Komunikaty PR

Advantech wprowadza karty graficzne MXM z systemami NVIDIA

2023-05-23  |  16:25
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.17 MB )

Jako elitarny partner firmy NVIDIA, Advantech zaprojektował i wyprodukował karty z procesorami graficznymi MXM, oparte na wbudowanych systemach NVIDIA. Na początku 2022 r. wprowadzono na rynek SKY-MXM-A2000, zbudowane na najnowszej architekturze Ampere. Teraz Advantech uzupełnia swoją ofertę o pełną gamę kart z GPU MXM, przy czym najnowsze karty SKY-MXM-A500, SKY-MXM-A1000 i SKY-MXM-A4500 zostaną wkrótce wdrożone do produkcji.

Te trzy nowe produkty wyposażone są w rdzenie RT drugiej generacji oraz Tensor trzeciej generacji, które mogą przyspieszyć ray tracing i wnioskowanie AI. Zapewnią również wysoką wydajność obliczeń i przetwarzania obrazu. Przyspieszy to rozwój aplikacji AI w produkcji przemysłowej, opiece medycznej, transporcie i grach – w tym automatyzacji maszyn i wizji maszynowej, systemach stomatologicznych i chirurgicznych, wspomaganiu kierowców i automatach do gry.

Przystosowane do ciężkich warunków

Dzięki kompaktowym rozmiarom i wzmocnionej konstrukcji, nowe karty graficzne MXM firmy Advantech oferują dwie formy: SKY-MXM-A500 i SKY-MXM-A1000 to typ A w formacie 82 x 70 mm, a SKY-MXM-A4500 to typ B+ w formacie 82 x 105 mm. Pasują one do różnych aplikacji (modułów) w ograniczonej przestrzeni – w fabryce czy zakładach –, które wymagają konstrukcji bez wentylatora i niskiego zużycia energii. SKY-MXM-A500 charakteryzuje się najniższym poborem mocy (do 35 W) i może sprostać wymaganiom obliczeń GPU w różnych urządzeniach przenośnych. Dzięki wysokiej wydajności i ergonomicznej budowie, SKY-MXM-A1000 oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. SKY-MXM-A4500 posiada najpotężniejszą kartę graficzną MXM z obsługą 5 888 rdzeni CUDA i 16 GB GDDR6. Co więcej, dzięki niestandardowym rozwiązaniom termicznym, karty GPU Advantech MXM mogą wytrzymać temperaturę pracy od 0°C do 55°C, spełniając wymagania trudnych środowisk przemysłowych. Ponadto, dzięki ścisłej kontroli rewizji i zmian inżynieryjnych, karty z procesorami graficznymi MXM charakteryzują się ponad 5-letnią żywotnością i rozszerzonym wsparciem dla produktów, co może zapewnić stabilność i trwałość stacji roboczej.

Dedykowana konstrukcja

Advantech oferuje również potężną i wszechstronną serię i-Module dla wielu różnych aplikacji zasilanych przez GPU. MIC-75GF10 powstał z myślą o obsłudze kart graficznych MXM. Kompatybilny z wysokowydajnym, wbudowanym boxem IPC serii MIC-7, system oferuje korzyści wynikające z kompaktowych rozmiarów i konstrukcji bez wentylatora. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji (modułów) o ograniczonej przestrzeni oraz środowisk wrażliwych na hałas i pył. MIC-75GF10 w pełni obsługuje karty graficzne Advantech MXM z wbudowanymi procesorami graficznymi NVIDIA, o pobobrze mocy do 80 W i dostępne w obudowach MXM 3.1 Typ A i Typ B. Wzmocniona konstrukcja obsługuje zakres temperatur pracy do 50°C (35W TDP CPU z SKY-MXM-T1000) oraz posiada odporność na wibracje 1 Grms. Połączenie wbudowanych procesorów graficznych NVIDIA, kart graficznych Advantech MXM, komponentu Advantech i-Module MIC-75GF10 oraz najnowszego MIC-770 V3 z procesorami Intel Core™ 12. generacji umożliwia potężne i wszechstronne rozwiązania AI dla szerokiej gamy nowych aplikacji typu edge, takich jak szybkie maszyny pick-and-place, automatyzacja, autonomiczna nawigacja w robotach i pojazdach oraz inspekcja auto optyczna.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.