95% Norwegów pozytywnie ocenia zewnętrzne automaty Infinity
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Pierwsze automaty do odbioru przesyłek kurierskich, SwipBox Infinity, pojawiły się w Norwegii w styczniu 2020 r., wchodząc w skład ogólnokrajowej, zagęszczonej sieci Posten Norge. Na lokalnym rynku znane jako Pakkeboks, wpisały się w pozytywny trend, spełniając oczekiwania użytkowników. Z wewnętrznych badań wynika, że ok. 95% wszystkich odbiorów przesyłek w automatach jest ocenianych jako pozytywne doświadczenie.
Ogólnokrajowa sieć liczy obecnie ok. 3 tysiące urządzeń. Od dwóch lat, zupełnie nowe rozwiązanie na norweskim rynku jest natomiast ściśle monitorowane pod kątem realizacji potrzeb klientów Posten Norge. Jednym z głównych powodów ich entuzjazmu jest lokalizacja automatów nieopodal ich miejsca zamieszkania lub pracy. Gęsta sieć nie wymusza na użytkownikach dalekich, dedykowanych podróży w celu odebrania przesyłki.
Od początku szukaliśmy elastycznego rozwiązania spójnego z naszą wizją oraz strategią. W celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów, chcieliśmy stworzyć gęstą sieć automatów, obejmujących swoim zasięgiem całą Norwegię. Stało się to możliwe dzięki zewnętrznym urządzeniom Infinity, które są proste w instalacji, konfiguracji i intuicyjne w obsłudze. Użytkownicy doceniają możliwość odbioru paczek w dowolnym miejscu oraz czasie, ceniąc sobie wygodę naszego rozwiązania – powiedziała Camilla de Verdier z Posten Norge.
Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznego rozwoju zakupów online wywołanego przez pandemię. Użytkownicy końcowi oczekują jeszcze większego komfortu oraz maksymalnego bezpieczeństwa w zakresie odbioru przesyłek. Automaty Infinity są elastyczne – można umieścić je w dowolnym miejscu, blisko konsumentów. Ponadto, aplikacja do ich obsługi nie wymaga zaawansowanej wiedzy technologicznej. Z naszych badań wynika, że świetnie radzi sobie z nią zarówno młodzież, jak i seniorzy – stwierdził Brian Jonasson, Commercial Director w SwipBox.
Automaty Infinity są bardzo łatwe w konfiguracji i mogą być instalowane w miejscach do tej pory zupełnie niedostępnych dla tego typu urządzeń. Działają 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Urządzenia są niewielkie i mają konstrukcję modułową. Nie wymagają podłączenia do prądu, ponieważ są zasilane przez wbudowany akumulator. Ponadto, są przyjazne dla środowiska i można je obsługiwać bezdotykowo za pomocą smarftona dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, która komunikuje się z urządzeniem przez Bluetooth. Rozwiązanie Infinity ułatwia szybkie skalowanie sieci automatów ze względu na elastyczność i intuicyjność. Sam proces instalacji trwa zaledwie pięć minut.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.