5-krotnie więcej sesji webinarowych, a każdy kolejny dzień to podwojenie kont
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Dlatego ClickMeeting, polski dostawca rozwiązań webinarowych, przygotował bezpłatną bazę wiedzy z uniwersalnymi materiałami przeznaczonymi dla nauczycieli oraz wszystkich innych osób, które chcą w pełni wykorzystać potencjał nauki i współpracy online.
Obecnie rozwiązania typu webinar są bardzo popularne. Wiele osób tworzy swoje spotkania i wydarzenia online, co widać po statystykach ClickMeeting. Od początku marca firma zanotowała czterokrotny wzrost liczby zarejestrowanych użytkowników. W tym momencie jest pięć razy więcej wydarzeń założonych przez klientów. To też pięć razy więcej zapytań od klientów z Polski, trzy razy więcej od klientów ze świata i 312% wzrost wejść na strony aplikacji. Dlatego firma dwukrotnie zwiększyła wydajność infrastruktury, żeby klienci mogli jeszcze sprawniej posługiwać się narzędziem. To szczególnie ważne teraz, kiedy zainteresowanie tą metodą seminarium oraz komunikacji rośnie.
Akademia Clickmeeting
W związku z tym firma chce wesprzeć klientów w obsłudze narzędzia. Dla osób, które trochę słabiej radzą sobie z obsługą technologii lub zwyczajnie chcą zdobyć wiedzę i poznać niestandardowe rozwiązania, firma uruchomiła właśnie Akademię ClickMeeting. To miejsce tworzone przez ekspertów, którzy uczą zarówno podstawowych jak i zaawansowanych funkcjonalności webinarów. W ramach Akademi udostępniono bezpłatną bazę wiedzy z uniwersalnymi materiałami i grupę na Facebook, gdzie każdy może dzielić się wiedzą. Oprócz tego odbywają się cykliczne webinary szkoleniowe, po których uczestnicy otrzymają certyfikaty elektroniczne. Powstał też poradnik dla nauczycieli jak rozpocząć nauczanie online. Z pierwszego e-booka można m.in. dowiedzieć się jak prowadzić zajęcia lekcyjne, czyli jak utworzyć rozmowę, przesłać uczestnikom pliki, przygotować testy i ankiety online, włączyć tablicę on-line czy tryb zadawania pytań lub udostępnić ekran.
Z dnia na dzień osoby mające mniejszą styczność z technologiami i rozwiązaniami typu webinar zaczęły z nich korzystać. Dlatego chcemy wspierać i ułatwić im prowadzenie spotkań, lekcji, szkoleń czy wydarzeń za pomocą Akademii Clickmeeting. Nasze narzędzie nie tylko pomaga prowadzić zajęcia lekcyjne czy spotkania zespołów, ale też jest wsparciem marketingowym do rozwijania biznesu oraz organizacji wydarzeń.- dodaje Dominika Paciorkowska, Managing Director z ClickMeeting
Uczelnie wyższe już korzystają z webinarów
Wideokonferencje ułatwiają regularne spotkania firmom, które w tym momencie pracują zdalnie. Narzędzie zdobyło też swoją popularność na uczelniach wyższych, ponieważ pozwala prowadzić zajęcia online. Z ClickMeeting korzystają m.in. uczelnie wyższe: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku i w Toruniu i Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, a także szkoły prywatne: Profi-Lingua i DaVinci International Schools. Właśnie dlatego zostały też przygotowane poradniki dla nauczycieli i wykładowców, które pozwalają na szybki start z narzędziem.
Studia online prowadzimy od 2018 roku. Głównym powodem przejścia na ten system było wprowadzenie dodatkowej oferty studiów, która pozwoliłaby na elastyczność studiowania oraz umożliwiła dostosowanie programu do konkretnych potrzeb studenta. Obecnie Uczelnia jest przygotowana na przeprowadzanie wszystkich form zajęć w postaci webinariów. - mówi dr Miłosz Gac prodziekan z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku
Webinary wykorzystujemy na uczelni od kilku lat. Z zajęć online korzystają studenci wszystkich rodzajów studiów, aczkolwiek dla studentów niestacjonarnych i podyplomowych jest to najlepsze rozwiązanie. Obecnie możemy przeprowadzić 50 równoległych spotkań, wykładów czy warsztatów w czasie rzeczywistym. - mówi Agnieszka Chrząszcz, zastępczyni dyrektora Centrum e-learningowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.