Amerykański lider technologiczny WP Engine otwiera biuro w Krakowie
Firma technologiczna WP Engine z Austin w USA, lider hostingu WordPress i rozwiązań DXP (Digital Experience Platform) otwiera biuro w Krakowie. Zespół krakowskich specjalistów będzie wspierał organizację w ramach globalnego centrum innowacji. Nowy ośrodek R&D będzie również wsparciem dla europejskich i globalnych klientów WP Engine.
Krakowski zespół dołącza do rodziny WP Engine jako kolejny ośrodek badawczo-rozwojowy firmy w Europie. Otwarte w Krakowie biuro jest już czwartą międzynarodową filią, po Londynie (2015), Limerick (2016) i Brisbane w Australii (2017). W 2019 roku WP Engine przejęło również firmę Flywheel, potwierdzając tym samym status globalnego lidera wśród dostawców rozwiązań DXP wspierających budowę, rozwój i efektywność platform opartych na WordPress.
Odpowiedzialnym za stworzenie nowego biura został Zygmunt Dyras, posiadający wieloletnie doświadczeniem w branży technologicznej. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak UBS, SolarWinds i Stonesoft.
- Rozpoczynamy nowy i ekscytujący rozdział w globalnej ekspansji WP Engine - mówi Heather Brunner, dyrektor generalny WP Engine. - Krakowskie biuro będzie naszym wiodącym ośrodkiem technologicznym dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnym punktem dla dalszego rozwoju i ekspansji firmy. Jesteśmy pod wrażeniem talentu i umiejętności polskich specjalistów. Mamy również nadzieję na wspaniałą współpracę z lokalną społecznością, samorządem i liderami biznesu, wspólnie z nimi budując krakowski ekosystem technologiczny – dodaje Brunner.
- Decyzja firmy WP Engine o ulokowaniu swojego centrum B+R w Krakowie bardzo nas cieszy. Jest dowodem na to, że Kraków i Małopolska zapewniają nie tylko fantastycznych specjalistów, ale i doskonałe warunki do rozwoju firm technologicznych. Siła krakowskich uczelni i przyjazny klimat dla branży technologicznej stają się globalnie rozpoznawaną wizytówką naszego regionu – mówi Wojciech Przybylski - Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.
Wysokie kompetencje krakowskich specjalistów
Wybór miejsca nowego biura nie był przypadkowy. Zespół specjalistów z Krakowa zaskarbił sobie uznanie wśród zarządu firmy już w ubiegłym roku przy okazji pracy nad rozwiązaniem ułatwiającym zarządzanie aktualizacjami oferowanych DXP. Kompetencje zespołu w zakresie tworzenia aplikacji internetowych, Machine Learning, UX oraz zaawansowana znajomość kodu WordPress odegrały kluczową rolę w opracowaniu i uruchomieniu nowego produktu - Smart Plugin Manager. Smart Plugin Manager to odpowiedź na wiele dotychczasowych potrzeb i problemów użytkowników platformy WordPress pojawiających się przy aktualizacjach rozszerzeń. Nowy produkt WP Engine od momentu wprowadzenia na rynek w czerwcu 2019 roku pozwolił na bezpieczną aktualizację już ponad 1 miliona rozszerzeń u klientów firmy.
Rosnąca baza klientów w Europie Środkowej
WP Engine jest liderem wśród dostawców rozwiązań i hostingu dla portali wykorzystujących system zarządzania treścią (CMS) WordPress, który stanowi dziś 35% wszystkich stron w internecie. Firma posiada ponad 130 000 klientów w 150 krajach. Z rozwiązań WP Engine korzystają takie firmy jak: Native Instruments, Network Rail, SAP SE, Spotcap Global Services and Thomson Reuters. Europejskie i globalne marki korzystające z rozwiązań WP Engine doceniają je za innowacyjność, bezpieczeństwo i niezawodność mające kluczowy wpływ na rozwój biznesu.
- To wspaniały projekt, z którego możemy być dumni. Cieszę się, że nasze nowe biuro w Krakowie będzie miało okazję odegrać ważną rolę w globalnym sukcesie WP Engine - mówi Zygmunt Dyras, szef krakowskiego oddziału. - Kraków posiada ogromny potencjał technologiczny, który mamy zamiar rozwijać. Już w tym momencie zatrudniamy kolejnych specjalistów i managerów, którzy pomogą nam zrealizować nasze ambitne plany.
Nowe biuro WP Engine znajduje się w Imperial Business Center przy ulicy Wadowickiej 7.
Więcej informacji na temat rekrutacji w WP Engine można znaleźć na stronie: https://wpengine.careers/.
O WP Engine:
WP Engine to firma technologiczna oparta o platformę WordPress, która dostarcza produkty wspierające pracę programistów i marketingu.
Local by Flywheel, StudioPress,Genesis Framework.
Główna siedziba firmy znajduje się w Austin w Teksasie.
WP Engine zapewnia rozwiązania WordPress dla 130 000 klientów w 150 krajach.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.