Komunikaty PR

Advantech wprowadza karty graficzne MXM z systemami NVIDIA

2023-05-23  |  16:25
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.17 MB )

Jako elitarny partner firmy NVIDIA, Advantech zaprojektował i wyprodukował karty z procesorami graficznymi MXM, oparte na wbudowanych systemach NVIDIA. Na początku 2022 r. wprowadzono na rynek SKY-MXM-A2000, zbudowane na najnowszej architekturze Ampere. Teraz Advantech uzupełnia swoją ofertę o pełną gamę kart z GPU MXM, przy czym najnowsze karty SKY-MXM-A500, SKY-MXM-A1000 i SKY-MXM-A4500 zostaną wkrótce wdrożone do produkcji.

Te trzy nowe produkty wyposażone są w rdzenie RT drugiej generacji oraz Tensor trzeciej generacji, które mogą przyspieszyć ray tracing i wnioskowanie AI. Zapewnią również wysoką wydajność obliczeń i przetwarzania obrazu. Przyspieszy to rozwój aplikacji AI w produkcji przemysłowej, opiece medycznej, transporcie i grach – w tym automatyzacji maszyn i wizji maszynowej, systemach stomatologicznych i chirurgicznych, wspomaganiu kierowców i automatach do gry.

Przystosowane do ciężkich warunków

Dzięki kompaktowym rozmiarom i wzmocnionej konstrukcji, nowe karty graficzne MXM firmy Advantech oferują dwie formy: SKY-MXM-A500 i SKY-MXM-A1000 to typ A w formacie 82 x 70 mm, a SKY-MXM-A4500 to typ B+ w formacie 82 x 105 mm. Pasują one do różnych aplikacji (modułów) w ograniczonej przestrzeni – w fabryce czy zakładach –, które wymagają konstrukcji bez wentylatora i niskiego zużycia energii. SKY-MXM-A500 charakteryzuje się najniższym poborem mocy (do 35 W) i może sprostać wymaganiom obliczeń GPU w różnych urządzeniach przenośnych. Dzięki wysokiej wydajności i ergonomicznej budowie, SKY-MXM-A1000 oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. SKY-MXM-A4500 posiada najpotężniejszą kartę graficzną MXM z obsługą 5 888 rdzeni CUDA i 16 GB GDDR6. Co więcej, dzięki niestandardowym rozwiązaniom termicznym, karty GPU Advantech MXM mogą wytrzymać temperaturę pracy od 0°C do 55°C, spełniając wymagania trudnych środowisk przemysłowych. Ponadto, dzięki ścisłej kontroli rewizji i zmian inżynieryjnych, karty z procesorami graficznymi MXM charakteryzują się ponad 5-letnią żywotnością i rozszerzonym wsparciem dla produktów, co może zapewnić stabilność i trwałość stacji roboczej.

Dedykowana konstrukcja

Advantech oferuje również potężną i wszechstronną serię i-Module dla wielu różnych aplikacji zasilanych przez GPU. MIC-75GF10 powstał z myślą o obsłudze kart graficznych MXM. Kompatybilny z wysokowydajnym, wbudowanym boxem IPC serii MIC-7, system oferuje korzyści wynikające z kompaktowych rozmiarów i konstrukcji bez wentylatora. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji (modułów) o ograniczonej przestrzeni oraz środowisk wrażliwych na hałas i pył. MIC-75GF10 w pełni obsługuje karty graficzne Advantech MXM z wbudowanymi procesorami graficznymi NVIDIA, o pobobrze mocy do 80 W i dostępne w obudowach MXM 3.1 Typ A i Typ B. Wzmocniona konstrukcja obsługuje zakres temperatur pracy do 50°C (35W TDP CPU z SKY-MXM-T1000) oraz posiada odporność na wibracje 1 Grms. Połączenie wbudowanych procesorów graficznych NVIDIA, kart graficznych Advantech MXM, komponentu Advantech i-Module MIC-75GF10 oraz najnowszego MIC-770 V3 z procesorami Intel Core™ 12. generacji umożliwia potężne i wszechstronne rozwiązania AI dla szerokiej gamy nowych aplikacji typu edge, takich jak szybkie maszyny pick-and-place, automatyzacja, autonomiczna nawigacja w robotach i pojazdach oraz inspekcja auto optyczna.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.