Inwestycja Quadro Development osiągnęła stan surowy
Najnowsza inwestycja od Quadro Development znajduje się blisko kameralnego rynku o nazwie Rynek Wschodni. Właśnie stąd pomysł na takie nazwanie inwestycji deweloperskiej. Od momentu prac, budynek z miesiąca na miesiąc powiększa się. Aktualnie osiągnął docelową wysokość czwartej kondygnacji. Następuje montaż stolarki okiennej i pokrycia dachowego, co oznacza, że niedługo będzie gotowy stan surowy zamknięty. Lokale mieszkalne mają ścianki działowe i nastąpi wylewanie posadzek. Ponadto zostały zakończone prace w podziemnej hali garażowej. – W praktyce to oznacza, że zostanie „zamknięty” stan surowy. Wówczas, już po montażu stolarki okiennej, skupimy się na pracach wewnątrz, jak i na elewacji budynku wielorodzinnego. W drugiej połowie tego roku zakończymy realizację, a następnie dokonamy wszelkich odbiorów, zgodnie z przepisami i przekażemy klucze klientom. Natomiast teraz skupiamy się na bieżących działaniach i obsłudze klientów, których przybywa, także za sprawą łagodzenia kryteriów kredytowych przez banki – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.
W ramach inwestycji zlokalizowanej na styku ulic: Głównej i Smolnej w Poznaniu powstaje budynek wielorodzinny, gdzie znajdzie się 47 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Sprzedaż nadal trwa, choć trzeba przyznać, że kolejne lokale mieszkalne są regularnie rezerwowane. – Zwłaszcza mniejsze przestrzenie cieszą się popularnością, ponieważ doceniają je nie tylko klienci indywidualni, ale też inwestycyjni. Poza tym wzrasta zainteresowanie apartamentami powyżej 80 mkw. Widać, że propozycji dla osób poszukujących takiej nieruchomości brakuje na poznańskim rynku. Stąd w naszym budynku zaprojektowaliśmy trzy wyjątkowe, duże mieszkania. Jedno z nich ma taras o powierzchni ponad 36 mkw., a dwa pozostałe po dwa balkony. Cechą charakterystyczną dużych mieszkań są możliwości aranżacyjne, co dla wymagającego klienta z pewnością ma znaczenie – podkreśla Marek Smogór.
Kupując mieszkanie od Quadro Development, klient może liczyć na dodatkowe korzyści. W inwestycji Rynek Wschodni dostępne będą takie udogodnienia, jak cichobieżna winda, wspomniana podziemna hala garażowa na 31 aut (istnieje możliwość wydzielenia komórki lokatorskiej). – Nowe budownictwo to nowoczesność i solidność. Jako deweloper mamy już na koncie udane inwestycje w Poznaniu, chociażby na Grunwaldzie, czy Winiarach – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.