Alice Steenland Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju w Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Alice Steenland (45) została mianowana Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju (ang. Chief Sustainability Officer). Na nowo utworzonym stanowisku Alice Steenland będzie kierowała działaniami spółki, mającymi na celu dalsze rozwijanie platformy 3DEXPERIENCE zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w zakresie odpowiedzialności społecznej i ochrony środowiska naturalnego. Obecnie z platformy korzysta już wiele najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Platforma pomaga im zmieniać sposób, w jaki projektują i tworzą nowe doświadczenia.
„Harmonizowanie produktu z przyrodą i życiem to najważniejsze zadanie przemysłu w XXI w. Jest to największy bodziec innowacyjności, a także klucz do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony we wszystkich sektorach gospodarki. Chcemy pomagać podmiotom gospodarczym i zwykłym ludziom odnaleźć się w tym nowym świecie, poprzez oferowanie naszym klientom tego, co najbardziej cenią, a mianowicie, zrównoważonych wyników pracy. Wszechstronne doświadczenie Alice pomoże nam dostarczyć wizję, wiedzę i przewodnictwo, aby móc wcielać w życie to zobowiązanie”, powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing, Global Affairs, Workforce of the Future, Dassault Systèmes.
Alice Steenland wniesie do Dassault Systèmes swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie i znajomość wielu systemów zarządzania, zdobytą w pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, organizacjach pozarządowych, agencjach ratingowych, firmach konsultingowych, środowiskach naukowych, startup-ach czy przy wielostronnych inicjatywach, realizując projekty o ogólnoświatowym zasięgu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. W Grupie AXA pełniła rolę Głównego Dyrektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. Chief Corporate Responsibility Officer). Pomagała w osiągnięciu przez spółkę wiodącej pozycji w światowych rankingach zrównoważonego rozwoju, po części dzięki pionierskiej strategii odpowiedzialnego inwestowania, w tym dzięki przełomowej decyzji o wycofaniu się z inwestowania w węgiel, a następnie w tytoń. Przed przystąpieniem do AXA, Alice Steenland kierowała sektorem badań nad inwestycjami w Vigeo, obecnie spółce zależnej Moody’s. Pracowała także w jednostce zajmującej się doradztwem biznesowym w firmie Arthur Andersen oraz była niezależną konsultantką w dziedzinie planowania strategicznego w Save the Children w Stanach Zjednoczonych.
Aktualnie jest członkiem zarządu w organizacji charytatywnej ShareAction, wykładowcą w École Polytechnique we Francji oraz członkiem komisji doradczej w Yale School of Management, w funduszu Giant Ventures, a także w IDDRI – wiodącym francuskim ośrodku analitycznym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Alice Steenland uzyskała stopień licencjata z biologii człowieka na Uniwersytecie Stanforda oraz tytuł MBA w Yale School of Management.
„Cieszę się bardzo, że mogę dołączyć do Dassault Systèmes właśnie w tym momencie. Obecnie zachodzi pilna potrzeba, aby drastycznie zmienić sposób produkowania i konsumowania towarów na świecie – na model bardziej zrównoważony,” powiedziała Alice Steenland. „Technologie Dassault Systèmes już teraz zajmują centralne miejsce w tej transformacji. Przedsiębiorstwo ma ponad 270 000 klientów w 140 państwach. Jako że spółka działa w prawie wszystkich sektorach gospodarki – naukach przyrodniczych i ochronie zdrowia, infrastrukturze miejskiej oraz sektorach produkcyjnych – potencjał wywierania wpływu jest wprost niewiarygodny.”
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.