Internauci docenili siedzibę WIŚNIOWSKI w plebiscycie „Obiekt Roku"
16 października 2024 r. podczas uroczystej gali w Warszawie ogłoszono laureatów V edycji prestiżowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Wśród wyróżnionych znalazła się firma WIŚNIOWSKI, z projektem swojej nowej siedziby w Wielogłowach. Budynek, zaprojektowany przez biuro LOESCH+PARTNERZY, zdobył uznanie internautów, którzy oddali na niego najwięcej głosów, przyznając mu tym samym nagrodę publiczności.
Nowa siedziba WIŚNIOWSKI wyróżnia się nowoczesnym designem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, które idealnie współgrają z wartościami firmy — wysoką jakością, funkcjonalnością i troską o środowisko. Czesław Matląg, Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Inwestycji w firmie WIŚNIOWSKI, który osobiście odebrał nagrodę podczas gali Aluprof komentuje:
„To ogromny zaszczyt, móc odbierać nagrodę przyznaną przez głosujących w plebiscycie internautów. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy – jest to potwierdzenie, że nasz projekt zdobył uznanie i podoba się branży. Dziękujemy także studio Loesch+Partners, którego estetyka wzornicza zdobywa dla nas kolejne nagrody. Dla przypomnienia, niedawno nasz projekt budynku został wyróżniony w plebiscycie dla obiecujących młodych architektów w Europe Europe 40 under 40”.
W tegorocznej edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” oceniano ponad 230 budynków z całego świata, co dodatkowo podkreśla rangę zdobytej przez WIŚNIOWSKI nagrody.
O sile głosowania internetowego na wybrane budynki wspomina też Bożena Ryszka, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Aluprof:
“W konkursie dla internautów zarejestrowaliśmy ponad 10 tys. unikalnych głosów. Niekwestionowanym zwycięzcą został biurowiec firmy Wiśniowski zlokalizowany w Nowym Sączu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, bo to nie tylko piękna bryła, ale też miejsce stworzone w duchu idei work life balance, która bliska jest naszemu podejściu do tworzenia architektury przyszłości”.
______________________
Pełna lista laureatów V edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”
______________________
Kategoria Główna:
I miejsce, nagroda 50 000 PLN: Bernardyńska 4, Wrocław – projekt: Maćków Pracownia Projektowa
II miejsce, nagroda 30 000 PLN: Lakeside, Warszawa – projekt: Grupa 5 Architekci
III miejsce, nagroda 15 000 PLN: LPP Fashion Lab, Gdańsk – projekt: JEMS Architekci
Ex aequo IV miejsce: Brain Park, Kraków – projekt: BE DDJM
Ex aequo IV miejsce: Hotel Diament Plaza, Katowice – projekt: Konior Studio
V miejsce: Siedziba Prime Construction, Szczecin – projekt: Orłowski Szymański Architekci
VI miejsce: Centrum Kompetencji STOS Politechnika Gdańska, Gdańsk – projekt: Arch-Deco
VII miejsce: Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO, Bielsko-Biała – projekt: Mirosław Nizio / Nizio Design
VIII miejsce: Centrum Usług Publicznych, Opole – projekt: Heinle, Wischer und Partner Architekci
IX miejsce: Montownia, Gdańsk – projekt: Rayss Group
Obiekty zagraniczne:
I miejsce: TOWER 15, Matosinhos (Portugalia) – projekt: OODA
II miejsce: Mendelův Skleník, Brno (Czechy) – projekt: Chybík + Krištof Architects
III miejsce: 68-86 Farringdon Road, Londyn (Anglia) – project: Sheppard Robson Architects
Domy jednorodzinne:
Laureat: LittleMountainHouse, Wrocław – project: GREG. Architekci
Głosowanie internautów:
Laureat: Nowa Siedziba Firmy Wiśniowski, Wielogłowy k. Nowego Sącza – projekt: LOESCH+PARTNERZY
Specjalna nagroda Roto:
Laureat: Eljako-AI za realizację inwestycji Waterfront II, Gdańsk
Green Future:
Laureat: Cavatina Group
Partner „Fair Play”:
Laureaci: Euro Styl, White Star Real Estate, Krishome
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.