II edycja Konferencji Biur Rachunkowych już 26-27 października w Warszawie!
"Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów” to temat II Konferencji Biur Rachunkowych, która odbędzie się 26-27.10.2023 w Warszawie. To ważne wydarzenie, które wytyczy nowe ścieżki w obszarze podatków i prawa, zaktualizuje wiedzę z tych obszarów i przedstawi najważniejsze zmiany.
Złożoność przepisów podatkowych i finansowych staje się coraz bardziej skomplikowana, a profesjonaliści z branży rachunkowej muszą być zawsze krok do przodu. Dlatego już drugi raz Kancelaria Staniek&Partners wraz z Fundacją Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych organizują wydarzenie, które pozwoli przygotować się do wszelkich zmian i być o krok przed innymi. II edycja Konferencji Biur Rachunkowych odbędzie się 26-27 października 2023 r. pod hasłem „Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”.
- Śledzimy na bieżąco przepisy, interpretacje i wyroki, jakie nieustannie się pojawiają i zdajemy sobie sprawę, jakie wyzwania stoją przed biurami rachunkowymi. Dlatego po raz drugi współorganizujemy Konferencję Biur Rachunkowych, aby przybliżyć uczestnikom najważniejsze, aktualne tematy z zakresu prawa i podatków, tym samym ułatwiając właścicielom biur rachunkowych bezpieczne prowadzenie ich biznesu - mówi dr Krzysztof Staniek z Kancelarii Staniek&Partners, współorganizator wydarzenia.
Wydarzenie ma na celu wytyczenie nowych ścieżek w obszarze podatków i prawa, dostarczając uczestnikom najnowszych informacji, narzędzi i strategii niezbędnych do skutecznego radzenia sobie w dynamicznie zmieniającym się środowisku. Ta ważna dla branż rachunkowej, finansowej i prawnej konferencja odbędzie się w Hotelu LORD**** w Warszawie.
W czwartek 26 października w godz. 8:30-9:00 odbędzie się rejestracja uczestników, a następnie o 9:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie wydarzenia. Po nim rozpocznie się seria wystąpień ekspertów oraz paneli dyskusyjnych, zakończona uroczystą kolacją. W piątek 27 października od 9:30 do 17:00 odbędą się kolejne prelekcje i warsztaty.
Więcej informacji na temat całej konferencji wraz z pełną agendą wydarzenia znajduje się na stronie współorganizatora: https://staniekandpartners.pl/ii-konferencja-biur-rachunkowych-2023

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.