ARIADNEXT by IDnow działa pod marką IDnow, aby wzmocnić pozycję lidera
ARIADNEXT by IDnow działa pod marką IDnow, aby wzmocnić pozycję lidera na europejskim rynku cyfrowego potwierdzania tożsamości.
Połączone firmy zajmujące się weryfikacją tożsamości IDnow i ARIADNEXT czynią dalsze postępy w integracji. Od stycznia ARIADNEXT by IDnow będzie działać w Polsce pod główną marką Grupy - IDnow.
W czerwcu 2021 roku francuska firma ARIADNEXT, specjalizująca się w zdalnej weryfikacji tożsamości i tworzeniu tożsamości cyfrowych, połączyła się z IDnow, dostawcą
rozwiązań do potwierdzania tożsamości z siedzibą w Niemczech. Od tego czasu spółka działa pod nazwą ARIADNEXT by IDnow, wciąż umacniając pozycję lidera na europejskim rynku tożsamości cyfrowej. Półtora roku po fuzji zespół zarządzający podjął decyzję o włączeniu polskiej filii pod markę IDnow.
Połączenie portfolio produktów obu firm pozwoliło stworzyć jedną z najszerszych ofert rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości. IDnow oferuje swoim międzynarodowym klientom rozwiązania dla coraz szerszego zakresu zastosowań w miarę zmian społecznych
i regulacji.
Przejście polskiego oddziału ARIADNEXT by IDnow pod markę IDnow pomoże sprostać nowym wyzwaniom rynków europejskich. ARIADNEXT by IDnow wnosi dodatkowe atuty, dostarczając unikalne zautomatyzowane rozwiązania, wiedzę techniczną oraz posiada dedykowany zespół badawczy w zakresie biometrii i bezpieczeństwa systemów informatycznych. W Polsce ARIADNEXT by IDnow rozwija partnerstwa z takimi firmami jak Autenti i Asseco Data Systems.
"W obecnym kontekście, niezbędne jest włączenie polskiej filii pod markę IDnow. Przyjmując dziś w Polsce tę samą nazwę i tożsamość marki, naszą ambicją jest pójście dalej razem oraz zaoferowanie naszym klientom różnorodnych, bezpiecznych rozwiązań dostosowanych do wszystkich ich zastosowań i przepisów - wyjaśnia Marc Norlain, CEO i współzałożyciel ARIADNEXT, członek zarządu IDnow.
Ambicją IDnow jest stworzenie bezgranicznego, globalnego ekosystemu zgodnego ze wszystkimi zasadami i przepisami związanymi z weryfikacją tożsamości. Dzięki zaufanym relacjom z europejskimi regulatorami oraz organizacjami normalizacyjnymi, IDnow wspiera przedsiębiorstwa szerokim portfolio rozwiązań w zakresie tożsamości wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które można sparować z czatem wideo, ręcznymi kontrolami oraz kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi (QES). Wszystkie rozwiązania są dostępne w ramach jednej kompletnej platformy potwierdzania tożsamości, z której klienci mogą wybierać potrzebne w danym momencie narzędzia – od zautomatyzowanych po wspomagane przez człowieka, z opcją weryfikacji online lub w punktach sprzedaży. Ponadto IDnow już teraz przygotowuje się do przyszłego projektu portfela europejskiego, mającego zapewnić każdemu obywatelowi cyfrowy portfel tożsamości ważny w całej Unii Europejskiej.
"Łącząc nasze doświadczenie i wiedzę, będziemy realizować naszą wspólną wizję dostarczania klientom bezpiecznego i przyszłościowego paneuropejskiego rozwiązania w postaci zunifikowanej platformy proofingu ID, która oferuje najszersze portfolio rozwiązań weryfikacji tożsamości zgodnych z wielojurysdykcyjnymi regulacjami KYC. Daje to klientom możliwość przetwarzania bardzo szerokiej gamy dokumentów tożsamości niezależnie od tego, jak silnie regulowany jest sektor, w którym działają i łączenia się z użytkownikami na całym świecie"
– wyjaśnia Bertrand Bouteloup, Zastępca Dyrektora Generalnego, Wiceprezes ds. sprzedaży ARIADNEXT by IDnow.
„IDnow znajduje się w przełomowym momencie swojej historii. Poza zwykłym rebrandingiem, ta wspólna tożsamość symbolizuje dla nas połączenie naszych sił i wiedzy, aby stać się europejskim punktem odniesienia na rynku cyfrowego potwierdzania tożsamości. Mamy wielkie ambicje na przyszłość, zwłaszcza na naszych podstawowych rynkach, ale także w zakresie rozwoju naszej unikalnej platformy dla obecnych i przyszłych klientów" – mówi Andreas Bodczek, CEO IDnow.
-------------------------------------------------------
IDnow jest wiodącym europejskim dostawcą usług potwierdzania tożsamości i tożsamości cyfrowej, którego wizją jest uczynienie połączonego świata bezpieczniejszym miejscem. Platforma IDnow oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości i podpisywania dokumentów w połączeniu z kompleksową ofertą usług. Metody potwierdzania tożsamości, od zautomatyzowanych po wspomagane przez człowieka, od czysto internetowych po punkty sprzedaży, są zoptymalizowane w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa przy maksymalnej konwersji użytkownika.
Firma posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Francji i jest wspierana przez renomowanych inwestorów instytucjonalnych, na czele z Corsair Capital. Portfolio ponad 900 międzynarodowych klientów firmy obejmuje szeroki zakres branż, w tym wiodących międzynarodowych graczy, takich jak Western Union, UBS, Sixt i Munich Re, a także cyfrowych mistrzów, takich jak N26, Solarisbank, wefox i Tier Mobility.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.