Komunikaty PR

Innowacyjne projekty w SSSE S.A. - nowe technologie i przemysł 4.0

2024-09-29  |  01:00
Biuro prasowe

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.

Przedsiębiorcy inwestujący na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. mogą uzyskać decyzję o wsparciu nowej inwestycji, co daje im możliwość skorzystania z wysokiej pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT), nawet do 70% kwalifikowanych wydatków. Niezależnie od lokalizacji inwestycji na terenie zarządzanym przez SSSE S.A. i formy własności gruntu (prywatny lub publiczny), inwestorzy mogą ubiegać się o wsparcie. Dotyczy to zarówno mikro, małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Nowoczesne technologie produkcyjne  

Jednym z kluczowych elementów działalności SSSE S.A. jest wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm na arenie międzynarodowej. Przykładowe przedsiębiorstwa to SERWISTAL, specjalizujący się w obróbce stali i zaawansowanych procesach automatyzacji, PADMA, lider w branży wyposażenia wnętrz, którego głównym odbiorcą jest szwedzki koncern IKEA, oraz PORTA KMI Poland, wdrażający zautomatyzowane systemy wytwarzania drzwi, co znacząco podnosi wydajność i precyzję produkcji.

Recykling i zrównoważona produkcja

Rosnące znaczenie recyklingu w branży drzewnej i tworzyw sztucznych jest dobrze widoczne na przykładzie firm takich jak 3Spare. Przedsiębiorstwa te wykorzystują nowoczesne technologie w celu ponownego przetwarzania odpadów drzewnych i plastikowych, co wspiera rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nowoczesne technologie oświetleniowe Firma ESS Energy Saving Solutions wdraża innowacyjne systemy oświetlenia, które redukują zużycie energii oraz wpływają na obniżenie emisji CO2, wpisując się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju.

- SSSE S.A. stawia na rozwój nowych technologii, z naciskiem na przemysł 4.0, który obejmuje m.in. inteligentne fabryki, automatyzację procesów, a także sztuczną inteligencję. Firmy działające dzięki wsparciu SSSE S.A. aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji, co znacząco zwiększa ich wydajność i jakość produkcji – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.

Podsumowując, innowacyjne projekty realizowane przez firmy działające w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. pokazują, że przyszłość przemysłu leży w zrównoważonych technologiach, automatyzacji oraz rozwijaniu nowych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. SSSE S.A. nie tylko wspiera przedsiębiorstwa w ich innowacyjnych projektach, ale także stwarza doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce.
Pełną listę inwestorów znajdziesz na stronie:  https://ssse.com.pl/nasi-inwestorzy/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.

Transport

Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.