Komunikaty PR

Iliard prezentuje wnętrza Grape Up w krakowskim kompleksie Loft Park.

2023-04-24  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Jak połączyć lekkość i przyjazność przestrzeni z industrialnym, loftowym wnętrzem? Iliard prezentuje wnętrza Grape Up w krakowskim kompleksie Loft Park.

 

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84i5sU1yFQA6BnHMHSDQ?e=vdK266 Autor Tomasz Osiak, dzięki uprzejmości HOOF 

 

Dawna fabryka Peterseima w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki po renowacji oferuje komfortowe biura z industrialnym duchem. Biuro, położone w kompleksie Loft park, zostało zaprojektowane przez Iliard Architecture & Interior Design i doskonale łączą nowoczesność z dawną historią budynków.

 

Biuro Grape Up, firmy konsultingowo technologicznej z branży IT, zajmuje powierzchnię 1500 m2 i składa się z parteru oraz antresoli. W dolnej części zapewniona została otwarta przestrzeń z miejscami do wspólnej pracy i spotkań, a także gabinety przeznaczone dla osób potrzebujących ciszy i skupienia oraz sale spotkań i sale konferencyjne. Na antresoli znajdują się otwarta przestrzeń z miejscami pracy o charakterze open space, pomieszczenie z częścią kuchenno-jadalnianą oraz strefa chill-out, które integrują, pobudzają i pozwalają znaleźć przestrzeń do odprężenia w codziennej pracy.

 

We wnętrzach, które cechuje typowo fabryczny klimat, projektanci wprowadzili jako dominujący materiał szkło zapewniające lekkość, przestronność i transparentność. Przyjazność podkreśla wszechobecna roślinność, której zadaniem jest także ożywienie poprzemysłowego wnętrza. W części jadalnej, przy obszernym stole, znajduje się największe w biurze drzewo oliwne, a pozostałe części biura wypełniają liczne donice z przyjaznymi dla zdrowia pracowników roślinami. Zielone akcenty znajdują się także na części podłóg, gdzie z uwagi na brak dostępu do światła dziennego, nie można wprowadzić naturalnej roślinności. 

 

W biurze, poza zielenią dominuje połączenie bielonego i naturalnego drewna z szarościami, grafitem i czernią oraz dodającymi energii czerwonymi akcentami. W ten sposób architektom udało się połączyć zastane w biurze beton, stal, otwartą więźbę dachową z wyeksponowanymi podsufitowymi instalacjami z nowoczesnym, nadającym energii wnętrzem biurowym. Dla podkreślenia industrialnego charakteru miejsca architekci zdecydowali się wprowadzić do wnętrz cegłę, która doskonale koresponduje z głównym materiałem, jaki został wykorzystany do budowy starej fabryki.

 

Klient postawił przed nami zadanie stworzenia atrakcyjnej, przyjaznej do pracy przestrzeni, w której dominuje swoboda i nieformalny na co dzień klimat – mówi Dominika Stygar z pracowni Iliard Architecture & Interior Design. Dodatkowo inwestor oczekiwał transparentności, otwartości i rozległej, otwartej przestrzeni wspólnej, w której pracownicy mogą się spotykać, wymieniać pomysły i wspólnie spędzać czas, a także regenerować się w strefach odpoczynku. Zależało nam, aby biuro w jak największym stopniu ożywić, nadać mu charakter przyjazności i przytulności oraz wprowadzić szereg miejsc, w których pracownicy mogą komfortowo pracować i spędzać czas wolny. To wszystko chcieliśmy uzyskać w typowo industrialnej, początkowo bardzo surowej przestrzeni, którą musieliśmy ujarzmić i stworzyć z niej wysokiej klasy biuro dla pracowników z branży IT, którzy potrzebują wzajemnej inspiracji, energii i kreatywności, a także skupienia i wyciszenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Ochrona środowiska

K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.

Ochrona środowiska

Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.