Asustor ADM 3.5 beta - nowe centrum sterowania, ulepszone aplikacje MyArchive
Firma Asustor udostępniła pierwszą wersję beta nowej platformy ADM. Odsłona oznaczona numerem 3.5 przynosi zmiany organizacyjne i funkcjonalne.
Udostępniona publicznie wersja beta platformy ADM 3.5 charakteryzuje się obecnością nowego panelu sterowania. Przygotowany w formie widżetu interfejs agreguje opcje rozsiane dotychczas po trzech sekcjach - preferencji, kontroli dostępu i usług. Producent jest przekonany, że dzięki temu dotarcie do ustawień i wprowadzenie żądanych zmian będzie szybsze i łatwiejsze.
Odświeżona została również funkcja MyArchive. Dodano obsługę systemu plików Btrfs oraz migawek i historii wersji. Dzięki temu użytkownicy, którzy przypadkowo zmodyfikują zapisane na dysku NAS pliki, mają zyskać możliwość łatwego przywrócenia ich do poprzedniej wersji. Producent zaktualizował też aplikację File Explorer - dodano przeglądanie migawek i odzyskiwanie określonych wersji plików.
Dodatkowo File Explorer zyskał obsługę EZ Sync. W ADM 3.5 beta użytkownicy mogą przeciągać i upuszczać pliki bezpośrednio do i z katalogów EZ Sync. Teraz, jak twierdzi producent, wspomniana funkcja ma być łatwiejsza w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkich posiadaczy dysków NAS Asustor producent zaprasza do testów. Udostępnioną wersję ADM 3.5 beta można pobrać z oficjalnej strony firmy.
Kompatybilne modele NAS (dla funkcji MyArchive):
- AS31, 32, 40, 50, 51, 61, 62, 63, 64, 70, Nimbustor i Lockerstor
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.