30 TYS. EURO W GOTÓWCE CZEKA NA STARTUPY NA INFOSHARE 2022
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Rusza Startup Contest – największy w CEE konkurs organizowany w ramach konferencji Infoshare. Najlepsi innowatorzy powalczą o uwagę zagranicznych inwestorów i mediów oraz 30 tysięcy Euro w gotówce. Rejestracja trwa do 30 czerwca.
20 najlepszych startupów, które aplikują do Startup Contest wystąpi na jednej z największych scen konferencji Infoshare w Gdańsku i zaprezentuje się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i największych korporacji. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 4000 startupów z całego świata. Pula nagród wynosi 30 tysięcy euro w gotówce. Fundatorem jest Prezydent Miasta Gdańska - Główny Partner konferencji. Darmowa rejestracja potrwa do 30 czerwca 2022 r. na stronie internetowej Organizatora.
Trampolina do sukcesu
- Founderów przekonuje możliwość zaprezentowania swoich pomysłów międzynarodowym inwestorom i przedstawicielom największych korporacji. W 2021 r. gościliśmy m.in. First Check Ventures, White Star Capital, Change Ventures, DTCP czy Robert Bosch Venture Capital. Infoshare to dla młodych projektów także szansa na medialny rozgłos - komentuje Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.
Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7. 000 i 3.000 EUR.
- Udział w Startup Contest dał nam dużo więcej niż główna wygrana. Obecność na Infoshare pozwoliła nawiązać relacje z inwestorami i pokazać nasz produkt światu. Zaczynaliśmy od udostępniania informacji o naszym startupie w swoich mediach społecznościowych, a teraz regularnie udzielamy wywiadów dla mediów, jak Business Insider i Forbes. Dzięki temu docieramy do ludzi, którzy potrzebują naszego rozwiązania – powiedział Wojciech Radomski, founder StethoMe.
Co na Infoshare 2022?
Konferencja co roku przyciąga setki międzynarodowych ekspertów wyznaczających najnowsze trendy w technologii, z firm takich jak Google, LinkedIn, IBM, Spotify, Slack. W 2021 r. na scenie pojawili się m.in. Brittany Kaiser z Cambridge Analytica oraz Rob Smedley z Formuły 1. W wydarzeniu udział wzięło ponad 4.5 tysiąca uczestników.
Tegoroczna edycja Infoshare odbędzie się w dniach 6-7 października 2022 r. Rejestracja trwa na stronie: https://infoshare.pl/is-register/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.