Asustor Live - NAS jako centrum streamingowe? Tak!
Aplikacja Asustor Live to w pełni darmowa, alternatywa dla takich rozwiązań, jak np. Reshare.io. Posiadacze dysków sieciowych Asustora mogą zmienić je w prawdziwe kombajny do transmisji i zapisu treści. Źródłem strumienia może być niemal dowolne urządzenie - smartfon, tablet lub komputer. Wystarczy zainstalować jedną z polecanych aplikacji - OBS, Streamlabs czy XSplit - i wskazać adres serwera NAS.
Następnie należy połączyć dysk sieciowy pożądanymi platformami. W standardzie obsługiwane są m.in. Twitch, Youtube i Mixer. A co jeśli korzystamy z mniej popularnego serwisu? O tym producent również pomyślał. Wystarczy, że docelowa platforma wspiera protokół RTMP, a wówczas spięcie jej z dyskiem NAS ma być banalne. W przypadku urządzeń źródłowych także postawiono na szeroką kompatybilność - obsługiwane są wszystkie wiodące systemy mobilne (iOS, Android) i desktopowe (macOS, Windows, Linux).
Oprócz możliwości strumieniowania do wielu serwisów na raz bez obciążania komputera, aplikacja Asustor Live pozwala na jednoczesny zapis transmisji. Tym samym użytkownik zyskuje możliwość edycji i dalszego udostępniania materiału. Aplikację Asustor Live można pobrać za darmo z przygotowanego przez producenta sklepu z aplikacjami AppCentral.
Kompatybilne modele NAS:
AS6, AS70, AS50, AS51, AS61, AS62, AS31, AS32, AS63, AS64, AS52, AS53, AS65
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.