Artur Pollak kontynuuje misję w zarządzie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo- H
Markus Baltzer, prezes zarządu Bayer Sp. z o.o., został ponownie wybrany na prezesa Izby. Taka sama decyzja zapadła odnośnie trzech pozostałych członków: Dirk Fünfhausen, prezes zarządu Messer Sp. z o.o, Andrzej Janiszewski, prezes zarządu Trumpf Polska Sp. z o.o., Wojciech Trojanowski członek zarządu Strabag Sp. z o.o. oraz w drodze kooptacji Daniela Armano-Wallner, CFO Siemens Sp. z o.o. Poza tym Bartosz Stenthoff, Country Director z Heinz Glas Działdowo Sp. z.o.o zastąpi Petera Knauer (prezesa zarządu Hochland Polska). Ponadto w zarządzie pozostają wiceprezesi Isabella Krüger-Pawlowski, METRO Advertising Sp. z o.o. i Steffen Zimny, Zumax.Co oraz członkowie zarządu Artur Pollak (prezes APA Group), Agnieszka Popko (Managing Director i członek zarządu ECE Projektmanagement Polska), Katarzyna Byczkowska (prezes BASF Polska) i dr Andrzej Modzelewski (CEO E.ON Polska).
Członkowie Zarządu AHK Polska wybierani są na okres dwóch lat. Działalność w charakterze członka Zarządu Izby Gospodarczej jest honorowa.
Ponowny wybór prezesa i członków zarządu izby świadczy o tym, że nasza współpraca jest wzorcowa. Sprzyja to wymianie doświadczeń z bardzo różnych obszarów w ramach naszej sieci.
-powiedział dr Lars Gutheil, Dyrektor Generalny AHK Polska
Członkowie zarządu AHK Polska to kadra zarządzająca wiodących międzynarodowych inwestorów, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki.
AHK Polska, zrzeszająca około 1000 firm członkowskich, jest największą międzynarodową izbą w Polsce.
XXVII Walne Zgromadzenie Firm Członkowskich AHK Polska odbyło się w warszawskim hotelu Regent. Gośćmi tegorocznego Zgromadzenia była Konsul Honorowa RFN w Charkowie, Tetyana Gavrysh oraz Edwin Bendyk, prezes zarządu Fundacji Batorego.
Artur Pollak, prezes zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Zasiada w Radzie Loży Katowickiej Business Centre Club. Współtwórca Polskiego Klastra IoT & AI “Sinotaic”. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach Black House oraz Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, 3M, Daimler, MAN, Amazon, Tesla czy Siemens.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.