24 września zadebiutuje gra o seryjnym mordercy – This is the Zodiac Speaking
Klabater SA, notowany na NewConnect wydawca i producent gier na PC i konsole, ogłosił datę premiery nowej gry z portfolio wydawniczego – This is the Zodiac Speaking. Mroczny oparty na faktach thriller, opowie historię śledztwa w sprawie jednego z najbardziej tajemniczych amerykańskich seryjnych morderców. Gra trafi do sprzedaży 24 września br. Producentem tytułu jest studio Punch Punk Games. Projekt zadebiutuje jednocześnie w wersji na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC i Mac. To już druga po Harry at the End of The World gra wydana wspólnie przez spółki Klabater i Punch Punk Games.
This is the Zodiac Speaking to gra z gatunku thriller psychologiczny, oparty na prawdziwej, popkulturowej historii seryjnego mordercy ze Stanów Zjednoczonych, o pseudonimie Zodiak. Choć policja, jak i osoby badające popełnione przez niego morderstwa wytypowały kilku podejrzanych, nigdy nikomu nie postawiono zarzutów. – Historia Zodiaka to w USA już legenda. Powstało wiele książek, seriali i filmów pełnometrażowych na ten temat, ale my stawiamy sobie inne wyzwanie. Chcemy by gracz poczuł ciarki na plecach i z biernego odbiorcy tej opowieści stał się jej aktywnym uczestnikiem, znalazł się w centrum tych dramatycznych wydarzeń i poczuł autentyczną grozę – mówi Krzysztof Grudziński, szef Punch Punk Games.
Gra oferuje dwa tryby rozgrywki. Pierwszy – dla zaawansowanych graczy – łączy elementy narracyjne z elementami akcji i skradanki. Drugi – detektywistyczny – skupia się na samej opowieści, przypadnie do gustu graczom preferującym wolniejsze tempo rozgrywki.
W This is the Zodiac Speaking gracz wcieli się w postać Roberta Hartnella, dziennikarza na co dzień mieszkającego w San Francisco, zatrudnionego w jednej z lokalnych gazet. Pewnego dnia odbiera tajemniczy telefon, a głos w słuchawce wypowiada słynne ‘Hello, this is the Zodiac speaking’… To zdarzenie w sposób nieunikniony prowadzi do konfrontacji dziennikarza z mordercą. Przeszłość Hartnela, morderstwa dokonane przez Zodiaka oraz fascynacja mordercą sprawią, że protagonista nie raz stanie przed pytaniem, o co toczy się gra? Kto jest łowcą, a kto zwierzyną? Gra swoją oryginalną szatą graficzną, poprzez ciepłe zgaszone barwy, specjalny ziarnisty filtr, znany ze starych kineskopowych telewizorów oraz wiernie oddane lokalizacje położone na terenie Kalifornii lat 70-tych, nawiązuje do stylistyki filmów z tamtych lat, zarówno w warstwie wizualnej jak i dźwiękowej.
- Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach, z odniesieniem do rzeczywistości, mają olbrzymi potencjał komercyjny i duże grono odbiorców. Zodiak to wyrazista amerykańska historia, wciąż żywa, który mimo upływu lat, ma nadal ogromny wpływ na światową kulturę. Seryjni mordercy i ich zbrodnie fascynują widzów i czytelników od lat. W produkcji Punch Punk Games i Klabatera gracze będą mogli zapoznać się z faktami i spekulacjami dotyczącymi króla seryjnych morderców nieuchwytnego Zodiaka. Jestem pewien, że to będzie przygoda, która nikogo nie pozostawi obojętnym – dodaje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.
Tytuł zadebiutuje jednocześnie w wersji na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC i Mac 24 września 2020 roku i będzie dostępny na platformach cyfrowej dystrybucji. Już teraz grę można dodać do wishlisty tutaj:
https://store.steampowered.com/app/907710/This_is_the_Zodiac_Speaking/?l=polish
Zobacz teaser: https://youtu.be/5StW5YDCzNE
This is the Zodiac Speaking to :
- Wysmakowana wizualnie i oparta na faktach historia śledztwa w sprawie nieuchwytnego i jednego z najbardziej tajemniczych seryjnych morderców w historii USA Zodiaka.
- Gra z perspektywy pierwszej osoby - gracz wciela się w dziennikarza, który sam stał się celem ataku mordercy.
- Tryb detektywistyczny zawierający elementy psychologicznego profilowania mordercy wg. autentycznych wykorzystywanych przez psychologów policyjnych metod.
- Trzy różne zakończenia, które zależą od wyborów fabularnych gracza.
- Oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa A_GIMa i scenariusz stworzony we współpracy z laureatem nagrody Nike Łukaszem Orbitowskim.
- Wiernie odwzorowane sceny zbrodni, odtworzone na podstawie oryginalnych materiałów amerykańskiej policji.
- Oryginalna szata graficzna nawiązująca stylistyką do lat 60-tych i 70-tych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.