatrudniając 400 wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. Świadczy usługi dla klientów międzynarodowych i rozpoczyna obsługę firm z siedzibą w Polsce.
IBA Group — międzynarodowy holding, jeden z największych integratorów systemów, deweloperów, producentów i dostawców technologii informatycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Posiada biura i centra rozwojowe w 15 krajach, a jego siedziba główna znajduje się w Pradze. Koncentruje się na systemach mainframe, aplikacjach korporacyjnych i webowych oraz rozwiązaniach SAP, a także technologiach chmurowych, IoT i RPA / ML / AI. IAOP uznał IBA Group za jednego ze 100 Global Outsourcing w kategorii Liderzy. Spółka jest laureatem nagród IT Europa European IT & Software Excellence Awards, GSA Awards przyznawanych przez Global Sourcing Association oraz CEE Business Services Awards.
Więcej na temat IBA Poland na pl.ibagroupit.com oraz LinkedIn.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.