AXIS rusza w trasę po Polsce
Van pełen technologii rusza w Roadshow! Axis Communications wraz z dystrybutorami zaprasza do 5 polskich miast na cykl wydarzeń, podczas których najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego będą dostępne na wciągnięcie ręki.
Już 22 maja specjalnie przystosowany van wypełniony po brzegi najnowszą technologią w zakresie bezpieczeństwa zatrzyma się w Szczecinie, rozpoczynając cykl wydarzeń Axis Roadshow 2023. Podczas każdego przystanku będzie możliwość porozmawiania z ekspertami ds. bezpieczeństwa, zobaczenia najnowszych produktów Axis w akcji, a także wysłuchania ciekawych prelekcji.
Najbezpieczniejszy van na świecie
W samym pojeździe zastosowano szereg rozwiązań firmy Axis, a wśród nich kamerę PTZ wielkości dłoni, czyli Axis M5075 z wbudowanymi funkcjami analizy, 5-krotnym zoomem optycznym i 12-krotnym zoomem cyfrowym oraz 2 kamery nasobne W101 z funkcją śledzenia lokalizacji i automatyczną aktywacją zapisu. Niektóre kamery będą przymocowane do kratownicy na dachu pojazdu, umożliwiając podgląd obrazu na monitorach znajdujących się wewnątrz vana.
– Rzadko kiedy możliwe jest przetestowanie tak wielu produktów i rozwiązań z naszego portfolio w jednym miejscu – mówi Bogumił Szymanek z Axis. – Roadshow to szczególna okazja. Pod jednym dachem zgromadziliśmy najnowsze produkty i rozwiązania, aby umożliwić naszym partnerom i gościom sprawdzenie w jaki sposób działa analiza wideo, jakie detale można zobaczyć z daleka dzięki przybliżaniu obrazu oraz w jaki sposób działają kamery nasobne z przekazem obrazu na żywo. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest czas, aby odwiedzić naszą siedzibę w Warszawie, dlatego zdecydowaliśmy się na tournée po kilku większych aglomeracjach, aby partnerzy stacjonujący w innych miastach mogli przekonać się, jak działa nasz sprzęt.
Solidna dawka wiedzy
Prócz doświadczenia działania prezentowanych rozwiązań, specjaliści będą także poruszać w półgodzinnych prelekcjach tematy obejmujące cały sektor bezpieczeństwa, między innymi najnowsze trendy i technologie oraz implementacje NIS2, wprowadzając słuchaczy w mniej i bardziej skomplikowane zagadnienia. Eksperci Axis będą cały czas dostępni dla konsultacji oraz udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania. W dyskusjach padnie wiele cennych wskazówek i pomysłów, które z powodzeniem można przenieść na grunt swojej firmy.
Rozkład jazdy
Wydarzenie rozpocznie się od powitalnej kawy o godzinie 9.30. Następnie zaczną się prelekcje i warsztaty, a o około godziny 13:00 chętni słuchacze będą mogli wziąć udział w quizie. Na zwycięzców czekają miłe upominki.
Van pojawi się w 5 miastach: Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Pełen program, a przede wszystkim link do rejestracji na wydarzenie znajdują się pod adresem: https://www.emea-comms.axis.com/l/928233/2023-03-29/bj5pd7#agenda.
Liczba uczestników jest ograniczona, zachęcamy zatem do szybkiej rejestracji na wydarzenie w wybranym mieście.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.