IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic — przenośny skaner dla dyslektyków
Mobilne skanery IRIScan Desk są dziś uznawane za kompleksowe rozwiązania dla YouTuberów czy osób prowadzących zajęcia zdalne. Model Desk 6 Pro Dyslexic to ostatni produkt z tej serii urządzeń, który stanowi ukłon w stronę osób zmagających się z dysleksją.
IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic to uniwersalny skaner bazujący na dobrze znanym już modelu Desk 6 Pro. Urządzenie posiada sensor 21 MP umożliwiający rejestrację dokumentów w rozdzielczości do 5376 x 4032 pikseli. Całość może skanować dokumenty w standardowych formatach A3 lub A4. Omawiany model został przystosowany do współpracy z plikami JPG, PDF, TXT, EPUB, MP3 czy WAV. Produkt wyróżnia się prostą, składaną konstrukcją, czterema lampami LED oraz zasilaniem przez port USB.
Skaner wykorzystuje szereg technologii związanych ze sztuczną inteligencją, które mogą okazać się niezwykle przydatne w pracach biurowych. Urządzenie jest w stanie automatycznie spłaszczać strony, uzupełniać rogi czy programowo usuwać palce przytrzymujące kartki. Nie zabrakło też funkcji umożliwiających skanowanie paragonów czy kodów kreskowych oraz opcji przekształcania tekstu na mowę z jednoczesnym odczytywaniem i słuchaniem dokumentów.
Model IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic wyróżnia się preinstalowaną aplikacją Readiris Dyslexic. Jest ona przeznaczona dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Jej zadaniem jest więc przede wszystkim pomoc w czytaniu i pisaniu oraz zapewnienie funkcji ułatwiających ogólną pracę z tekstami. Co może być istotne dla wielu, program Readiris Dyslexic jest w pełni kompatybilny z narzędziem “Zamiana mowy na tekst” (MS) i obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów i multimediów, w tym np. DOCX, JPEG, MP3, WAV czy PDF.
Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic dostępny jest w wybranych polskich sklepach w cenie od ok. 1800 zł. W zestawie znajduje się dodatkowy przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów.
Dane techniczne:
- maks. rozmiar dokumentu: A3
- szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- audio: MP3, WAV
- wymiary: 39,6 x 12 x 25,5 cm
- waga: 1150 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.