AXIS rusza w trasę po Polsce
Van pełen technologii rusza w Roadshow! Axis Communications wraz z dystrybutorami zaprasza do 5 polskich miast na cykl wydarzeń, podczas których najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego będą dostępne na wciągnięcie ręki.
Już 22 maja specjalnie przystosowany van wypełniony po brzegi najnowszą technologią w zakresie bezpieczeństwa zatrzyma się w Szczecinie, rozpoczynając cykl wydarzeń Axis Roadshow 2023. Podczas każdego przystanku będzie możliwość porozmawiania z ekspertami ds. bezpieczeństwa, zobaczenia najnowszych produktów Axis w akcji, a także wysłuchania ciekawych prelekcji.
Najbezpieczniejszy van na świecie
W samym pojeździe zastosowano szereg rozwiązań firmy Axis, a wśród nich kamerę PTZ wielkości dłoni, czyli Axis M5075 z wbudowanymi funkcjami analizy, 5-krotnym zoomem optycznym i 12-krotnym zoomem cyfrowym oraz 2 kamery nasobne W101 z funkcją śledzenia lokalizacji i automatyczną aktywacją zapisu. Niektóre kamery będą przymocowane do kratownicy na dachu pojazdu, umożliwiając podgląd obrazu na monitorach znajdujących się wewnątrz vana.
– Rzadko kiedy możliwe jest przetestowanie tak wielu produktów i rozwiązań z naszego portfolio w jednym miejscu – mówi Bogumił Szymanek z Axis. – Roadshow to szczególna okazja. Pod jednym dachem zgromadziliśmy najnowsze produkty i rozwiązania, aby umożliwić naszym partnerom i gościom sprawdzenie w jaki sposób działa analiza wideo, jakie detale można zobaczyć z daleka dzięki przybliżaniu obrazu oraz w jaki sposób działają kamery nasobne z przekazem obrazu na żywo. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest czas, aby odwiedzić naszą siedzibę w Warszawie, dlatego zdecydowaliśmy się na tournée po kilku większych aglomeracjach, aby partnerzy stacjonujący w innych miastach mogli przekonać się, jak działa nasz sprzęt.
Solidna dawka wiedzy
Prócz doświadczenia działania prezentowanych rozwiązań, specjaliści będą także poruszać w półgodzinnych prelekcjach tematy obejmujące cały sektor bezpieczeństwa, między innymi najnowsze trendy i technologie oraz implementacje NIS2, wprowadzając słuchaczy w mniej i bardziej skomplikowane zagadnienia. Eksperci Axis będą cały czas dostępni dla konsultacji oraz udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania. W dyskusjach padnie wiele cennych wskazówek i pomysłów, które z powodzeniem można przenieść na grunt swojej firmy.
Rozkład jazdy
Wydarzenie rozpocznie się od powitalnej kawy o godzinie 9.30. Następnie zaczną się prelekcje i warsztaty, a o około godziny 13:00 chętni słuchacze będą mogli wziąć udział w quizie. Na zwycięzców czekają miłe upominki.
Van pojawi się w 5 miastach: Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Pełen program, a przede wszystkim link do rejestracji na wydarzenie znajdują się pod adresem: https://www.emea-comms.axis.com/l/928233/2023-03-29/bj5pd7#agenda.
Liczba uczestników jest ograniczona, zachęcamy zatem do szybkiej rejestracji na wydarzenie w wybranym mieście.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.