Alice Steenland Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju w Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Alice Steenland (45) została mianowana Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju (ang. Chief Sustainability Officer). Na nowo utworzonym stanowisku Alice Steenland będzie kierowała działaniami spółki, mającymi na celu dalsze rozwijanie platformy 3DEXPERIENCE zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w zakresie odpowiedzialności społecznej i ochrony środowiska naturalnego. Obecnie z platformy korzysta już wiele najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Platforma pomaga im zmieniać sposób, w jaki projektują i tworzą nowe doświadczenia.
„Harmonizowanie produktu z przyrodą i życiem to najważniejsze zadanie przemysłu w XXI w. Jest to największy bodziec innowacyjności, a także klucz do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony we wszystkich sektorach gospodarki. Chcemy pomagać podmiotom gospodarczym i zwykłym ludziom odnaleźć się w tym nowym świecie, poprzez oferowanie naszym klientom tego, co najbardziej cenią, a mianowicie, zrównoważonych wyników pracy. Wszechstronne doświadczenie Alice pomoże nam dostarczyć wizję, wiedzę i przewodnictwo, aby móc wcielać w życie to zobowiązanie”, powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing, Global Affairs, Workforce of the Future, Dassault Systèmes.
Alice Steenland wniesie do Dassault Systèmes swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie i znajomość wielu systemów zarządzania, zdobytą w pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, organizacjach pozarządowych, agencjach ratingowych, firmach konsultingowych, środowiskach naukowych, startup-ach czy przy wielostronnych inicjatywach, realizując projekty o ogólnoświatowym zasięgu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. W Grupie AXA pełniła rolę Głównego Dyrektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. Chief Corporate Responsibility Officer). Pomagała w osiągnięciu przez spółkę wiodącej pozycji w światowych rankingach zrównoważonego rozwoju, po części dzięki pionierskiej strategii odpowiedzialnego inwestowania, w tym dzięki przełomowej decyzji o wycofaniu się z inwestowania w węgiel, a następnie w tytoń. Przed przystąpieniem do AXA, Alice Steenland kierowała sektorem badań nad inwestycjami w Vigeo, obecnie spółce zależnej Moody’s. Pracowała także w jednostce zajmującej się doradztwem biznesowym w firmie Arthur Andersen oraz była niezależną konsultantką w dziedzinie planowania strategicznego w Save the Children w Stanach Zjednoczonych.
Aktualnie jest członkiem zarządu w organizacji charytatywnej ShareAction, wykładowcą w École Polytechnique we Francji oraz członkiem komisji doradczej w Yale School of Management, w funduszu Giant Ventures, a także w IDDRI – wiodącym francuskim ośrodku analitycznym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Alice Steenland uzyskała stopień licencjata z biologii człowieka na Uniwersytecie Stanforda oraz tytuł MBA w Yale School of Management.
„Cieszę się bardzo, że mogę dołączyć do Dassault Systèmes właśnie w tym momencie. Obecnie zachodzi pilna potrzeba, aby drastycznie zmienić sposób produkowania i konsumowania towarów na świecie – na model bardziej zrównoważony,” powiedziała Alice Steenland. „Technologie Dassault Systèmes już teraz zajmują centralne miejsce w tej transformacji. Przedsiębiorstwo ma ponad 270 000 klientów w 140 państwach. Jako że spółka działa w prawie wszystkich sektorach gospodarki – naukach przyrodniczych i ochronie zdrowia, infrastrukturze miejskiej oraz sektorach produkcyjnych – potencjał wywierania wpływu jest wprost niewiarygodny.”

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.