Artur Pollak kontynuuje misję w zarządzie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo- H
Markus Baltzer, prezes zarządu Bayer Sp. z o.o., został ponownie wybrany na prezesa Izby. Taka sama decyzja zapadła odnośnie trzech pozostałych członków: Dirk Fünfhausen, prezes zarządu Messer Sp. z o.o, Andrzej Janiszewski, prezes zarządu Trumpf Polska Sp. z o.o., Wojciech Trojanowski członek zarządu Strabag Sp. z o.o. oraz w drodze kooptacji Daniela Armano-Wallner, CFO Siemens Sp. z o.o. Poza tym Bartosz Stenthoff, Country Director z Heinz Glas Działdowo Sp. z.o.o zastąpi Petera Knauer (prezesa zarządu Hochland Polska). Ponadto w zarządzie pozostają wiceprezesi Isabella Krüger-Pawlowski, METRO Advertising Sp. z o.o. i Steffen Zimny, Zumax.Co oraz członkowie zarządu Artur Pollak (prezes APA Group), Agnieszka Popko (Managing Director i członek zarządu ECE Projektmanagement Polska), Katarzyna Byczkowska (prezes BASF Polska) i dr Andrzej Modzelewski (CEO E.ON Polska).
Członkowie Zarządu AHK Polska wybierani są na okres dwóch lat. Działalność w charakterze członka Zarządu Izby Gospodarczej jest honorowa.
Ponowny wybór prezesa i członków zarządu izby świadczy o tym, że nasza współpraca jest wzorcowa. Sprzyja to wymianie doświadczeń z bardzo różnych obszarów w ramach naszej sieci.
-powiedział dr Lars Gutheil, Dyrektor Generalny AHK Polska
Członkowie zarządu AHK Polska to kadra zarządzająca wiodących międzynarodowych inwestorów, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki.
AHK Polska, zrzeszająca około 1000 firm członkowskich, jest największą międzynarodową izbą w Polsce.
XXVII Walne Zgromadzenie Firm Członkowskich AHK Polska odbyło się w warszawskim hotelu Regent. Gośćmi tegorocznego Zgromadzenia była Konsul Honorowa RFN w Charkowie, Tetyana Gavrysh oraz Edwin Bendyk, prezes zarządu Fundacji Batorego.
Artur Pollak, prezes zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Zasiada w Radzie Loży Katowickiej Business Centre Club. Współtwórca Polskiego Klastra IoT & AI “Sinotaic”. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach Black House oraz Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, 3M, Daimler, MAN, Amazon, Tesla czy Siemens.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.