Innowacyjne projekty w SSSE S.A. - nowe technologie i przemysł 4.0
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.
Przedsiębiorcy inwestujący na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. mogą uzyskać decyzję o wsparciu nowej inwestycji, co daje im możliwość skorzystania z wysokiej pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT), nawet do 70% kwalifikowanych wydatków. Niezależnie od lokalizacji inwestycji na terenie zarządzanym przez SSSE S.A. i formy własności gruntu (prywatny lub publiczny), inwestorzy mogą ubiegać się o wsparcie. Dotyczy to zarówno mikro, małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.
Nowoczesne technologie produkcyjne
Jednym z kluczowych elementów działalności SSSE S.A. jest wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm na arenie międzynarodowej. Przykładowe przedsiębiorstwa to SERWISTAL, specjalizujący się w obróbce stali i zaawansowanych procesach automatyzacji, PADMA, lider w branży wyposażenia wnętrz, którego głównym odbiorcą jest szwedzki koncern IKEA, oraz PORTA KMI Poland, wdrażający zautomatyzowane systemy wytwarzania drzwi, co znacząco podnosi wydajność i precyzję produkcji.
Recykling i zrównoważona produkcja
Rosnące znaczenie recyklingu w branży drzewnej i tworzyw sztucznych jest dobrze widoczne na przykładzie firm takich jak 3Spare. Przedsiębiorstwa te wykorzystują nowoczesne technologie w celu ponownego przetwarzania odpadów drzewnych i plastikowych, co wspiera rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.
Nowoczesne technologie oświetleniowe Firma ESS Energy Saving Solutions wdraża innowacyjne systemy oświetlenia, które redukują zużycie energii oraz wpływają na obniżenie emisji CO2, wpisując się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju.
- SSSE S.A. stawia na rozwój nowych technologii, z naciskiem na przemysł 4.0, który obejmuje m.in. inteligentne fabryki, automatyzację procesów, a także sztuczną inteligencję. Firmy działające dzięki wsparciu SSSE S.A. aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji, co znacząco zwiększa ich wydajność i jakość produkcji – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Podsumowując, innowacyjne projekty realizowane przez firmy działające w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. pokazują, że przyszłość przemysłu leży w zrównoważonych technologiach, automatyzacji oraz rozwijaniu nowych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. SSSE S.A. nie tylko wspiera przedsiębiorstwa w ich innowacyjnych projektach, ale także stwarza doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce.
Pełną listę inwestorów znajdziesz na stronie: https://ssse.com.pl/nasi-inwestorzy/

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.