Impel z nowymi usługami do walki z koronawirusem
Rynek usług w obliczu epidemii stanął przed dużym wyzwaniem. Zmiana potrzeb i priorytetów wśród klientów zrodziła konieczność szybkiego przeorganizowania modelu pracy, dostosowania się do aktualnych wymogów i stworzenia nowych produktów. Impel – lider rynku usług outsourcingowych w Polsce – rozszerzył ofertę i wprowadził nowe rozwiązania wspierające instytucje oraz przedsiębiorstwa w walce z epidemią koronawirusa.
Dezynfekcja pomieszczeń i budynków
Elementem ochrony przed zakażeniem SARS-CoV-2 jest dezynfekowanie wszelkiego rodzaju powierzchni, pomieszczeń i całych budynków oraz miejsc w przestrzeni publicznej. Impel dzięki doświadczeniu w realizowanych na co dzień usługach, związanych z techniczną obsługą nieruchomości, oferuje przedsiębiorstwom i instytucjom m.in. mycie oraz dezynfekcję powierzchni metodami manualnymi, jak również dezynfekcję pomieszczeń poprzez zamgławianie lub ozonowanie. Firma wprowadziła także usługę mierzenia temperatur pracownikom przed wejściem do zakładów pracy czy biurowców. Impel to również dostawca usług rekrutacyjnych dla firm. Spółka Grupy specjalizująca się w tym obszarze oferuje dziś usługę rekrutacji ad-hoc. Firma w ciągu max. 2 dni zapewnia pracowników na stanowiska produkcyjne, logistyczne czy do prac pomocniczych na terenie całej Polski. Dodatkowo przy rekrutacji cudzoziemców zapewnione jest wsparcie merytoryczne oraz dokumentacja wymagana do bezpośredniego zatrudnienia.
Bezpieczeństwo pracy zdalnej
Zadbanie o bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, na których pracują zdalnie pracownicy, to teraz jedna z podstawowych potrzeb wielu organizacji. Z tego powodu w pakiecie Grupy Impel dostępna jest usługa monitorowania stacji roboczych, czyli stacji komputerów służbowych, jak i prywatnych mających zdalny dostęp do infrastruktury klienta. Monitoring może objąć kluczowe zasoby i procesy, takie jak płatności, dane kadrowe czy internetowe systemy obsługi klienta. W ten sposób wykrywane są różnego rodzaju nieprawidłowości, anomalie, próby ataków hakerskich i inne działania będące zagrożeniem dla przedsiębiorstw.
Nowy wymiar dotychczasowych usług
Wraz z wprowadzeniem nowych usług, Impel rozszerza i dostosowuje również te, świadczone na co dzień, które dziś stały się kluczowe dla sprawnego i efektywnego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw, instytucji czy placówek medycznych.
- Impel jest obecny w ponad 100 szpitalach, także jednoimiennych, gdzie realizowana jest usługa opieki przy pacjencie. Dodatkowo personel Grupy utrzymuje czystość, zarządza techniką i bezpieczeństwem dostępu czy prowadzi kuchnię szpitalną, która dostarcza wyżywienie pacjentom chorującym na COVID-19. Oferujemy także szereg innych usług, które dziś nabrały nowego znaczenia. Dla jednego z naszych klientów – sieci detalicznej – realizujmy m.in. usługę dezynfekcji koszyków ręcznych oraz metalowych w ponad 1500 sklepach. Dzięki doświadczeniu i zasobom naszej firmy możemy zarówno wprowadzać nowe, jak i dostosowywać i rozszerzać dotychczasowe usługi do potrzeb naszych klientów i wymogów związanych z epidemią koronawirusa – podkreśla Jakub Dzik, wiceprezes zarządu Impel S.A.
Więcej informacji na www.impel.pl
Działania Grupy Impel w czasie epidemii koronawirusa
Impel to największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w outsourcingu usług dla instytucji i przedsiębiorstw. Wraz z błyskawicznym dostosowaniem usług oraz produktów do nowych wytycznych i potrzeb klientów w czasie epidemii koronawirusa, Grupa Impel udziela także różnego rodzaju pomocy i wsparcia, aby przeciwdziałać skutkom epidemii.
- Grupa Impel przekazała 100 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
- Spółka Impel Delivery przekazała maseczki chirurgiczne Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
- Spółka Impel Catering przez miesiąc przygotowuje i przekazuje posiłki 60 ratownikom medycznym pracującym w szpitalu jednoimiennym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.
- Impel prowadzi kampanię informacyjną #UWAGAODWAGA, aby pokazać pracowników i współpracowników Grupy Impel, którzy na różnych stanowiskach walczą z epidemią koronawirusa, są to m.in. salowe, sanitariusze, opiekunowie medyczni, służby sprzątające, pracownicy ochrony oraz kuchni szpitalnych i dystrybucji posiłków.
- Spółka Brokers Union przekazała środki do dezynfekcji osobistej i dezynfekcji powierzchni Opolskiemu Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu oraz Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. św. Jadwigi w Opolu.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.