Komunikaty PR

Alice Steenland Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju w Dassault Systèmes

2020-04-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Alice Steenland (45) została mianowana Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju (ang. Chief Sustainability Officer). Na nowo utworzonym stanowisku Alice Steenland będzie kierowała działaniami spółki, mającymi na celu dalsze rozwijanie platformy 3DEXPERIENCE zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w zakresie odpowiedzialności społecznej i ochrony środowiska naturalnego. Obecnie z platformy korzysta już wiele najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Platforma pomaga im zmieniać sposób, w jaki projektują i tworzą nowe doświadczenia.

„Harmonizowanie produktu z przyrodą i życiem to najważniejsze zadanie przemysłu w XXI w. Jest to największy bodziec innowacyjności, a także klucz do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony we wszystkich sektorach gospodarki. Chcemy pomagać podmiotom gospodarczym i zwykłym ludziom odnaleźć się w tym nowym świecie, poprzez oferowanie naszym klientom tego, co najbardziej cenią, a mianowicie, zrównoważonych wyników pracy. Wszechstronne doświadczenie Alice pomoże nam dostarczyć wizję, wiedzę i przewodnictwo, aby móc wcielać w życie to zobowiązanie”, powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing, Global Affairs, Workforce of the Future, Dassault Systèmes.

Alice Steenland wniesie do Dassault Systèmes swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie i znajomość wielu systemów zarządzania, zdobytą w pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, organizacjach pozarządowych, agencjach ratingowych, firmach konsultingowych, środowiskach naukowych, startup-ach czy przy wielostronnych inicjatywach, realizując projekty o ogólnoświatowym zasięgu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. W Grupie AXA pełniła rolę Głównego Dyrektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. Chief Corporate Responsibility Officer). Pomagała w osiągnięciu przez spółkę wiodącej pozycji w światowych rankingach zrównoważonego rozwoju, po części dzięki pionierskiej strategii odpowiedzialnego inwestowania, w tym dzięki przełomowej decyzji o wycofaniu się z inwestowania w węgiel, a następnie w tytoń. Przed przystąpieniem do AXA, Alice Steenland kierowała sektorem badań nad inwestycjami w Vigeo, obecnie spółce zależnej Moody’s. Pracowała także w jednostce zajmującej się doradztwem biznesowym w firmie Arthur Andersen oraz była niezależną konsultantką w dziedzinie planowania strategicznego w Save the Children w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie jest członkiem zarządu w organizacji charytatywnej ShareAction, wykładowcą w École Polytechnique we Francji oraz członkiem komisji doradczej w Yale School of Management, w funduszu Giant Ventures, a także w IDDRI – wiodącym francuskim ośrodku analitycznym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Alice Steenland uzyskała stopień licencjata z biologii człowieka na Uniwersytecie Stanforda oraz tytuł MBA w Yale School of Management.

„Cieszę się bardzo, że mogę dołączyć do Dassault Systèmes właśnie w tym momencie. Obecnie zachodzi pilna potrzeba, aby drastycznie zmienić sposób produkowania i konsumowania towarów na świecie – na model bardziej zrównoważony,” powiedziała Alice Steenland. „Technologie Dassault Systèmes już teraz zajmują centralne miejsce w tej transformacji. Przedsiębiorstwo ma ponad 270 000 klientów w 140 państwach. Jako że spółka działa w prawie wszystkich sektorach gospodarki – naukach przyrodniczych i ochronie zdrowia, infrastrukturze miejskiej oraz sektorach produkcyjnych – potencjał wywierania wpływu jest wprost niewiarygodny.”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.