Advantech wprowadza karty graficzne MXM z systemami NVIDIA
Jako elitarny partner firmy NVIDIA, Advantech zaprojektował i wyprodukował karty z procesorami graficznymi MXM, oparte na wbudowanych systemach NVIDIA. Na początku 2022 r. wprowadzono na rynek SKY-MXM-A2000, zbudowane na najnowszej architekturze Ampere. Teraz Advantech uzupełnia swoją ofertę o pełną gamę kart z GPU MXM, przy czym najnowsze karty SKY-MXM-A500, SKY-MXM-A1000 i SKY-MXM-A4500 zostaną wkrótce wdrożone do produkcji.
Te trzy nowe produkty wyposażone są w rdzenie RT drugiej generacji oraz Tensor trzeciej generacji, które mogą przyspieszyć ray tracing i wnioskowanie AI. Zapewnią również wysoką wydajność obliczeń i przetwarzania obrazu. Przyspieszy to rozwój aplikacji AI w produkcji przemysłowej, opiece medycznej, transporcie i grach – w tym automatyzacji maszyn i wizji maszynowej, systemach stomatologicznych i chirurgicznych, wspomaganiu kierowców i automatach do gry.
Przystosowane do ciężkich warunków
Dzięki kompaktowym rozmiarom i wzmocnionej konstrukcji, nowe karty graficzne MXM firmy Advantech oferują dwie formy: SKY-MXM-A500 i SKY-MXM-A1000 to typ A w formacie 82 x 70 mm, a SKY-MXM-A4500 to typ B+ w formacie 82 x 105 mm. Pasują one do różnych aplikacji (modułów) w ograniczonej przestrzeni – w fabryce czy zakładach –, które wymagają konstrukcji bez wentylatora i niskiego zużycia energii. SKY-MXM-A500 charakteryzuje się najniższym poborem mocy (do 35 W) i może sprostać wymaganiom obliczeń GPU w różnych urządzeniach przenośnych. Dzięki wysokiej wydajności i ergonomicznej budowie, SKY-MXM-A1000 oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. SKY-MXM-A4500 posiada najpotężniejszą kartę graficzną MXM z obsługą 5 888 rdzeni CUDA i 16 GB GDDR6. Co więcej, dzięki niestandardowym rozwiązaniom termicznym, karty GPU Advantech MXM mogą wytrzymać temperaturę pracy od 0°C do 55°C, spełniając wymagania trudnych środowisk przemysłowych. Ponadto, dzięki ścisłej kontroli rewizji i zmian inżynieryjnych, karty z procesorami graficznymi MXM charakteryzują się ponad 5-letnią żywotnością i rozszerzonym wsparciem dla produktów, co może zapewnić stabilność i trwałość stacji roboczej.
Dedykowana konstrukcja
Advantech oferuje również potężną i wszechstronną serię i-Module dla wielu różnych aplikacji zasilanych przez GPU. MIC-75GF10 powstał z myślą o obsłudze kart graficznych MXM. Kompatybilny z wysokowydajnym, wbudowanym boxem IPC serii MIC-7, system oferuje korzyści wynikające z kompaktowych rozmiarów i konstrukcji bez wentylatora. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji (modułów) o ograniczonej przestrzeni oraz środowisk wrażliwych na hałas i pył. MIC-75GF10 w pełni obsługuje karty graficzne Advantech MXM z wbudowanymi procesorami graficznymi NVIDIA, o pobobrze mocy do 80 W i dostępne w obudowach MXM 3.1 Typ A i Typ B. Wzmocniona konstrukcja obsługuje zakres temperatur pracy do 50°C (35W TDP CPU z SKY-MXM-T1000) oraz posiada odporność na wibracje 1 Grms. Połączenie wbudowanych procesorów graficznych NVIDIA, kart graficznych Advantech MXM, komponentu Advantech i-Module MIC-75GF10 oraz najnowszego MIC-770 V3 z procesorami Intel Core™ 12. generacji umożliwia potężne i wszechstronne rozwiązania AI dla szerokiej gamy nowych aplikacji typu edge, takich jak szybkie maszyny pick-and-place, automatyzacja, autonomiczna nawigacja w robotach i pojazdach oraz inspekcja auto optyczna.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.