Aplikacja FLOW Traffic w kamerach Axis
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications i czeski twórca oprogramowania DataFromSky prezentują FLOW Traffic. Nowa aplikacja dedykowana jest kamerom sieciowym Axis wyposażonym w jednostkę deep learning (DLPU). Oprogramowanie jest kolejną odsłoną uniwersalnej platformy analizy ruchu FLOW, która w prosty sposób zmienia kamerę IP w licznik rowerzystów, detektor czerwonego światła, narzędzie do monitorowania obłożenia parkingów czy adaptacyjnego zarządzania skrzyżowaniami.
FLOW Traffic jest już dostępne poprzez Axis Camera Application Platform (ACAP). „Oprogramowanie DataFromSky, które do tej pory było dostarczane jako rozwiązanie serwerowe, chmurowe lub w ramach systemów wbudowanych, ma już ponad 5000 użytkowników w ponad 50 krajach na całym świecie. Dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować FLOW jako aplikację dla nowych kamer Axis z modułem DLPU” – podkreśla Konrad Badowski z Axis Communications.
Jak działa FLOW Traffic?
FLOW Traffic to aplikacja dla kamer Axis, która pozwala użytkownikowi za pomocą kilku kliknięć stworzyć z kamery czujnik ruchu. Dane uzyskane w czasie rzeczywistym można następnie w przejrzysty sposób wizualizować poprzez interaktywne widgety i udostępniać systemom innych firm przez otwarty interfejs API. Aplikacja zaprojektowana jest do pracy w czasie rzeczywistym. Analiza obrazu dokonuje się z szybkością dziesiątek milisekund. Oprogramowanie FLOW Traffic można też łatwo zintegrować z platformami smart city i systemami VMS. Ponadto obsługuje ono wiele urządzeń peryferyjnych oraz moduły I/O.
Kamera + sztuczna inteligencja = czujnik uniwersalny
„Budując inteligentne miasto, potrzebujemy inteligentnych czujników, które dostarczą niezbędnych danych. A gdyby istniał jeden czujnik, pozwalający z łatwością określić co mierzyć i jak komunikować się z innymi elementami infrastruktury? W DataFromSky widzimy taki czujnik w połączeniu kamery i sztucznej inteligencji, zdolnej do analizowania obrazu w czasie rzeczywistym. Doskonale współgra to z rozwojem kamer Axis IP i ich zintegrowanym modułem głębokiego uczenia” – mówi David Herman z DataFromSky.
FLOW wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie w dziedzinie przetwarzania obrazu i wysoce zoptymalizowany algorytm przetwarzania trajektorii, rozpoznawania pojazdów, kolorów i tablic rejestracyjnych. W efekcie zmniejsza to koszty zakupu, eksploatacji i integracji w projektach inteligentnych parkingów, zarządzania ruchem, monitorowania pasażerów i ochrony obiektów.
Aplikacja FLOW Traffic jest już dostępna jako oprogramowanie do kamer Axis z jednostką DLPU. Instrukcje dotyczące instalacji aplikacji na kamerze Axis można znaleźć poniżej.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.