Axis wprowadza funkcję time in area w Axis Object Analytics
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications informuje o premierze funkcji time in area*, w wersji beta, dostępnej w ramach najnowszego wydania AXIS Object Analytics. To inteligentne rozwiązanie może być wykorzystywane do wyzwalania zdarzenia za każdym razem, gdy obiekt pozostaje w monitorowanym obszarze dłużej niż zdefiniowany przez operatora czas — na przykład w celu wykrywania gapiów.
Zadaniem AXIS Object Analytics jest wykrywanie obiektów w obrazie, takich jak pojazd lub człowiek. Dzięki temu możliwe jest definiowanie scenariuszy zdarzeń wykorzystujących wykrycie wybranych typów obiektów. Najnowsza funkcja w aplikacji – time in area – pozwala na mierzenie czasu przebywania danego obiektu (pojazdu lub człowieka) w strzeżonej strefie. Możliwe jest zatem wyzwalanie specjalnie skonfigurowanych alarmów np. w przypadku, gdy pojazd został zaparkowany zbyt długo, w miejscu, gdzie zatrzymywanie się dozwolone jest tylko na kilka minut. Funkcja ta może również przeciwdziałać aktom wandalizmu w przestrzeni miejskiej, a także być wsparciem dla branży handlu detalicznego, poprawiając jakość obsługi klienta.
Scenariusze zdarzeń są łatwo konfigurowalne do konkretnych potrzeb zaledwie za pomocą kilku kliknięć. Możliwe jest również uruchomienie wielu scenariuszy jednocześnie. Aplikacja inteligentnie monitoruje scenę, aby określić, czy i kiedy powinno zostać wyzwolone zdarzenie po wykryciu wybranych obiektów.
Aplikacja jest preinstalowana w zgodnych kamerach sieciowych Axis. Wykorzystuje ona oparte na sztucznej inteligencji algorytmy i warunki behawioralne do analizy sceny i zachowań przestrzennych znajdujących się w niej obiektów, ignorując typowe, nieistotne źródła niepożądanych zdarzeń. Zaprojektowana została w taki sposób, by operatorzy kamer mogli skupić się wyłącznie na obiektach będących przedmiotem zainteresowania i sytuacjach wymagających większej uwagi. Pozwala to na odpowiednią reakcję na zdarzenia w czasie rzeczywistym.
Kluczowe cechy obejmują:
- Analitykę na brzegu sieci
- Klasyfikację ludzi i pojazdów
- Wykrywanie czasu przebywania obiektu w scenie
- Jednoczesne uruchamianie wielu scenariuszy zdarzeń
- Elastyczną i łatwą konfigurację
- Preinstalację bez ponoszenia dodatkowych kosztów
* Dostępne w oprogramowaniu sprzętowym 10.12.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.