Axis udostępnia oprogramowanie Axis Guard Suite za darmo
Wraz z nadchodzącymi planami wydania darmowych i bardziej zaawansowanych rozwiązań, Axis udostępnia za darmo istniejącą już aplikację Axis Guard Suite. Jest ona dostępna do bezpłatnej instalacji we wszystkich kompatybilnych kamerach Axis od 1 kwietnia br.
Aplikacja Axis Guard Suite obejmuje narzędzia analizy ruchu i wtargnięć dla sieciowych urządzeń wizyjnych. Wykrywa zagrożenia i alarmuje personel — dzięki temu interwencja ochrony może być przeprowadzona wtedy, gdy jest rzeczywiście konieczna. Tego typu analizy mają zastosowanie szczególnie po godzinach pracy w niekrytycznych aplikacjach bezpieczeństwa, m.in. w sklepach, bankach, biurach, szkołach i lokalizacjach przemysłowych.
Od 1 kwietnia br. aplikacja Axis Guard Suite, która była już dostępna za darmo w kamerach Axis serii Q-line, może zostać również bezpłatnie pobrana dla kompatybilnych kamer Axis serii: FA-, M- i P-line z oprogramowaniem sprzętowym 7.x i nowszym. Axis Guard Suite obejmuje takie narzędzia jak Axis Fence Guard (do wykrywania wtargnięć), Axis Motion Guard (do inteligentnej detekcji ruchu) i Axis Loitering Guard (do wykrywania włóczących się osób).

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.